• Fantasy

Vzpomínky na půlnoc (1991) (TV film)

Tak tady bylo zpraseno všechno, co zprasit jde. Původní knižní předlohu The other side of midnight miluju. Její další knižní pokračování Memories of the midnight už méně. Ale tenhle povrchní paskvil tak typický pro devadesátky mi hnul žlučí. Popřel milion věcí ze své předlohy. Původní román byl epos o dvou ženách, francouzské herečce Noelle z válečné Paříže, a vtipné úřednice Catherine z Washingtonu, které se nikdy nesetkaly, a které spojil jeden muž. A skončilo to popravou jedné z nich. Byla to taková novodobá řecká tragedie. A tady se ve vzpomínkách jedné z postav Noelle a Catherine opalují u bazénu na bezstarostné dovolené? Dobře, pominu pitomý scénář. Jdeme na herecké výkony. Jsou otřesné! Dále: exteriéry. Jako z laciného porna. Ne, tohle opravdu ne. Pokud jsou na filmu nejzajímavější vlasy doktorky Quinnové, je něco šeredně špatně.

Druhá strana půlnoci (1977)

Tady nebudu objektivní. Knižní předlohu prostě žeru, takže zde jsem si každý záběr jaksi povinně vychutnával. Marie France je tady za bohyni, o tom žádná. Ani mi nevadilo, že je Noelle v knížce modrooká bloncka. Něco v jejím zfilmovaném charakteru mi ale drhlo. V knížce to byla větší bestie, taková citově autistická psychopatka. Uměla se ale odvděčit lidem, co jí pomohli na vrchol. Škoda že se do filmu nevešlo těch pár epizod, jak pašovala Židy z okupované Paříže. A Catherine byla původně daleko vtipnější. Rozsekala mě její hláška, když jí Larry ukazoval nějaký klášter v Řecku. On: "Asi nejsou doma." Ona: "Anebo se zbavují nepohodlných těl..." Ale to značně odbíhám. Mám hodnotit film a ne knížku, ne? Smutný, retro, zamilovaný a zase smutný. Se zajímavým koncem. Určitě doporučuju.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Mary Elizabeth je pro mě novou (takovou hezčí) Ripleyovou někdy od dob Věci: Počátek. A tady to zase dokázala. Stejně jako Ellen ve Vetřelci trojce: nakopala prdel úchylákům a potom ještě slizké havěti z vesmíru. Já jí nějak věřím každou emoci v obličeji: úlek, nedůvěru, pozvolné pochopení situace...i ten neuvěřitelný atavistický pud sebezáchovy. Ubráním se, čím mužů. Použuju všechno, co mám po ruce. A když to nemám, tak si to vyrobím. A pak kolem sebe mlátím hlava nehlava. Něco mi říká, že kdybych si dovolil ji znásilnit, tak si mě najde, přiváže za nohu k topení ve sklepě, vykastruje a ještě splynuje....Monstrum z roku 2008 si už moc nepamatuju, takže si musím udělat reparát. Ale Cloverfield 10 mělo úžasnou hutnou atmošku a parádní pointu. Jako nejvíc jsem byl posraný až za ušima, když hráli tu slovní hru: Hádej, kdo jsem...Santa! Uff, málem mě u toho klepla pepka.

Jezero smrti (2008)

Totální deprese až do konce. Asi prubnu další projekci a hodnocení přehodnotím. Buď dám odpad nebo pět hvězd. Tohle si průměr zaslouží jen dočasně, než snímek pořádně vstřebáte. Mně se to ještě nepodařilo. Fassbenderovo hraní mám rád a rozhodně bych chtěl být jeho kamarád. Obzvlášť po tom, co sbalil Alicii. Ale to odbíhám. Eden Lake je totální deprese. Jo, to jsem už říkal. Koupím si slovník, abych se tak často neopakoval. Survivor thriller non plus ultra. Největší depku jsem kupodivu neměl v lese, ale na konci, když zřízené Jenny v koupelně pomalu dochází, že si pro ni za chvíli přijdou. A malí parchanti (kéž by zkrkavčeli) musejí být herečtí géniové, protože jsem je nenáviděl od první vteřiny. Hlavně tu puberťačku Paige bych nakopal do prdele, strčil jí tam deštník a otevřel....a to mám děti rád. Vlastně měl jsem. Do dnes.

