Vzpomínky na lásku (2004)

Tohle by jistě mohl být doják století ;), to v Asii umějí. Smutná romanťárna. Kdybych si díval na klasickou verzi, možná bych i dal pět hvězd, bohužel jsem viděl delší Director's Cut a ačkoliv nevím, přesně které věci tam byly navíc, první půlka se dost vlekla - i když pravda, bylo to asi důležité pro ten správný dopad poslední dojácké třičtvrtěhodiny. Važme si toho, co máme.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Výborná kriminálka se skvělým obsazením. Není to nějak extra překvapivé a zvratové, ale spíše dovedené k dokonalosti žánru.

Zrození šampióna (2009)

Za tohle Oskara? No dobře, když myslíte. Možná to zahrála trochu líp než ve Slečně drsňák. Ale hlavně je to asi film kromě jiného i o rasismu a na to akademici slyší. Je to pěkný film, ale že bych se rozplýval nad neskutečně podaným dramatem, síle lidskosti, předsudcích a já nevím čím, to fakt ne. Prostě pěkný film. I vaše děti budou spokojené ;)

Americký zločin (2007)

Aneb jak se dá natočit drama, které je drsné, aniž by se přitom záměrně kochalo v tunách krve a šílených záběrech, které si beztak každý dokáže sám dost dobře domyslet.

Samuraj (2003)

Čekal jsem víc. Kdyby to bylo černobílé a natočené před padesáti lety, tak asi ok, ale teď mě ta krev navíc a jakési takési efekty moc k zážitku nepřidaly. I když je to asi zamýšlené právě jako pocta starým Zatoichi filmům, apod. Místy trochu WTF, místy ale docela vtipné. Nebylo to špatný, masér je machr, to jako jo ;-) ale jak jsem začal - čekal jsem víc.

Šípková Růženka (2011)

Zajímavá myšlenka, dobrý herecký výkon Emily Browning. Jinak ale takové utahané a nějaký super závěr, který by to umocnil, se bohužel aspoň v mých očích nekonal.

Šestiraňák (2004)

Takový ten suchý černý humor tam je, není to moc dlouhé, aby mi příběh postavený na krvi a fuckování začal lézt na nervy, takže Martin McDonagh a jeho druhý snímek, který jsem viděl (nepočítám-li divadelní hru), OK. Na Oskara by to u mě nebylo, ale určitě lepší průměr.

Dům tisíce mrtvol (2003) odpad!

Snažil jsem se, ale nešlo to. Ne, že bych se bál, že bych nevydržel ten pohled, nebo něco takového, tenhle "horror" jde totiž úplně jinou cestou. Ale prostě mi to lezlo na nervy. Retro střihy se brzy okoukaly. Ničím mě to nechytlo, vtipné to taky nebylo. Spíš vždycky u podobných filmů přemýšlím, co někoho vede k tomu to napsat a natočit. Vskutku se nedivím, že bodování je tak rozprostřené a že lidé většinou hodnotí velmi vysoko nebo velmi nízko. Mě z toho tak akorát bolela hlava.

Čokoláda (2000)

Příjemný film na večer, patří do té sympatické kategorie, na kterou se můžeme dívat se ženou společně. Zase tak úplně dokonalá sonda do duše konzervativního městečka mi to nepřišla, ale líbilo se mi to. Určitě to není naštěstí o tom, že by Johnny a Juliette celou dobu jezdili na lodičce a říkali si básničky. Přesto slaďoučké ;-)

Agora (2009)

Hypatia z Alexandrie byla dobrá, to jo, ale bohužel to nestačilo. Dva nebo tři "Google Earth záběry" se mi líbily. Celkově klasický, pěkný film, v mém hodnocení mu určitě pomáhá fakt, že je historický, protože to já mám rád. A asi mám už zase rád i Rachel Weisz, to si musím ještě rozmyslet. Že to je dost proti křesťanství nebo možná ideologiím vůbec, je asi po shlédnutí každému jasné. Myslím, že docela spravedlivě podané.