• Krátkometrážní

Kryštof - Šňůry (2017) (hudební videoklip)

Tím, že se video zpomalí, nevznikne lepší klip.

Kryštof - Inzerát (2012) (hudební videoklip) odpad!

To mělo být jakože milostné téma zpracované v Zóně?!

Juha (1999)

Tak skvěle podivný film už jsem ale dlouho neviděla! V podivnosti ho předčí snad jen Švankmajerova "Alenka".

Vejška (2014) odpad!

Ono to totiž vůbec nemá nápad a to, co je na tom zajímavé, je variace Gymplu, která působí trapně.

Ledové království (2013)

Je to krásná pohádka, kterou deformuje odporná komerce. Kdo by si v té záplavě nekvalitního asijského zboží potištěného kýčovitými obrázky všiml původního filmu a našel v něm snad i nějaké ponaučení? Kdo by si všiml, jaké měla Elsa krásné šaty při korunovaci, když je všude zobrazována jen v těch "nových" (mj. vyzývavější)? Kdo by si všiml, že jak pěkné jsou písně ve filmu, když se z nich staly laciné odrhovačky? Je to opravdu nádherná pohádka, ale to, jak je pochopena veřejností, mně opravdu znechucuje. Mj. český dabing a přebásnění textů písní - to je utrpení.

Kruh (2001)

V dětském věku mi to mělo co říct, a to kouzlo vnímám doposud. Je to mj. první film, který jsem viděla, nepočítajíc pohádky. Dokážu ale pochopit, že dospělý, přesycený dnešními propracovanými filmy, v Kruhu nenajde zalíbení. Opravdu to není kdovíjak kvalitní film, je v něm plno pitomostí a technických nedostatků, ale nejen perfektním provedením lze vytvořit pěkné. A co se týče hudební složky, ta je bezpochyby skvělá.

Škola základ života (1938)

Pan učitel si sepsal smělé plány na několik let - dnešnímu divákovi jsou ale trochu k smíchu, protože potom přišla válka. Jaké smělé plány si ale děláme my nepočítajíce s tím, co přijde; nevíme ani, co bude zítra.