Pořad (2015) (pořad)

Ty jeho hlášky by měli tesat do kamene: "V MISS jde o to, aby měli následující rok hokejisté a špatně oblečení bohatí lidé s čím souložit... "Tuhle soutěž nemusíte ani vyhrát, abyste se stala řezivem pro osazenstvo Kozičky... "Možná se soutěže krásy, za ten rok, co jsem je neviděl, změnily v něco mezi přehlídkou budoucích zlatokopek a soft verzí nějakého porno castingu..." Díl o Miss a Vágnerovi jednoznačně nejlepší.

Češi na cestách (2015) (pořad) odpad!

Já jsem galantní člověk plný taktu k ženám, seniorům a prostým lidem. Jak to tedy říci kulantně? TY VYPATLANÉ HNUSNÉ PRASNICE A VYPASENÍ IMBECILOVÉ V ÚCHYLNÝCH BIFOKÁLNÍCH BRÝLÍCH NÁM SICE DĚLAJÍ ZA ČÁROU OSTUDU JAK HROM, ale zase, jak podotkl Luděk Staněk na Streamu: rafinovaně sdělují migrantům, že k nám fakt ne.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Už asi po deseti minutách jsem věděl, že tomu dám pět hvězdiček. Teď lituju, že jich není víc. Ke dni 9.5.2016 je toto nejlepší anglicky mluvící komedie, co jsem za celý svůj život viděl. Víte, jak jsem k tomuto závěru přišel? Jednoduše. Když jsem konečně rozdýchal první záchvat smíchu, hned jsem měl náběh na druhý. A to trvalo nějakých 110 minut v kuse. Já rád vypisuju nejlepší hlášky shlédnutého filmu, ale....tak dlouho se mi dvacet minut po půlnoci psát nechce. Takže labuť. P.S. Cate Blanchett musela v maskérně strávit aspoň tři hodiny! Její zatím nejvíc sexy role!

Lovec: Zimní válka (2016)

Tenhle film mi teda musí sakra co vysvětlovat, aby obhájil svoji existenci. Nevyhraněné dilema sequel nebo prequel bych mu jakž takž ještě odpustil. Ale násilné vtahování staronových postav do předešlého příběhu drhlo jak smirkový papír. "Znovuvzkříšení" Sáry a vlastně i Ravenny, jejíž rozpolcený charakter v minulém filmu tak nádherně obohacovala její temná minulost, a který teď vyměnila za plochého dvourozměrného džina z lahve, stahuje tohle "pokračování" dolů...dolů...a ještě víc dolů...Nikdy bych si nepomyslel, že to řeknu...ale zlatá Zubatka Kristen, co uměla aspoň Otčenáš!

V srdci moře (2015)

Jak byl na konci ten citát o Moby Dickovi? "Bude to americký epos..." A on to JE americký epos. S nádherným vizuálem, s úžasnou hudbou, se sympatickým castingem....se syrovou velrybářskou atmosférou. Moje životnost na té jejich lodi by byla tak patnáct minut. A to mám 90 kilo a pro strach uděláno. Ale, Páni, ty detailní záběry všeho důležitého...ty mi dávaly zabrat. Třeba lidská hlava, přes kterou se přelije mořská vlna...a to nemluvím o ocasní ploutvi té bílé bestie. Ufff...síla. Doporučuju.

Návrh (2009)

Nepředstavitelně ploché. Nikomu jsem tam nevěřil ani stín emoce. Konečné dohrávky pobavily, ale mohly pobavit víc. Finále hrozilo klišoidním průserem....takže jsem celou dobu tajně doufal, že se z předvídatelné šablony vymaní. SPOILER. Nevymanilo. I když SPOILER to vlastně ani tak není. Ale Sandra a příroda byly nádherné. A Ryan jako vždy sympaťák. Proto ty **