EXODUS: Bohové a králové (2014)

Príliš verné spracovanie biblického eposu, ktoré neprináša žiadnu pridanú hodnotu. Priznám sa , že som sa občas pozrel na hodinky a to sa mi u historického filmu Ridley Scotta ešte nestalo. Technickej stránke sa nedá nič vyčítať. V každom prípade, ak aj Ridley vydá nejaký dlhší režisérsky zostrih, tak tentokrát nemám záujem.

Jing cha gu shi 2013 (2013)

Ďalší diel Police story, ktorý nemá s pôvodnou trilógiou nič spoločné. Tentokrát prichádza i zmenu žánru, ktorá nemusí byť každému pochuti. Jackie si aspoň zahral vo svojskej verzii Die Hard s absenciu humoru, kde som bol celkom zvedavý ako to vlastne dopadne a prečo sa niektoré postavy správajú tak divne.Tak za 7/10.

Sněhová královna (2012)

Po technickej stránke sa Rusi celkom vytiahli, aj akčné scény majú celkom grády. Príbehovo sa jedná o taký slušný priemer a nechýbajú ani roztomilé zvieratká. Len táka pytomosť: všimol som si, že takmer všetky ženské postavy majú pomerne vyvinuté poprsie... :).

Zloba - Královna černé magie (2014)

Spokojnosť, Hlavne za Angelinu. Postava Zloby jej neuveriteľne sekne. Pri svojej dcérke (6y) mám celkom napozeranú originálnu verziu, takže za odkazy u mňa body naviac. Dcérka pozrela bez ujmy aj tento film, ktorý je ale občas dosť temný a určený skôr pre odrastenejšie deti.

Orora gongju (2005)

Ďalší parádny kórejský kúsok o pomste, to už nemôže byť náhoda...Príbeh je vyrozprávaný netradične a názor na hlavnú hrdinku sa počas filmu veľmi mení. Záverečná cca 10 min ma poslala do kolien.

Pod dohledem (2007)

Johnnie To sa nezaprie ani v úlohe producenta. Kvalitná, dosť netypická krimi o špeciálnej zložke honkongskej polície, ktorá má na starosti sledovania. A o sledovanie vlastne ide celý film, aby som nezabudol, vo filme sa dosť často jedáva. Jeden zo záporákov v podstate niečo konzumuje v každom svojom zábere, :) a aj ten Simon Yam tu je nejaký tlstý.

Manželé z roku II (1971)

Belmondo si rieši svoje manželské problémy na pozadí francúzskej revolúcie. Medzi ním a krásnou Jobertovou to fakt iskrí. Taky veselý, ale občas až satirický pohľad na francúzske dejiny.

Železná srdce (2014)

Nebyť prepáleného záveru, išiel by som s hodnotením vyššie. Zobrazenie WW2 mi prišlo veľmi autentické, až na tie prestrelky, ktoré boli ako so Star Wars.

Fair Play (2014)

Silný príbeh, krotý mi zobral ilúzie o vrcholovom športe v minulom režime. Keď si predstavím ako som zamlada fandil... Sympatický výkon podala Judit Bárdos, celkom som jej tu bežkyňu veril!

Pot a krev (2013)

Po dlhej dobe som si pozrel film od Michaela Baya (s Transformermi som skončil po druhej časti). Je to taký Blbý a blbejší v efektnom prevedení. Sledovanie filmu mi dvakrát príjemné nebolo, hlavne keď sa upozorňovalo, že to je podľa skutočnosti. Herecky prekvapil najmä Wahlberg, The Rock len potvrdzuje svoj hviezdny status.

Časové pásmo bylo změněno