Mai wei (2011)

Film podle skutecneho pribehu, u ktereho pochybujete, ze by se mohl stat. Dejove neuveritelne plny. Ovsem vypraveni je dost klipovite, jakoby neuroticke. Co se da v klidu a prehledem rict jednou scenou a jednim zaberem, tady tech zaberu je hned pet (ale zajimavych) nasvihanejch za sebou a tak je to cely film, coz mu nakonec ublizuje. Vidite toho moc a ve skutecnosti uplne presne nevite, co vidite. Zda-li je to zamer nevim, ale urcite je to skoda. Zkratka si zadny zaber poradne neuzijete, protoze je tam hned dalsi. Je tu kupa scen vymodelovanych digitalne, ale tak zrucne, ze se oko nepozastavi a vy to vnimate jako realitu. A ty sceny jsou skutecne pekne (Normandie - bombardovani, krizniky a vsechny tyhle ohromne sceny). Kameraman odvedl paradni praci a chvilema se tak odvazal, ze nektere sceny byly natoceny na vysku. Obrovske korejske prekvapeni.

Nejdelší den (1962)

Trosku mam problem s filmem, kde neni hlavnich postav, jen vedlejsich. Diky tomu dej se toci pouze podle historickych udalosti a tak to je taky tak trosku dokument a rekonstrukce historie. Velkoryse natocene s mnoha komparzisty, coz se dnes jen tak nevidi. Za zminku stoji jedna neuveritelne dlouha akce bez strihu, kdyz spojenci obsazuji mesto, natacena nejspis z vrtulniku. To je teda naprosta bomba. (ke konci filmu). Poctiva valecna filmarina.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Neustale mam pocit, ze tvurci uzasne a skvele ovladaji gagy (uzasne napady, vtipky, skvely scenar celeho foru, mimika doladena k naproste dokonalosti slouzici vtipkum), ovsem nejak jim to nakonec nejde z toho udelat celistvy film. Coz je mozna zapricineno tim, ze jednotlive gagy jsou natolik silne, ze naprosto vzdy zvalcuji dej, ktery je ma zastresovat. U nekterych gagu jsem si musel davat pozor, abych skutecne v kine nezarval smichy, protoze to tam zkratka je. A nejspis mi toho jeste spousta unikla. Po tehle strance to fakt nema chybu, ale jinak se tam porad nekde smeka a jede a rve a v prvni tretine nekolikrat, az to je trosku navic. A kdyz je to jeste v multikine, tak mate narvano v hlave tak aspon na dalsi tri predstaveni.

Útěk z MS-1 (2012)

Rozhodne zabavna zalezitost, ktera Vas upouta hned od zacatku nezvykle vtipnymi hlaskami s Guy Pearcem, ktery s prehledem utahne cely film v pohode sam a k tomu mu naprosto skvele prihrava Joseph Gilgun, ktery je zkratka uzasny. A nerad bych zapomnel na Jackyho Ido, ktery sice ma zde vcelku malou roli, ale hraje naprosto paradne (mj. bílá masajka - masaj). Ze zacatku naprosto toporna Maggie Grace se velmi dobre rozehraje, coz byla pro me uleva. Z kraje to totiz moc dobre nevypadalo. Jinak film zadne veledilo, nebot se od pulky dostava do starych znamych koleji a nic prevratneho se neodehraje. Konec orbitalniho letu byl taky mirne neverohodny. Ale 95 minut zabavy to zkratka bylo.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Pokracovani Prcicek se tentokrat povedlo. Dve tretiny dostavate to, kvuli cemu na film koukate, posledni tretinu dostanente naservirovanou nudu, ktera byla naprosto nezazivna, nenapadita a dokonce tam i prekazela, protoze znicila dojem z filmu, ktery se od zacatku povedl. Prvni dve tretiny filmu jasne ctyri hvezdicky. Pak uz to nestoji za rec. A opet zde plati, ze bez Stifflera by to bylo polovicni.

Víkend na Zuydcoote (1964)

S Belmondem jsem mel rad filmy jako kluk. Pak uz nikoliv, ovsem tohle kvuli tematu jsem zkusil. Jedno se poprit neda - strhuje veskerou pozornost na sebe a v pozadi jakoby se odehraval hrany dokument o ustupu francouzskych vojsk v prvni pulce roku 1940. Bylo to naprosto ploche vypraveni, bez jakekoliv hloubky deje. Na dve hodiny zkratka to bylo malo.

Ať vejde ten pravý (2008)

Vazne pomale, ale presto pomerne dost poutave vypraveni podle zabehlych upirskych pravidel. Slusne, dost evropske, zkratka jine, nez ta standartni nadprodukce usa.

Czech Made Man (2011)

Pro cesky film nevideny, novy a zivy zpusob vypraveni s mirnou nadsazkou. Dej zajimavy asi diky tomu, ze se to skutecne stalo. Myslim, ze to musite videt. Jedna dulezita vec je, ze tam tvurce nikoho nenutil z ceskych hercu se pitvorit, i kdyz by to v tomhle filmu nebylo velke prekvapeni. Vse bylo normalni a uveritelne. Ale jedno je nejuzasnejsi - J.Budar (o to vic nadopovany koksem). Tak to je sleha, vazeni. Kdo to takhle zahraje? Klanim se!

Vražedná pole (1984)

Ackoliv je to uz neskutecnych 28 let, co byl film natoceny, z jeho stylu vypraveni a poutavosti to nesebralo vubec nic. Dej o samovlade lidi, kteri nemeli schopnosti na nic jinyho, nez byt kruti a tak vladnout a vynucovat si strachem vsech svou autoritu a jedinecnost. Pocet minut me vubec neprekazel, smlsnul jsem to jako malinu. A jeste jedna vec mi utkvela v pameti - cesky dabing. Nevim, kdy to bylo dabovane, ale odhadl bych, ze jeste v minulem rezimu, nebot dabing byl naprosto skvely. Takovy dnes uz neni k slyseni. V dnesni dobe dabing temer nenavidim.

Bůh žehnej Americe (2011)

Z kraje docela zajimave stupnovanej odpor k televizni zabave a kulture, ktery vyusti v naprosto ulitlou vyvrazdovacku vsech, ktery zrovna nepadli do oka v jakekoliv situaci a tim je to sice snad i zabavne (ze se resej veci zkratka radikalne a okamzite), ale nakonec film vysumi bez velikeho zazitku, protoze je to vlastne nakonec popcornovka, ktera nenavidi sama sebe a to je bohuzel asi ta nejvetsi sranda.

Časové pásmo bylo změněno