• Fantasy

Válka o planetu opic (2017)

U téhle trilogie jsem hodnotil sestupně: od čtyřhvězdičkové jedničky po tuhle dvouhvězdičkovou záležitost. Já jim to "vyhynutí" lidstva prostě nevěřil. Originál ze šedesátek byl v tomto zkrátka přesvědčivější. Celý snímek byl tak za tři hvězdy, ale lidi - to finále...to finále. Epic-final-fight: lidi se mydlí...s lidma! Proboha proč? A pak všechny vtipně smete lavina. To už jsem se smál nahlas. Ale neoficiální tajnou hvězdičku dávám za novou němou Novu. Holka sice protivná, ale ta myšlenka byla geniální.

matka! (2017)

Asi nebudu Aronofského cílovka. Oba protagonisty mám moc rád, ale měl jsem furt neodbytný pocit, že v nepříjemně blízkém záběru sleduju zátylek něčí putující hlavy - a to z místnosti do místnosti toho neútulného baráku. A démonická Michelle dostala trestuhodně málo prostoru. Já vím, všechno to má mít "vyšší princip" a smysl. Ona je Matka Země a on démon přelidnění. A pak přijde Restart. Ale i tak. Čekal jsem víc...

Opravdová kuráž (2010)

Kdybych miloval westerny, vypálím bezkonkurenčních 5 hvězd. Bez pardonu. Bohužel westerny nemiluju. Ač jsem měl každých 15 minut sto chutí šlápnout té holce do úsměvu, strávil jsem s ní celkem příjemné chvíle. A teď vykradu SPOILERový komentář od Verbala: celé je to o tom, jak někdo jede, jede, jede, jede, fakt dlouho jede za pomstou a nakonec odkrágluje svého padoucha. A o tom vlastně westerny jsou. Takže za mě 60%.

Vesmír mezi námi (2017)

Na tomto filmu je nejlepší pouze první třetina. Té bych se nebál napálit rovnou ****. Ale pak se toto dílko přerodí v nevěrohodnou Young Adult Road movie, která velice brzy začne lézt na nervy. Nemám rád situace, když si děti hrají na dospěláky (letiště, autoservisy...) a jejich okolí jim to baští. A při tom spacákovém pettingu jsem se cítil vysloveně trapně. Takže suma sumárum: něco na pomezí dvou až tří hvězdiček.

Nejvyšší nabídka (2013)

Rush je geniální herec, ale pro mě nestravitelný "milovník". Na tento film mě nalákala recenze jedné zdejší uživatelky, že se prý inspiroval mým milovaným španělským snímkem La Cara Oculta....ale to asi holka viděla úplně jiný film. Žádné mystery se nekonalo. Karty byly vyloženy až příliš brzy. Ale abych nikomu nekřivdil, řemeslně je Nejvyšší nabídka zvládnuta dobře. Celou dobu jsem se modlil, aby někdo na někoho šil boudu. A když jsem se konečně dočkal, pointa vyšla úplně naprázdno. Fakt zírám na ta červená čísla. Sorry, Geoffrey. Tak snad příště.

La cara oculta (2011)

První třetina se tváří jako tuctový duchařský horůrek....ale potom se toto dílko přerodí v něco úplně, úplně jiného. Ještě víc temnějšího. Zvrat v ději (a žánru) mi vzal na půl minuty dech. Sympatie k jednotlivým postavám budete střídat jako ponožky. A jak symfonickou hudbu moc nemusím, tady nádherně podbarvovala originální neotřelý děj. A scéna s psaním na zrcadlo je prostě...prostě nádherná.

Život (2017)

Ano, viděl jsem 100x viděné a slyšel jsem 100x slyšená klišé, přiznávám. Ale no a co? Celý snímek jsem přemýšlel, jestli dám lepší tři hvězdy, nebo horší čtyři. Byl to takový galimatyáš Vetřelce a Gravitace. A kdoví ještě čeho. ALE TEN GENIÁLNÍ ZÁVĚR!!! Ten mě naprosto, ale naprosto zbořil. Čtyři hvězdy bez pardonu!

Dcera čarodějky (2015)

Nebýt brutálně useklého konce, dal bych i 4 hvězdy. Dina a její oči byly fakt boží. A ta rodící se lolitovská linie se mi taky líbila. A severský vizuál bral dech.

Wonder Woman (2017)

Jsem asi divný, ale super heroes žánr mě úplně míjí. Takže se trochu ztrácím i v těch jejich sdílených universech. WW bylo pro mě ale milým překvapením. Jako nepolíbený tématem jsem si říkal: "Jé to je trefná symbolika, pojmenovat hlavní hrdinku po antické bohyni lovu Dianě." Celý film jsem si myslel, že mám onu pečlivě skrývanou pointu prokouknutou. Že Diana bude Areova dcera. Dokud jsem si neuvědomil, že to ona je ta bohyně. Diova dcera a Areova sestra. Podařené. I když moje milovaná mytologie dostala opět pořádnou nakládačku, sympatický casting a efektivní vizuál doslova vybojovali u mě 75%.