Vůně Kalahari (2008) (seriál)

Africké, vtipné, milé, slnečné a dobrodružné. Natočiť detektívny seriál bez obvyklej dávky násilia, to je rarita. Tento mi prirástol k srdcu a určite prirastie všetkým, ktorí si pozrú minimálne rovnako sympatický film. :) Nefalšovaných 5 hviezdičiek ..

Kocour v botách (2011)

Príjemné prekvapenie, originál dabing ešte krajšie. Odporúčam, nielen na jedno pozretie. Puss in boots, spolu s animákom Despicable Me, radím na vrchol rebríčka svojich najväčších predsudkových omylov. Oba filmy som odsúdila na neúspech, no dala som im šancu a oni zmiatli moje predsudky tam, odkiaľ prišli. :)

Pocit viny (2007)

Myslím, že zámerom autora bolo zmiasť a pripútať. Podarilo sa. Od začiatku filmu som mala pred očami zdanlivo evidentnú alternatívu toho, čo sa vlastne pred rokmi stalo. V závere sa však uplynulé udalosti s bizarnými víziami natoľko premiešali, že som nevedela, čo si mám myslieť. *SPOILER* Zrejme je na divákovi, čomu bude veriť - či ide o život premietnutý pred očami ženy, alebo o výčitky, ktoré jej zruinovali život. V každom prípade odporúčam pozrieť, keď príde nálada na takúto jednoduchú, a pritom zložitú drámu.

Arthur a Minimojové (2006)

Freddie bol milý, ako vždy a všade, no musím priznať, že francúzska produkcia tentoraz sklamala. Ríša, do ktorej vstúpil, pre mňa ostáva umelým pokusom o fantasy dobrodružstvo, čo zhoršovala samotná zlá grafika a nezaujímavý príbeh. Dve hviezdičky, z dôvodu obsadenia Freddieho Highmorea.

Amadeus (1984)

Skvost! Zamilovala som sa do Mozartovho tenorového smiechu, šialenstva, hudby, kostýmov, dramaturgie i réžie. Niet mu čo vytknúť. Nezvyčajne chytľavý životopisný film, pri ktorom som takmer nedýchala, vykresľuje život hudobného velikána takým prirodzeným spôsobom, že pripúta k opere aj tých najzarytejších modernistov. Počas lacrimosy som sa neubránila slzám, čo je záruka dobre odvedenej práce. Stal sa mojou srdcovou záležitosťou.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Úžasná rozprávka, hraničiaca s komédiou. Námet, scenár, dramaturgia, hudba, réžia... to všetko si zaslúži päť hviezdičiek. Fakt, že ma po toľkých rokoch neomrzela a púšťam si ju doteraz, by si zaslúžil ďalšiu hviezdičku, no toľko ich tu nie je. :)

Smrt jí sluší (1992)

Originálna komédia s akurátnou štipkou čierneho humoru, ktorú vyzdvihuje famózne herecké obsadenie, hudba a pútavý vizuál. Úprimne, nespomínam si na film, v ktorom by ma Goldie Hawn nudila. V tomto, spolu s Meryl Streep, jednoducho žiari. Zemeckis vystihol podstatu ženskej nenávisti a nekonečnej túžbe po mladosti, na pozadí ktorej hrá muž iba akúsi bábku, s ktorou každá z nich šikovne manipuluje. Zaslúži si plných päť hviezdičiek. :)

Tři mušketýři (2011)

Tento kúsok bol pre mňa jednoznačne sklamaním roka. Anderson vsadil na podväzky a humor, ktorý mi chvíľami pripadal vytvorený nasilu a prízemne. Predimenzované bitky a saltá celkový dojem ešte zhoršili, napriek tomu, že od polovice filmu sme v kinosále ostali ako poslední. Na komédiu príliš slabé a primitívne, na historickú srdcovku pomerne odfláknuté. Váhala som medzi jednou hviezdičkou a označením "odpad", no videla som už aj väčšie katastrofy, takže vyhrala hviezdička. Napriek tomu v budúcnosti radšej siahnem po nefalšovanom origináli a starom dobrom spracovaní.