• Pohádka
  • Romantický

Anděl Páně 2 (2016)

Priznám sa, že som sa pokračovania tak skvelej rozprávky, akou Anděl Páně je, dosť obávala. Našťastie druhý diel nie je rozhodne žiadny prepadák, napriek tomu ho nedokážem neporovnávať s prvým dielom, ktorý je podľa mňa jednou z najlepších rozprávok vôbec. Príbeh "dvojky" je podľa mňa slabší a aj ústredná dvojica už nie je natoľko vtipná. Napriek tomu je to pekná rozprávka, avšak už nie taká kultová ako prvý diel.

Korunní princ (2015) (TV film)

Asi najlepšia rozprávka, ktorá bola za posledné roky natočená. Skvelé herecké výkony najmä Patrika Děrgela, dvojice Hádek - Kříž a Jozefa Abrháma. Rozprávke nemám čo vytknúť, má zaujímavý dej, vtipné hlášky a príjemnú atmosféru.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Bohužiaľ napriek výbornému hereckému obsadeniu sa mi rozprávka veľmi nepáčila. Celkovo nemám rada, keď sa v rozprávkach objavuje čierny humor a motív rakvy alebo hrobov, preto mi ani vôbec nesedela postava Jozefa Somra. Dej sa mi tiež až tak nepáčil, miestami som sa nudila. Oceňujem najmä Ondřeja Vetchého, ktorý je mojím najobľúbenejším českým hercom.

Přání k mání (2017)

Škoda, že potenciál filmu nebol naplno využitý. Páčia sa mi herecké výkony, najmä detské, ako aj dvojice Čvančarová-Myšička. Niektoré miesta sú vo filme slabšie, prázdne, naopak iné sú skvelé a nasmiali sme sa pri nich. Je to taký lepší priemer, videla som aj lepšie české filmy, ale aj horšie.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Veľmi pekná rozprávka so skvelým hereckým obsadením, môj obľúbenec Ondřej Vetchý opäť nesklamal. Veľmi pozitívne hodnotím aj piesne v rozprávke, Klus má naozaj príjemný hlas.

Bajkeři (2017)

Mne sa film veľmi páčil, nasmiali sme sa. Najviac ma pobavila postava trénera rýchlokorčuliarok (Pavel Nečas). Krásne bolo aj prostredie lesov Českej Kanady a okolia. Hanku Vágnerovú mám veľmi rada a opäť ma nesklamala. Takže za mňa veľmi príjemná komédia, preto dávam aj pomerne vysoké hodnotenie.

Který je ten pravý? (2017)

Veľmi príjemná romantická komédia, na ktorej som sa dobre pobavila. Reese opäť exceluje, je fakt skvelá.

Nebe existuje (2014)

Myslím si, že film nevyužil svoj potenciál. Skutočný príbeh je pre mňa vždy pridaná hodnota. Keďže som veriaca, film mal pre mna posolstvo, napriek tomu som od neho čakala viac. Miestami ma film nudil, niektoré pasáže boli naopak silné. Najmä pre zaujímavý námet dávam 3 *

Moje krásná učitelka (2011)

Napriek tomu, že Julia Roberts aj Tom Hanks patria k mojim obľúbeným hercom tento film ma veľmi neuchvátil. Netvrdím, že som sa vyslovene nudila, ale film sa mi nepáčil natoľko, že by som ho chcela vidieť zase.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Priznám sa, že sa mi málo kedy stane, aby som film nedopozerala do konca. Bohužiaľ pri tejto rozprávke sa mi to stalo. Neviem, kde nastala chyba, české rozprávky mám veľmi rada, na túto sa však naozaj nedalo pozerať a to si o sebe myslím, že som dost trpezlivá.