Mumie se vrací (2001)

Je vidět, že na dvojku dostal Sommers víc peněz. Je tu víc triků, víc sprintujících mumií, víc armád, víc holčičích soubojů (i když ty asi nestály těžký prachy), ale něco tomu chybí. Ta lehkost a nadhled z jedničky je pryč, z hlavních postav jsou spíš superhrdinové (chytání dýk a kopí v letu WTF???), o které se prostě nemůžeme ani na chvilku bát (mohl si vůbec někdo myslet, že si synáček maminku neoživí?), výrazně ubylo hlášek a opravdu vtipných momentů. A komu by náhodou nebylo jasný, že to kopí, co furt nosí Jon je důležitý, tomu to za film asi šestnáctkrát zopakujem.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Zápletky stokrát viděny (a často velmi podobně vyřešeny) v SG, přesto pro první sérii hraje její lehkost, hravost a postavičky v tomhle ujetým městě, takže jsem se nenudil a velmi často se bavil hlavně u debat se S.A.R.A.H. Druhá série je bohužel mnohem vážnější, připomíná víc Heroes, mizí humor a z šerifa je hotovej Jack O'Neill - minutu před koncem světa ten největši tupoun přijde s geniální myšlenkou, díky který se vyřešní problém, se kterým nikdo 100-600 let nehnul. A začátek třetí série pokračuje v posunu k větší vážnosti, což je hodně škoda. 50%.

Soudný den (2008)

Dlouho si budu klást otázku, kde se stala chyba. Prvních 40 minut je to kopie Vetřelců, pak následuje 15minutovej klip na Známku punku a pak to jde ráz na ráz - parní lokomotiva, lučištníci, středověkej hrad, souboj v aréně, automobilová honička (naprosto nudná) a závěr podle toho největšího klišé. Nejsmutnější ale je, že tenhle galimatyáš mohl fungovat a mohl se mi hodně líbit, patrně kdyby to režíroval někdo schopnější, kdo by to všechno poskládal tak, aby to šlapalo. Možná to stačilo natočit jako čistokrevný béčko, ale tohle se tváří rádoby drsně a bere se to hrooooozně vážně a přitom je to hloupoučký jak Teletubbies...

Kung Fu Panda (2008)

Nejsem fanoušek ani znalec kung-fu filmů, nemám rád, když polovina vtipů stojí na tom, že někdo někam spadne, nebo ho praštěj do koulí, nelíbila se mi příliš animace (hlavně Tygřice a Tai Lung - to bylo co za zvíře?) a během první hodiny jsem se zasmál pouze u bitky o knedlíček. Ale koukat se na to dalo.

Serenity (2005)

Jen průměrný sci-fi béčko, navíc proč ten posun několika postav jinam oproti seriálu? Asi aby Summer Glau mohla všem nakopat zadek...Rozpačitej konec jinak skvělýho seriálu. 50%.

Univerzální uklízečka (2005)

ani výborná poslední půlhodina nedokázala vytáhnout tenhle film z průměru.

Tropická bouře (2008)

Ne tak kulervoucí, jak jsem čekal, ale prdel to byla. Lepší než Starsky a Hutch, horší než Vybíjená. A opravdu výtečný Fuxoftovy titulky!

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Společně s Dobrodružstvím kriminalistiky jeden z mých oblíbených českých seriálů, na který můžu koukat pořád dokola.