Chuť znovu žít (2012)

Hrozně krásnej film! Jo a jsou tam postavy Ted, Tony a postarší opilecký spisovatel. Takže pokud je Vám dobře na MZ, bude Vám dobře i tady. 8/10

Nejvyšší nabídka (2013)

Tak moc krásný film! Díky naigotovi za doporučení. A další do party k nejlepším filmům roku k The Mud, Prince Avalanche a Before Midnight. Tornatore navazuje kvalitativně na Malénu, Cinema Paradiso a Legendu o 1900. Geoffrey Rush excelentní, hudba od Morriconeho podmanivá. Škoda, že se nejspíš nevměstná na Oscara za cizojazyčný film, sice je to italská produkce, ale pokud vím, tak je to primárně anglicky natočené. Jo a doporučuji si před tím filmem o něm přečíst co nejméně. 9/10

Trainspotting (1996)

Další z restů jsem hodil přes palubu. Poslední Boyle, kterého jsem neviděl a že ho mám opravdu rád, ale jak ohodnotit film, který je řemeslně na jedničku se špičkovými hereckými výkony, ale tématem a zábavností mne tak nějak míjí? Ne vážně, měl jsem problém to dokoukat, ale fakt netuším co tomu vytknout. 5/10

Králové léta (2013)

Hodně hodně pohodová věc, i když jsem z trailerů čekal asi něco trochu jiného tj. takový Mud bez McConaugheyho a ono je to vcelku zábavné. Víceméně je to čistá komedie s postavami vytaženýma do absurdna až parodična. 7/10

Odpojit (2012)

Hodně kvalitní film, s parádním obsazením a hereckými výkony. Skarsgard aka Eric z True Blood špičkový, Paula Patton kromě toho, že je to TOP kost zahrála špičkově, výborná taky Hope Davis a Andrea Riseborough, ale nej mi přišel Bateman, sakra dejte tomu chlapovi pořádnou roli a ne nějaký debilní béčkovo áčkový komedie... Ale celkově výbornej film. 8/10

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Co se týká zoufale malého počtu kvalitních fantasy, tak rozhodně doporučuji tohle dílko, nebojte se, že je to z Ruska, naopak to dokáže mile překvapit v mnoha ohledech a obrátit to ve své plus. Navíc to hodně povedený triky vzhledem k rozpočtu, kéž by podobně vypadal seriálový zaklínač... 7/10

Záhada Hory mrtvých (2013)

Renny Harlin je vůl! Takový potenciál ten námět měl, ne on tam zamotá ještě *SPOILER* Philadelphia experiment a parádně to domrví. *SPOILER* btw parta amíků, s kozatou zvukařkou (k handy cam), kde nikdo neumí rusky dělá psychologickou vápravu do Ruska! A Gemma Atkinson tam ukázala jenom jeden mizernej side boob !!! Ať vám ušetřím googlení Ale závěr byl docela cool, dokonce tak cool, že kdyby to mělo místo toho balastu nějaký 5 minutový vyprávěný úvod a pak tam střihli poslední čtvrthodinku, tak by to mohlo zabodovat jako kraťas od 15 letého režiséra s rozpočtem 100 dolarů. 3/10

Ať vejde ten pravý (2010)

Taky docela v pohodě, herci výborný, hlavně Chloe a Richard Jenkins, toho chlapa fakt žeru a Elias Koteas to taky nezahrál špatně. Měl jsem s tím v zásadě největší problém, že už jsem v rámci True Blood viděl co se týká upírů prakticky všechno a nějaký ty lekačky mne nechávali chladným. Nicméně jsem od Reevese od dob Cloverfieldu čekal víc. A konec mne zase moc nenadchnul, kdo viděl i švédský originál bylo to tam řešeno jinak? *SPOILER* Protože mi to finále s policistou a scéna ve vlaku moc neříkalo, v tomhle natočeném materiálu, bych to ukončil nalezením fotky a záběrem na cestu ve vlaku nebo tak něco. I ten bazén byl hodně divnej. *SPOILER*

Kolonie (2013)

Docela fajn žánrovka se sice levným vizuálem, ale docela koukatelným. Jen mi tu trochu vadila ta hororová zápletka, kdyby z toho nechali jenom post-apo thriller s bojem o přežití, bylo by to daleko lepší a závěr vyloženě zkoněnej. Ale Fishburne hodně v pohodě a ten kluk, co rád sportuje se zlatým retrívrem taky. 6/10

Nepoužitelní (2012)

Fajn film s mizerným scénářem, tahle sympatická dvojka si zasluhovala víc prostoru k dělání hovadin, Omar Sy hlavně. Ale ty 2 filmové pomrknutí hodně fajn. Kdo nebude čekat druhé nedotknutelné, nebude zklamán. 6/10