Cellular (2004)

Či tomu veríte alebo nie, toto je jeden z mojich veľmi obľúbených filmov. Cellular má jednu veľkú výhodu a tou je predovšetkým sympatické herecké obsadenie na čele s Chrisom Evansom. Akčný thriller, ktorý má primeranú dĺžku a je pomerne našliapnutý akciou, stále sa tam niečo deje a tak sa nemusíte obávať, že by ste sa nudili. Chris je stále v pohybe, buď behá alebo jazdí zbesilo v aute. Ako každý thriller tak ani tento nie je dokonalý, ale myslím že tvorcovia si sním poradili v skutku výborne. Celým filmom nás sprevádza skvelý soundtrack, ktorý je svižní rovnako ako samotný film.

Muž v ohni (2004)

Muž v ohni je zručne nakrútený akčný thriller od Tonyho Scotta. Nič viac však neponúkne. Filmov o pomste som videl tisíce. Toto je len jedna z variácií. Áno, zaujímavé prostredie. Áno, zaujímavá akcia. Ale to je trošku málo, navyše proti takej konkurencií. Celé to pripomína Komando sa Schwarzeneggerom a to je zlé. Nedivím sa, že plno známych hercov odmietlo hlavnú úlohu. Muž v ohni neponúka zhola nič, kvôli čomu by som sa k tomuto filmu vracal a rozhodne mi z filmu nič neuviazne v hlave na dlhé roky.

Nekecej a pádluj! (2004)

Traja kamaráti v divočine hľadajúci nejaký poklad a proti nim sú dvaja pestovatelia marišky. Opäť neoriginálny námet tentoraz s mladými ľuďmi. Komediálne prvky sú ľahké a nenásilné, takže sa jedná o bežnú nenáročnú komédiu, ktorá určite pobaví a neurazí. Pre mladých je to aj istá inšpirácia. Existuje aj iná zábava, než sedieť doma u videohier. V zábave sa tu rozhodne tlačí na pílu, takže asi skoro každého tento snímok nadchne. Pre mňa je to lepší priemer.

Někdo to rád blond (2004)

Priznávam, že táto snímka má ambície útočiť len na naše nižšiu city. Na hlavných hrdinov v ženskom vydaní nie je pekný pohľad, zápletka notoricky obohraná a vtipy šité na mieru hlavne pubertálne postihnutým jedincom. Napriek tomu ma niekoľkokrát pobavil ako vždy skvelý Terry Crews a dokázal tak spríjemniť koniec môjho pochmúrneho dňa. A to nie je málo.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Pokračovaniu komédie sme sa trošku báli, ale boli sme príjemne prekvapení a aj keď sa nám prvý film páčil viac, skvele sme sa pobavili. Skvelí herci, skvelé scény, niekedy trochu prehnané, ale u bláznivej komédie to až tak nevadí. Robert de Niro je proste jednička. Takže vcelku vtipná komédia, ktorá ukazuje, že žiadna rodina, nie je normálna a niektoré sú ešte zvláštnejšie, než to na prvý pohľad vyzerá. Ale tentoraz sa podarilo angažovať dobrých hercov, scenár je vtipný a celkovo to spolu všetko tak sedí, že možno povedať, že toto je komédia, ktorá pobaví.

Kameňák 2 (2004)

Pokračovanie zbierky najrôznejších vtipov, anekdôt a kameňákov je o niečo viac zvládnutejší než predchádzajúci prvý diel. Vtipy sú za sebou lepšie poskladané, takže dávajú lepší zmysel a vytvárajú dej. A o dej ide predovšetkým. Ten tu je ďaleko lepšie vyobrazený, ale bohužiaľ, k dokonalosti má stále ďaleko. Stále je to také kŕčovité. Cieľom filmu je však pobaviť, čo spĺňa dokonale a nie je tomu čo uprieť. Kto sa chce zasmiať, odporúčam. Kto chce zhliadnuť kvalitný príbeh, nech sa poobhliadne po niečom inom.

Kat (2004)

Vyvraždenie rodiny a pomsta. Koľkokrát to tu už bolo. Nespočetne. Lenže toto je Punisher. Nie, to mal byť Punisher. Ale nie je. Kde je tá komiksová temná stránka hlavnej postavy. Kde je tá komiksová atraktívnosť, ktorú sme si tak obľúbili. Nie je. Z komiksu tu vôbec nič nie je. Jediné čo je, tak ohromný prúser. Vznikol obyčajný akčný snímok, akých tu sú tucty. Ničím nezaujme, nenadchne, neprekvapí. Škoda. Thomas Jane sa do tejto úlohy výborne hodí. Nebol však využitý jeho potenciál a tak bola opäť premárnená jedna ohromná šanca. Nebyť to podľa komiksu, snímok by bol v lepšom priemere, takto veľa stráca a padá do priemeru slabého. Bohužiaľ.

Kostka 0 (2004)

Veľmi vydarený, napínavý a "zábavný" diel, už preto, že je tam vidieť, kto riadi celú tú Kocku. Nechýba tu trocha akcie a nie je to síce najlepší diel, ale určite vás to nesklame. Ja by som to videl asi takto. Prvý diel kocky je bezkonkurenčne best. Hypercube je zas o niečom akoby úplne inom a Cube zero sa zas vracia k pôvodnému dielu. Páčilo sa mi že autori nadviazali zas na prvý diel a ako tak všetko vysvetlili. A určite je to najbrutálnejší diel zo všetkých.

Hlava v oblacích (2004)

Tento film ma vôbec nedostal. Film o láske, radosti, vášni, ale aj o vojne a osude. Ukážka toho, že v akejkoľvek dobe i cez rozdielnosť pováh môže medzi ľuďmi existovať neskutočné osudové puto. Charlize Theron aj Penélope Cruz boli síce sympatické, ale to je tak všetko. Dej je veľmi nudný, nezaujímalo ma to ani ako to skončí, ale nie som ten typ, čo film nedopozerá.

Garfield ve filmu (2004)

Taká legendárna postavička z komixov a animovaných filmov si zaslúžila určite lepší celovečerný film. Prišlo mi to dosť úbohé. Vôbec sa mi ten film nepáčil. Bolo to umelé, trápne, nenápadité a predvídateľné. Vážne nie je o čo stáť. Dospelým to musí pripadať naozaj hlúpučké a deťom? Tým radšej kúpte komix alebo im pustite klasický animák. Trebárs Nema. Myslím, že to nepotrebuje žiadny ďalší komentár.