• Pohádka
  • Romantický

Popelka (1969) (TV film)

Rozprávku som prvýkrát videla až v dospelosti a musím povedať, že ma nezaujala. S rozprávkou Tři oříšky pro Popelku sa nedá ani zrovnať. Jediné, čo by som vyzdvihla, sú piesne v podaní Jana Třísku.

Sedm statečných (1960)

Napriek tomu, že westerny mám rada, tento ma vôbec neslovil. Viem, že ide o klasiku, hrá tam spústa skvelých hercov, ale za mňa to bola jedna veľká nuda.

Celebrity s.r.o. (2015)

Mohol to byť dobrý film, keby do scenára nezakomponovali tú hlúposť s mafiánom...

Ženy v běhu (2019)

České romantické komédie mám veľmi rada, preto som bol na tento film nesmierne zvedavá. V kine sme sa výborne bavili, je to naozaj veľmi príjemná romantická komédia. Ondřej Vetchý je môj najobľúbenejší český herec a opäť ma nesklamal, bol fantastický. Taktiež sa mi veľmi páčila dvojica Vladimír Polívka - Jenovéfa Boková. Určite si film opäť rada pozriem.

Navždy spolu (2012)

Tento film som prvýkrát videla v kine a bola som nadšená. Odvtedy som tento film videla už viackrát a stal sa jedným z mojich obľúbených filmov. Chválim najmä výber hlavných postáv, Rachel McAdams a Channing Tatum patria k mojím najobľúbenejším hercom. Oceňujem tiež to, že film bol natočený podľa skutočnej udalosti, je to vždy pre mňa pridaná hodnota filmu.

Znovu ve hře (2018)

Príjemná romantická komédia, Jennifer Lopez hrá podľa mňa dobre, má šmrnc a na svoj vek rozhodne nevyzerá. Na viacerých scénkach sme sa veľmi nasmiali. Film mal tiež viacero poučných myšlienok, čo vždy pri filme ocením.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Rowan Atkinson opäť nesklamal. Johnny English patrí k mojim obľúbeným filmom a jeho tretie pokračovanie bolo tiež výborné, kľudne by som zniesla, keby film trval dlhšie. Vôbec som sa nenudila, práve naopak, veľmi sme sa nasmiali na množstve vtipných scénok.

Po čem muži touží (2018)

České filmy mám veľmi rada a ani film Po čem muži touží ma nesklamal. Veľmi chválim výber hercov, Anička Polívková hrala Karla vynikajúco, Táňa Pauhofová a Matej Hádek boli tiež výborní. Z kina som išla veľmi príjemne naladená.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Od tejto rozprávky som čakala určite viac, jediné, čo sa mi na nej páčilo, bol výber hlavného hrdinu. Richard Autner hral slepého kováča výborne, bol mi veľmi sympatický. Zároveň oceňujem aj to, čo nebýva zvykom, že hlavný hrdina bol handicapovaný, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako jeho výhoda. Páčilo sa mi tiež rozuzlenie rozprávky, ktoré súviselo s Martinovým želaním. Tým ale moja chvála končí. Najviac by som skritizovala masku Csongora Kassaia, keďže rozprávka je aj pre malé deti, myslím si, že maska strigy mala byť menej odstrašujúca. Tiež sa mi nepáčil fantasy motív Svarogovho kráľovstva a celkovo dej bol miestami dosť nudný. Keď však rozprávku porovnám s druhou vianočnou rozprávkou - Kouzelníkom Žitom, bola určite lepšia, preto 2 hviezdičky.