Westworld (1973)

Ve své době jistě pecka, dnes spíše úsměvně naivní..

Pustina (2016) (seriál)

Velmi depresivní seriál, ze kterého mi bylo při některých scénách až fyzicky nevolno. Vynikající herecké výkony (které jinak v české tvorbě posledních dvaceti let spíše chybí) mohou být dány dobrým režisérským vedením, ale možná i vnitřní motivací - ona pro většinu herců asi role v Četnických humoreskách nebo Lídě Baarové nejspíš není velká výzva, což svědčí o tom, že na tom ještě nejsou tak špatně. Právě tak bezútěšné prostředí pohraničí je silnější než cukrové problémy Prahy. A celé mi to připomnělo Twin Peaks - takový český, depresivnější, reálnější a dospělejší Twin Peaks.

Lásky čas (2013)

Pokud film od poloviny prakticky jenom přetáčím, není to pro daný snímek příliš dobrá vizitka..

Stav milosti (1990)

Výborná atmosféra, výborné herecké výkony a skvělé prostředí New Yorku přelomu osmdesátých/devadesátých let. Příběh byl trochu slabší (a na mě tam bylo příliš surové krutosti), ale celkově nadprůměrný film.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Na prostředí si tvůrci dali záležet - a v tom je možná problém tohoto a podobných seriálů: posedlost autentičností kulis je na prvním místě a na ostatním tolik nezáleží - vždyť divák, který očekává perfekcionismus v této věci, rád přehlédne případné nedostatky - třeba to, že mnohé záběry a scény jsou za hranicí kýče a herci občas přehrávají. Ale co na tom, vždyť číslice na dobovém budíku byly tak pěkné..

Sherlock - Šest Železných dam (2017) (epizoda)

Děsné! Jak se z tak výborného seriálu (první a druhá série) mohl stát takový sentimentální blábol?

Půlnoční běh (1988)

Poprvé jsem viděl ještě v dětství a některé scény (likvidace vrtulníku pistolí, získání "falešných" bankovek) se mi vryly do paměti. Dnes celý snímek vnímám spíš jako přelom osmdesátých a devadesátých let - zatímco Jack představuje nástup individualismu a sobectví ("každý se musí postarat sám o sebe"), mizející dekádu zosobňuje idealistický účetní Jonathan, který jakoby symbolicky na konci filmu doslova zmizí..

Strážce zákona (1971)

Western ze staré školy, což ale bohužel znamená spoustu klišé a v tomto případě také spoustu řečí, které mnohé postavy spíš "deklarují", než mluví..

Semestr (2016) (seriál)

Na českou tvorbu určitě nadprůměr - a dokonce se tam řeší současné problémy, namísto jinde už pětadvacet let nejoblíbenějšího "vyrovnávání se s totalitní minulostí". Je také zřetelné, jak moc se liší pražský životní styl od toho na Moravě (možná kdekoli v ČR mimo Prahu). Značným zklamáním byl pro mě poslední díl (únor) - ten jako by točil někdo jiný.

The Guest (2014)

V rámci žánru velmi dobré - první polovina (která se mi líbila víc) - mrazivý thriller se záhadným cizincem - se přehoupne do akčňáku, který sice není nějak výjimečný, ale aspoň se vyhýbá patosu a přílišným klišé (horší byl jen závěrečný souboj v halloweenských kulisách - ten trochu připomínal epizodu z Věřte/nevěřte). Výkon Maiky Monroe patří ke kladným stránkám snímku (což se o některých dalších hercích říct nedá - obzvlášť taťka Peterson je děsný dřevo!).