Letecké katastrofy (2003) (seriál) odpad!

Děsně rozvleklé, ukecané a nudné. Epizody obsahují příběhy, kterým by sedla stopáž deseti minut - roztáhnout to na bezmála hodinu znamená, že zde mluví spousta svědků, odborníků, pilotů atd., kteří se navíc opakují, mluví rozvláčně a místo informací často popisují svoje pocity. K tomu "dramatizace", která spočívá v záběrech na obličeje cestujících, pilotů a špatné hudbě. Dodívat celý díl do konce je nesmírně náročné a vlastně i zbytečné..

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Většina policajtů je tady tak nesympatická, že jim člověk prostě fandit nemůže. Jedinou výjimkou byl pro mě Josef Abrhám - toho jsem až litoval, že musí pracovat s takovou sebrankou! Jinak jsem přesvědčený, že tento seriál ukazuje odpudivost normalizace mnohem účinněji, než se o to pokoušejí přihlouplé antikomunistické agitky, které vznikaly (a stále vznikají) v polistopadové éře - ty slouží spíše jako svědectví o své vlastní době.

Za každou cenu (2016)

Ta bezútěšnost je tady tak stylizovaná, až připomíná ty kýčovité fotky s citáty, které sdílejí teenageři na internetu. A samozřejmě jsou tu všechny postavy náležitě drsné a vedou jižanské řeči jako z čítanky. Hudba byla výborná, ale radši bych si ji poslechl v nějakém jiném filmu..

Istanbul, věčná Byzanc (2007) (TV film)

Dokument, který namísto nějaké ucelené výpovědi divákovi předkládá spíše střípky dojmů, takže vzniká podezření, že tvůrci místo nějakého záměru či koncepce zvolili metodu "prostě pojedeme do Turecka, něco natočíme a pak k tomu přidáme komentář". Samotné záběry jsou pak navíc degradovány infantilním používáním "efektů", které opět postrádají jakýkoli záměr.

Neúplatní (1987)

Místy tak infantilní, až máte pocit, že to točilo desetileté dítě.

Zúčtování (2016)

Relativně zábavný akčňák s mnoha klišé se v poslední čtvrtině změní doslova v parodii a divák nakonec nevěřícně uvažuje o pokročilé demenci některých hollywoodských tvůrců.

Barva vítězství (2016)

Film obsahuje tolik klišé, že místy připomíná parodii (často se mi vybavovalo Top Secret nebo Žhavá sedla). Ale nejvíce mě zklamalo, že z Jessseho Owense udělali trapnou disneyovskou karikaturu. Jo, a Goebbels ani Dolfík si tam vůbec nebyli podobní - to v celé Americe nedokázali najít herce, kteří by je aspoň trochu připomínali?!

Dívka s perlou (2003)

Lehce kýčovité, plné otravných klišé, ale hlavně anachronické v tom smyslu, že film předvádí, jak si prostí západoevropané jednadvacátého století představují prožívání, chování a jednání Holanďanů století sedmnáctého..