Leatherface - zrození (2017)

Známýmu sem psal zprávu, že tohle je pro mě po Hooperově verzi z roku 1974 ta nejlepší záležitost s Koženou tváří co jsem kdy viděl, ale když opadly emoce, tak jsem o tom začal víc přemejšlet a nejlepší je pro mě tohle.. pro mě jednoznačně horor roku 2017 a to by mi mohl změnit už jenom Escape from cannibal farm.. Leatherface hned na začátku nabere neskutečný tempo, který si bez přestávky udrží až do konce.. několik scén tu bylo naprosto špičkových a celkově to nemělo chybu.. scéna se sežráním za živa prasatama je nezapomenutelná..

Dokonalá vražda (1998)

90. leta mam hodně rád, protože se v nich točily kvalitní filmy a k nim patří i Dokonalá vražda.. špičkovej Douglas, fantastická zápletka, temná atmosféra a krásná Gwyneth Paltrow..

Teror (1997)

V ČR a na Slovensku asi dost málo známej film, kde Charlie předvedl že mu dobře jdou i záporáci.. hasič si má po práci pořádně odpočinout a když ho někdo vyruší, tak se nemůže divit, že mu rupne v bedně.. troufnu si říct, že má tenhle thriller co nabídnout..

Misery nechce zemřít (1990)

Když se řekne Stephen King, tak se každýmu asi vybaví něco jinýho a mě se vybaví Misery.. myslel jsem, že už jsem jí dávno komentoval no nejsem já blázen?.. absolutně bezchybná záležitost, ale na úkor jinejch snímků se nikdy nevešla do topky.. tohle je thriller, tohle je horor, tohle je šílenství.. Kathy Bates je slušnej psychouš..

Amoklauf (1994)

Sonda do duše psychopata.. byl jsem na to hodně zvědavej, ale ,,běžnej" divák si to klidně může odpustit a věnovat těch 65minut svýho života něčemu důležitějšímu.. Uwe Boll je zvláštní člověk..

Baxter (1989)

Hodně zvlaštní film.. vim jistě, že znova už se na něj nepodívam, protože jsem čekal úplně něco jinýho.. na druhou stranu bavilo mě číst Baxterovo monolog, ale jako celek to asi zaujme jenom milovníky psů..

V temném lese (2006)

Těmhle španělským Strašákům můžu v klidu prdnout 4 a doufam, že se na mě nikdo nebude zlobit.. každej kdo viděl Strašáky je bude s timhle srovnávat, nicméně mě se to prostě líbilo a to, že se to odehrávalo v 70. letech tomu jenom prospělo..

Amnesiac (2015)

K Misery bych to zas tak moc nepřirovnával ikdyž je pravda, že děj to má podobnej a ta myšlenka je taky dost podobná.. nicméně Amnesiac má tuze šokující konec.. neurazí, nenadchne.. hodně silný 3..

Přicházejí v noci (2017)

Určitě jedna z nejlepších záležitostí, kterou nám rok 2017 zatim přinesl.. myslim si, že takhle nějak by to mělo vypadat.. zajímavej začátek, kterej hned diváka přinutí přemejšlet a vtáhne ho do děje, povedená kamera, povedená atmosféra a děsivá hudba, ale jenom tu vlastně nebylo nic vysvětleno, takže kvůli tomu nemůžu dát plnej počet..

Svět podle Daliborka (2017)

Vlastně ani nevim co napsat.. tohle nemá v Česku obdoby a dlouho sem se takhle nepobavil.. přišel jsem k tomu jako slepejm k houslím a o to větší to bylo překvapení.. timhle směrem by se měly ubírat český dokumenty.. recese z Prostějova