Griselda (2024) (seriál)

Jednak necim, proc se to natahlo na tolik dilu a za druhy nevim, proc to vsechno je s touhle tematikou vzasade stejny, jen treba trosku slabsi, nez jine podarenejsi filmy. Je to trosku odvarek.

Tancuj Matyldo (2023)

Rozhodne melo smysl neco takoveho natocit, protoze tim si prochazi mnoho rodin. Presto si myslim, ze to nakonec mohlo byt silnejsi, vetsi zazitek. po trech nedelich si z toho moc nepamatuju. U zaverecnych titulku jsem si nerekl - tak to bylo neco.

Je to na tobě (2024)

S lehkou vtipnosti zobrazeny polsky venkov vcetne  vzajemne blizkosti jejich obyvatel. Hlavni hrdinka je vzdy spore odena, velmi pohledna, coz tomu vsemu dost pomaha. Ale v lehkosti je sila - velmi dobry odpocinkovy film. Diky za nej. Polaci zkratka umi.,

Odpočívat v pokoji (2024)

Proc ne, tohle je tema, ktere vas drzi v pozoru a proste vas zajima, jak to vlastne dopadne. Mohlo by byt dokonalejsi, emoce vyrazne silnejsi. Ale i tak ok, za me velmi slusny.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Trosku uspechane, spichnute obcas horkou jehlou. Ale funkcni, roztomile. Dva halvni predstavitele jsou tak charismaticti, ze ustoji i trosku slabsi scenar. Ale cil byl jasny - pobavit, trochu romantiky a vydelat nejakou kacku. Obycejne, ale mile.

Žert (1968)

Jak jsem kolem toho mohl chodit a tenhle film nepotkat? Skvely Josef Somr, skvele vykreslena atmosfera doby, soudruzi a jejich svinarny a jak se vlastne s odstupem doby nic nestalo, kazdy ze soudruhu zapomnel. Parada.

Fallout (2024) (seriál)

Vyjimka potvrzuje pravidlo. Nekoukam na serialy, ale tohle jsem ochutnal a uz nedokazal odejit. Musel jsem prezit nejslabsi prvni dil a pak to byla jizda, vazeni. Dlouho me nic tak nenadchlo. Surove, vtipne, atmosferou dokonale, napadite, neotrele. Skvele, obrovske prekvapeni a smutne, kdyz jsem dokoukal osmy dil.

Jedeme na teambuilding (2023)

Crazy komedie po cesku, kde to snad docela dobre funguje. Podobnych pokusu bylo uz vic, ale tady je to faj a myslim, kdyz se k tomu po case vratim, najdu tam jeste nekolik veci, ktery me dostanou. Kupodivu dobry.

Kosmonaut z Čech (2024)

Hodne chvil me pripomina ruskou kinematografii 70. a 80. let - dlouhy zaber, nekonecne dlouhy a ty divaku, ty si neco mysli. Takovych momentu tu byla kupa a ze by to neco dalo, tak to ani nahodou. Emocne prazdne, bez zatlaceni na pilu, s ceskymi bonpari apod. Kdyby se tu neobjevili ceske drobnosti a popisky, dalsi hvezda dolu. Snad bych ani nedokoukal.

Časové pásmo bylo změněno