Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Je to zábavný, na můj vkus až moc. Taková scéna s konzumací netradičního hamburgeru je pro mě už totálně, ale totálně za hranou. Jako dítě jsem měl roky trauma ze Svatopluka Matyáše letícího v Majorovi Zemanovi ze skály. Co by se mnou dnes muselo udělat něco tak nelidsky krutýho, co nám předložili tady pro zasmání? Jenom doufám, že to žádný děti neviděly. Čemuž ovšem současně pochopitelně vůbec nevěřím, protože to má celý vizuál jak Barbie s Kenem od Mattela. Jednu hvězdu strhávám i za větu: “Teď už víš, že se máš držet alkoholu.” Oběť alkoholismu to zjevně nepsala. Rekreační drogy taky nejsou odpovědí na otázku co se životem, ale lidi, co se drží chlastu, ho komplikují všem okolo. A proto je mi tohle “poselství” Zlatého kruhu z hloubi duše protivné.

Život (2017)

Odborníci jistě několikrát pozvedli nesouhlasně obočí, pokud si rovnou neťukali na čelo (při té dekompresi, například, se kterou si naši hrdinové poradili jak s únikem z proudu vzduchu z vysavače). Jinak mě ale tahle lehce modifikovaná pohádka o Otesánkovi bavila.

Bohemian Rhapsody (2018)

I to neskutečně vysoký hodnocení chápu. Přesto se s ním neztotožňuju. A určitě to není jen pro to, že je mi z těch jejich nejprofláklejších songů lehce šoufl. Nepřeháním, je to tak. Zahraj mi párkrát We are..., nebo Don’t stop me...a máš mě na svědomí. Film byl na můj vkus hodně opatrnej a já to mám raději bez kompromisů. Natočte někdo film o FM bez příkras a berliček, místo zmínky o tom, že každej večer pigloval někoho jinýho, mi to ukažte, a já budu spokojenej.

Vodník - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Tak takhle dobře udělanou českou věc jsem neviděl, ani nepamatuju. Pokud jsem ji tedy vůbec kdy viděl. Tohle by byl film jako víno, na seroš mi to přijde možná až škoda. Každej záběr o něco obohacenej, něčím vyšperkovanej, kamera a výprava naprosto famózní. Bojím se, že to bude mít nějakou triviální pointu, ale ta cesta, po které nás k ní vedou, je tedy promyšlená dokonale.

Toman (2018)

Proč jste tomu nedali aspoň jednoho Českýho lva? Tohle kvůli ničemu jinýmu nevzniklo... O titulcích smýšlím coby o berličkách a tohle byla buď stonožka, nebo to bylo totálně schromlý. Bé je správně. Tak blbě odvyprávěnej a navíc nezáživnej příběh o poválečným vekslákovi jsem ne že neviděl, ale opravdu nečekal. Od této partičky rozhodně ne.

Život podle Iona B. (2009) (TV film)

Ústřední motiv zaznamenáníhodnej, ale zbytek jen rutina bez invence. To vysoký hodnocení je matoucí.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Prase aby se v tom vyznalo, nicméně celkové vyznění ohromující. Bláznivě opulentní záležitost- lokace, rekvizity, triky... I s vědomím toho, že je to jak návod pro reálné teroristy- 75%.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Iluze pátého století po Kristu dokonalá, snad i díky výskytu mystických bytostí, které se musely prohánět pláněmi, z nichž občas zmizel nějaký ten kus dobytka, nebo brázdit moře a brát lidem jeho plody, případně usilovat mořeplavcům o život. Lidé versus oni- trollové a ostatní podobná havěť- dva nesmiřitelné tábory. Pobral jsem všechna pro a proti a propadl kouzlu Gerarda Butlera model 2005 do té míry, že se musím ptát: 57 procent? Opravdu jste viděli stejný film jako já?

Moji přátelé II (1982)

Nebylo mi to jen příjemný, obsahuje to i momenty, které mi byly vysloveně proti srsti (za všechny hadí žena odeslaná v kufru bůh ví kam). Celkově byl ten jejich humor docela za hranou, ten vdovec ze hřbitova by měl kvůli pěti minutám něčí srandy taky po zbytek života o čem přemýšlet. Takhle bych to asi vůbec neměl brát, ale nemůžu si pomoct.