Taxi 3 (2003)

TAXI 3 nie je moc originálny film, väčšinu prvkov sme už mohli vidieť v predchádzajúcich dieloch, ale v porovnaní s druhým je Taxi 3 o niečo vydarenejší. Opäť nechýba scéna, keď sa niekto potrebuje rýchlo dostať na letisko, ale ten niekto je v tomto prípade Sly Stallone, takže o srandu nie je núdza. Nápad s bondovskými titulkami je vynikajúci a vrchný komisár Gibert je miestami naozaj vtipný.

Šarlatové písmeno (1995)

Veľmi pekný príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí by radi neskrývali svoju vzájomnú lásku, ale puritánska spoločnosť v ktorej žijú im to nedovoľuje. Samotnému filmu dominujú hlavne herci a hudba. Demi Moore a predovšetkým Gary Oldman podávajú vynikajúce herecké výkony a za zmienku stojí i Robert Duvall, ktorý tak túži po pomste až z neho ide strach. Hudba Johna Barryho je pre ucho typicky "barryovská", teda veľmi pekná a neraz som si vďaka nej a prítomnosti Indiánov v niektorých scénach spomenul na Costnerov Tanec s vlkmi. Kritika film odsúdila, čo si podľa môjho názoru určite nezaslúži.

Bláznivá dovolená v Evropě (1985)

Rodinka Griswaldovcov vyráža opäť na dovolenku, tentokrát do Európy, takže nie je núdza o množstvo vtipných momentov. V porovnaní s prvým dielom dosahuje tento približne rovnakých kvalít a aj počet vtipných scénok je na tom približne rovnako. Prázdniny v Európe majú len tú nevýhodu, že je to už po druhýkrát. Škoda len, že sme niekde v Európe nenarazili na vtipného Randyho Quaida.

Mladý Indiana Jones: Tajemství pavího oka (1995) (TV film)

Príbeh pávieho oka je typicky jonesovský. Indy sa spolu s priateľom Remym vydáva po skončení I. svetovej vojny po stopách drahokamu pávie oko, takže nie je núdza o pravé nefalšované dobrodružstvo. Veľmi pekné momenty nastávajú od okamihu, keď Indy uviazne na ostrove v tichomorí, kde sa stretáva s domorodcami. Výzor ostrovov je po vizuálnej stránke nádherný a v spojení s peknou hudbou predstavuje vynikajúcu kombináciu.

Mladý Indiana Jones: Masks of Evil (2000)

Prvú časť pracuje Indy ako špión v Istanbule. Réžie sa ujal Mike Newell a tak sledujeme diel, ktorému nechýba napätie, odhalenia, ani smutný záver. V druhej časti je Indy vyslaný do Transylvánie, kde sa stretáva so samotným Draculom. A aj preto tu nechýba určitá dávka nadprirodzena, pre ktorú sme si tak obľúbili filmovú trilógiu a ani dobrodružstvo, ani dobrá hudba, .....

Zoolander (2001)

ZOOLANDER je osobitou bláznivou komédiou, ktorú môžte nenávidieť, milovať alebo ako ja zaujať neutrálny postoj. BEN STILLER ako základný tvorca filmu ale urobil dobrú prácu. Jeho Derek Zoolander je sympatický sprosťáček, ktorý všetko myslí dobre a ako režisér a spoluscenárista sa Stiller tiež nemá za čo hanbiť. Spôsob ako Zoolander stratí svojich kamarátov na benzínovej pumpe, ako (ne)vyhrá po štvrtýkrát model roka alebo "súboje" medzi ním a Jeníčkom sú všetko vtipné okamihy. A aj keď komédie zo srdca neznášate, oplatí si Zoolandera pozrieť už len kvôli tomu veľkému množstvu známych osobností, ktoré sa tu objavia.

Rudá Sonja (1985)

Z objektívneho hľadiska si ČERVENÁ SONJA zaslúži skôr 40%, ale ako fanúšik fantasy a z určitej nostalgie a kvôli Arnoldovi dávam za 60%. Príbeh je pomerne slabý a ani jeho spracovanie nestojí za veľa. Morriconeho hudba je asi to najlepšie, čo film ponúka, ale Poledourisovmu Barbarovi Conanovi sa samozrejme nevyrovná a to platí aj o filme. Arnold tu na rozdiel od Barbara Conana vystupuje skôr ako vedlajšia postava, čo je ale celkom fajn, lebo aj keď mám Arnolda rád, jeho "herecký výkon" ma zo začiatku s chuti rozosmial a mal som čo robiť, aby som sa sústredil na film.

Zelená karta (1990)

Pekne napísaný a kvalitne zrežírovaný film od Petera Weira + sympatické herecké výkony Gérarda Depardie a Andy MacDowellovej = príjemná romantická komédia.

Do naha! (1997)

DO NAHA! sa môže pochváliť kvalitným britským humorom i šmrncom a u nás v Bratislave sa tento príbeh dokonca dostal aj na divadelné dosky, takže niet pochýb o jeho kvalite. Herci (zvlášť Tom Wilkinson a Robert Carlyle) svoje smoliarske postavy zahrali vynikajúco a tak nemáme problém fandiť im až do konca. Z hľadiska komediálneho žánru predstavuje film príjemné osvieženie.

Equilibrium (2002)

Spoločnosť, v ktorej sú zakázané emócie i vlastniť predmety, ktoré ich vyvolávajú? Veľmi pôsobivé a zaujímavé, plné dobrého potenciálu, ale nevyužité naplno. EQUILIBRIUM je inširovaný prvkami z iných filmov a tak si človek spomenie na filmy ako napr. Brazil, Gattaca, 451 stupňov Fahrenheita alebo Matrix. Akčné scény sú veľmi zručne natočené a film obsahuje aj niekoľko efektných kúskov ako napr. záverečná eliminácia nepriateľského parťáka , ktorá je až milo úsmevná. Trošku ľúto mi prišlo obsadenie Seana Beana do pomerne bezvýznamnej vedlajšej postavy, v úlohe hlavného záporáka ("Otca") by mal určite viac príležitostí ako využiť svoj talent.