• Krátkometrážní

Pokémon (1997) (seriál)

"Pika" ve finštině znamená "rychlý" - zřejmě je to další důkaz "příbuznosti" finštiny a japonštiny.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Kolik je stál ten nákupní vozík? Že by deset korun? No jestli udělali dobrý kauf, tak pět.

Jussi Pussi (1970)

Nalezeno na VHS v knihovně finštiny UK. Více než dějem samotným jsem při sledování byla zaujata jazykovou rovinou. Jako neoficiální český název navrhuju "Raška Taška".

Správnej dres (2015) (TV film)

Dobře udělané, protože hercům ty role sedly, vlastně toho ani moc nemuseli hrát.

Naše malá sestra (2015)

Bylo to ohromné! Krásné zachycení života se vším všudy, ne jen vytažení těch nejdůležitějších momentů, jak to u filmů bývá běžné. Připomíná mi to kritický realismus, "chutnalo" mi to a "sytilo" mě to podobně jako Anna Karenina.

Utíkej, sestro, utíkej! (2010)

Rouhačka Emilia! Taková fajnová garsonka v Helsinkách darem od otce, a ani toho si neváží...Trochu slabší, ale přidávám hvězdičku navíc za ty Helsinky.

Historia Naturae (1967)

Velmi zajímavá myšlenka. Kéž by v tom jen nebyla ta všudypřítomná ponurost a svíravost.

Cukr-blog (2014)

Více než zjištění o škodlivých účincích nadmíry cukru mě děsí ta manipulace s lidmi.

Rakvičkárna (1966)

Skvělý nápad s morčetem, které v poměru s loutkami vypadá jako prase. V případě obsazení bezsrstého morčete by to bylo ještě opravdovější prase, ale určitě by to nebylo tak pěkné.

Léto s Marnie (2014)

2017: Úžasné mj. i po zvukové stránce. 2024: Zažijeme ještě někdy příjemné, vlahé léto?