Sedm psychopatů (2012)

Martin McDonagh nezklamal. Osobitý způsob humoru, který nemusí sednout každému. Bruggy byly lepší, ale i tohle má své kouzlo. Blbost, ale povedená!

Hrdina (2002)

Výborný film, zvažoval jsem plné hodnocení, ještě si to promyslím s odstupem času. Příběh se hezky postupně odkrývá, ale hlavně se na to moc dobře dívá. Bojové scény jsou sice trochu létací, ale ne tolik, aby mi to vadilo. Zde je opravdu každý souboj zpracován jako jakási báseň, která má vnitřní smysl, nejde jenom o to někoho propíchnout (často jde spíš o to nikoho nepropíchnout). Poetické, pěkné výtvarně, dobře zahrané, tohle mi sedlo. Důvod, proč zatím není u filmu i pátá hvězda je u mě ta závěrečná část - přece jenom to na mě působí hodně politicky, tak nějak jako - vážení Číňani, ač to tak nevypadá, vaše vláda to s vámi myslí dobře, tak nezlobte. Prostě nepřímá propaganda, už trochu za hranicí, kdy bych nad tím ještě mávnul rukou.

Jak vycvičit draka (2010)

Tak jsem se teda taky mrknul na nějaký ten animák a mám takový pocit, že jsem se nenudil ani trochu :-) Zatím nemá cenu nějak moc dopodrobna hodnotit, protože v téhle oblasti mám minimum nakoukaných filmů (možná leda nějaký ten Shrek), až uvidím pár dalších, možná i snížím trochu hodnocení, ale teď je to za 4 a za to poděkujme i Škyťákovu sarkasmu.

Ip Man 2 (2010)

Ze začátku velmi slibně rozjeté. Tohle totiž není film, kde se občas kungfí (to bude to správné sloveso, že?). Tohle ani není obyčejná mlátička, kde se jinak nic neděje. Tohle je přímo film o kungfu, bojuje se tam a zároveň se odvíjí smysluplný příběh. Donnie Yen jako Yip Man je navíc výborný, takový nějaký nesmělý hodný pán, kterého ale není vhodné zbytečně obtěžovat. Jakmile se ale objevují Britové, film upadá. Chovají se občas divně, nesmyslně, zdá se mi, že mluví a artikulují příšerně, nepřirozeně. Celý ten souboj boxera proti kung-fu bojovníkovi mi přijde ulítlý. Nejdřív Yip Man zmákne asi dvacet týpků se sekáčky, ale pak má problém s jedním hromotlukem s rukavicemi. V prvním díle šlo navíc o nějaké vyšší hodnoty, svobodu, v zemi zuřila válka. Tady jsou ty motivy mám pocit o dost níž. Horší než první díl.

Cesta domů (1999)

Ziyi Zhang je moc roztomilá, na její pěkné tvářičce tak nějak celý film stojí. Hezké záběry přírody (film je přímo podzimním výtvarným počinem), běhající Ziyi Zhang (možná toho naběhala víc než Forrest Gump), jednoduchá, ale hezká lovestory - největšími zápletkami jsou rozbitý talíř a zvýšená teplota. Snad jsem se tomu vysmál dost a můžu tedy s klidem dát nabušené čtyři hvězdičky, protože to prostě bylo skvělé :-) Pozdější edit: Nějak to ve mně zůstalo - ten rozbitý talíř, Ziyi Zhang, barevná příroda,... musím zvýšit na pět hvězd, nebudu tak přísný bručoun.

Tygr a drak (2000)

Hezky natočené, dobře se na to dívá. Dvě věci mi lezou na nervy. Trochu konec, takový nějaký otevřený neotevřený, ale tak v pořádku, básník nám zde chce něco sdělit, což já sdělovat nebudu, abych nic nevyzradil. Druhá věc, co mi leze na nervy, ať už nám tím opět chce básník něco sdělit nebo to je prostě takové bojové umění, jsou létající Číňani, neměli by to přehánět a ve chvíli, kdy vypadají, jako když si s nimi někdo hraje na joju, něco není v pořádku :-) Taky sleduju, že čím víc vidím tchajwansko-hongkongsko-čínsko-korejských filmů, tím víc zjišťuju, že těch the best of herců tam zase tak moc není, že se opakuje stále těch pár stejných. To je emočně neutrální poznámka, jenom že jsem si toho všimnul a není to tím, že bych je od sebe nerozeznal ;-) Jinak je to pěkný milostný příběh, zdráhám se souhlasit s výrazem epický, dobře zahraný (když jsou na zemi) a vizuálně stvárněný (když jsou na zemi), s vcelku nápaditými bojovými scénami (když jsou na zemi; většinou nejsou). Možná už jsem to kdysi viděl, ale podíval jsem se znovu ve vyšší kvalitě a nic si nepamatoval, tak snad to není tím, že je to ve výsledku zapomenutelné.

Válečník (2001)

Akční scény velmi nepřehledné a zmatené. Příběhově mě to taky nějak nechytlo, všichni jsou takoví divní, chladní, rubačka střídá rubačku a ta střídá rozhovory: "Jdeme dál?" "Ano, jdeme!" (tvrďáckým hlasem)

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Jsem srab, dal jsem si zvuk na minimum :-) Čímž jsem se připravil asi o ten jediný zážitek "filmu", za což jsem rád :-D Lekačky nemusím, to není ten správný druh strachu u hororu.

Zkus mě rozesmát (2011)

Není to jedna z těch úplně dementních komedií se Sandlerem, ale přesto zázrak nečekejte. Jak už to tak bývá, skoro všechny dobré vtipy se dozvíte už z traileru. Absolutně nenáročný rodinný film, po kterém si řeknete, to byla ale kravina a s úsměvem vypnete telku. Ještě že tam byla Jennifer, aby to trochu povýšila, kdyby to byla nějaká noname herečka, jako byla pro mě ta druhá žena (B. Decker), film by u mě dopadl ještě hůř.

Jian yu (2010)

Na začátku trochu zmatené, ale to se v průběhu filmu vysvětlí. První část je jakási romanťárna mezi Michelle a Woo-sungem, sorry, ale to mě nějak nebralo. Láska kvete v každém věku, ale on, ač je mu asi 37, se chová a vypadá na pětadvacet, ona, ač je jí padesát, vypadá a chová se na padesát :-) Ale tak dobře. Další část už je akční kungfu mečovačka. Skákat ze tří metrů je v poho, vyskákat pět metrů odrazy od zdí ještě taky toleruju, ale hlavně se to nesmí přehánět, jen tak vyskočit pět metrů a proletět se (do sámošky nebo kam ;)) už je na hranici mého snášení, ale tak to kungfu fantastično k těmhle filmům prostě patří, i když část s kouzelníkem byla už nadbytečná. Zvraty byly, bylo jich víc, jak se to na závěr všechno vysvětluje, začíná to být skoro ok. Skoro. Celkově určitě neřadím ke špičce žánru, dějově takové podivné.