• Krátkometrážní

Druhý život (2011) (seriál) odpad!

... jsem se normálně přistihla, že během čekání na Prostřeno! na to přepínám a kochám se neomezenou demencí tvůrců. Coooool....

Otravný pomeranč (2009) (seriál)

Hruška rulezz. Pomeranče by už konečně mohli zabít. Byla by to velice pěkná třešnička na dortu, kdyby tak třeba ukončili celý seriál.

Kubula a Kuba Kubikula (1986) (seriál)

K tomuto seriálu můžu říct jen jediné: Jako malá jsem tenhle večerníček z celého srdce nenáviděla; dodneška si pamatuju nějakou hnusnou scénu, jak tam jeli po sněhu dolů, blé. A co je víc než názor malého parchanta ze školky?

Signál (2012)

Snahu Řehořkovi - podle údajů prej mýmu skoro spolurodákovi - rozhodně odepřít nemůžu. Řemeslně se jedná o vydařené filmové dílo, a ono asi v tom Zlíně fakt dobře produkují začínající filmaře. Bála jsem se taky, že se dočkám dalšího schématického zpodobnění české vesnice, takové té šedé, hnusné, ve které se nás tvůrci snad i snaží přesvědčit, že JZD is still not dead, ale nakonec ani to nebylo zase tak špatné. Celé to opět kulhá na samotném příběhu. I tady se setkáme s typickým prohřeškem většiny dnešních českých filmařů - ne a ne se rozhodnout, jaký žánr si zvolím, zda budu diváky rozesmívat, napínat je nebo je rozpláču. Protože všechnu dělat nemůžu, zvláště pokud na to ještě nemám. Signál začíná komediálně, v průběhu přeladí na drama, a když to už ke konci vypadalo skoro na thriller, pomalu jsem neznala ani své vlastní jméno! Každopádně, jak už bylo řečeno v úvodu, filmařsky to průser vůbec není, a Řehořek se mi jeví jako velmi nadějný filmový tvůrce do budoucna. Nechme se překvapit... (btw. tak trochu si myslím, že tenhle film mají v oblíbených jen náctileté fanynky Vojty Dyka, no ale zjišťovat to nebudu)

Mé soukromé Idaho (1991)

Sice pěkná audiovizuální podívaná, ale jinak ničím nevýrazné, od nikud nikam motající se dílko. Bez smysluplného příběhu se klidně obejdu, ale aspoň by mi ten konkrétní film měl něco dát, probudit ve mně nějakou myšlenku. V Mém soukromém Idahu se tak nestalo. A všechna čest Phoenixovi, ale proč mi během děje přišlo, že se tak zoufale moc snaží svým hereckým projevem přiblížit Jamesi Deanovi? Vedle civilního Reevese to často dost bilo do oči, ale jak říkám... Velký talent, rest in peace!

Kronika (2012)

Když se vykašlete na tu často nelogickou všudypřítomnost kamery, kouzelná formule Kroniky funguje. Stejně jako je první půle po čertech zábavná, sledování té druhé je zatracené mrazení v zádech. Asi jako sledovat columbineský masakr v přímém přenosu. A Dane DeHaan? Wow. Můj nový herecký objev.

Tady to musí být (2011)

Kapánek podivný příběh, ne všechny věci mi byly zcela jasné, ALE perfektní Penn (při poslechu The Cure asi už navždycky budu mít před sebou jeho), obrazová pastva pro oko, uchu líbivá hudba, barvité charaktery, kolem a kolem velice miloučký snímek, který se mi nesmazatelně zapsal do mysli, a z původních čtyř hvězdiček musím měnit na pětku. Docela se mi i nabízí asociace s Naprosto osvětleno, takže kdo neviděl a líbilo se mu tohle, ať to zkusí.

Dokonalý smysl (2011)

Jakože morální poselství: Nakonec se všichni zase navrátíme k sobě, nakonec všichni zase staneme na jedné startovní čáře, bez rozdílu věku, pohlaví a rasy, a staneme se jednou dokonalou milující osobností? Sorry, ale já nemít ani jeden smysl tak se do hodiny zblázním, takže s těmahle přemoudřelýma rádoby filozofickýma sra*kama na mě fakt nechoďte!

V pasti (2005)

Bacha, dost spoilerů! Byl by to docela dobrý psychologický thriller, kdyby se tomu dalo aspoň trochu věřit... Ne. Nevěřím, že čtrnáctiletá holka dokázala nejenom vypatrát dva brutální zabijáky, celé to stihla takhle zinscenovat, a navíc se jí to ještě všechno do posledního puntíku podařilo. Kdyby bylo ve snímku více osvětleno, jak k tomu všemu Hayley přišla, zda skutečně byla v nějakém vztahu se zmiňovanou obětí, a pokud ne, co ji k tomu všemu vlastně vedlo. Zda například za sebou měla sama nějaké negativní zážitky z minulosti... Takto ovšem nefunguje ani to závěrečné "odhalení". Jeffem nedokážete opovrhat, protože před sebou zkrátka pořád vidíte jenom těch osmdesát minut, kdy byl obětí, a po závěrečném záběru si ani neodnášíte vědomí, že ta Hayley byla vlastně (poněkud svéraznější, pravda) hrdinka, protože přesvědčení, že je tom jenom vyšinutá psychopatka, je stále ještě dost silné. Tvůrci nám zkrátka během děje měli dát více pojítek, aby nám bylo zcela jasné, že Jeff tím hajzlem skutečně je. Film by pak asi byl ochuzen o to velké "rozuzlení". Ale k čemu to, když nakonec stejně vůbec nefunguje?

Helena (2012) (seriál) odpad!

Po prvním dílu musím hodnotit bohužel zatím takto nízko. O nějakém srovnávání s Comebackem nemůže být opravdu ani řeč. Pogodová je v klidu, ale scénaristi si tentokrát holt trochu ulítli na cracku. Překvapila taky Issová, které se jinak vyhýbám velkým obloukem. Vrcholem trapnosti jsou však v tomto seriálu děti. I když i to bude asi spíš chyba Novou najatých pisálků...