Krutost podvědomí (2000) odpad!

Prepáčte, milí nepriaznivci dlhých a zbytočných rečí, opäť raz musím. To som raz, počas svojho zatial krátkeho a slušného pôsobenia na tejto genitálnej databáze, obdržal od jedného nemenovaného ultimátneho kusa mužského pohlavného orgána roztomilý a z môjho pohľadu prekvapivý odkaz, ktorý by sa dal voľne parafrázovať cirka v zmysle, že som retardovaný dvanásťročný kokot, ktorý používajúc vulgarizmy a slová, ktorým nerozumie, ničí túto intelektom a profesionalitou všeobecne známu Mekku filmových kritikov, navyše svojimi podvratnými hodnoteniami znevažuje umenie druhých, do ktorého sa piču rozumie. Prekvapený som ani tak neostal obsahom správy, ktorý ma spektakulárne vystihuje, skôr rozsahom retardácie odosielateľa, pretože pri užívateľovi s mojim enormným počtov bodov, musí byť k mojim výplodom, ktoré, ako som si až doteraz naivne myslel, si prečítam sotva ja a tých sotva pár nešťastníkov, ktorí ma majú v topke, reálnym problémom sa vôbec dostať. Čiže niet divu, že poctený a prekvapený týmto nečakaným záujmom, na správu som zabudol reagovať a nešťastnou náhodou letela hneď do odpadu, aby som pri pohľade na toľko chvály nezostal namyslený a držal sa pri zemi, ale aspoň som sa okamžite zaprisahal, že teraz, keď viem, že niekto moje pičoviny číta, dokonca ich podrobuje analýze a dokáže bravúrne vyvodiť, aký primitív, neschopný zostaviť zložené súvetie som, musím takýmto ľuďom robiť radosť a nesklamať ich očakávania, takže presedlávam na vyššiu a sofistikovanejšiu úroveň komentárov.. a znie to asi takto, ehm : bola to kokotyna. uplne velka podla mna, lebo tam len sukaly a boly krvavy. a ezte ten otpat dawam aj preto lebo ostatnim sa to pacy a ja som proty seckim. Tak, svoje tajomné minipublikum by som týmto mohol ukojiť, pre ostatných, musím sa vyplakať, ako som zas skočil na medové reči o šokantnom hnuse, ktorý na mňa obrazovka po spustení vygrcia, len som si v návode na premietnutie zabudol prečítať príbalovú informáciu, že na absolvovanie tohoto tu treba byť pod stredne ťažkým až ťažkým vplyvom psychotropných látok a ja už od rána úspešne abstinujem, a teda mi toto dielo okrem až výnimočnej nezáživnosti neprinieslo nič, až na pár pokusov o útok na to filozofické a hĺbavé vo mne, ale hrdinsky som odolal a koncom mi neostáva iné, než konštatovať, že amíci za zločiny obesili nesprávneho Husajna, inak by sa tento ešte "houpal." Vďaka za pozornosť.

Sněhurka a lovec (2012)

Keby máme byť féroví, tak zo súboja, natiahnutého na dve neuveriteľne zdĺhavé nudné hodiny, a síce, Theron a steward, vyjde jednoznačne víťazne královná a vypečenú Bellu pošle doprdele nielen po hereckej stránke, ale aj podla scenára. Koniec drýstov, keby čarovné zrkadlo nebolo scenáristami nútené ojebávať, na obligátnu otázku, kto je lepší herec v krajine, by mu nezostávalo iné, než odpovedať, že najsamsamozrejmejšie je to o X levelov lepšia Čárliz, ale pozor, VRAJ ju môže dobehnúť nejaká vycicaná chudokrvná piča... Ale už skutočne stačí o mojich sympatiách ku Kirsten a aj nebyť jej úžasného výkonu stále s tým istým výrazom v ksichte (nie nestačí), tak som nebol schopný vidieť nič viac jak vyše dve hodiny totálne zasrate nudného príbehu, ktorý nie je vhodný ani pre desaťročných faganov, ani schopný pobaviť diváka staršieho, ale keď sa odosobním a zase sa zo mňa stane vysokoobjektívny filmový kritik, musím uznať, že odstrániť tak dve tretiny stopáže, zmeniť koniec, obsadiť niekoho iného do role hlavnej hrdinky, bola by to dosť pecka.

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

Mladá Molly z roku 2008 má mladšiu - staršiu sestričku v roku 2015. A okom ani nie tak filmového kritika, ale obyčajného mierne pripitého a vianočným zhonom otupeného samca, treba uznať, že sa vracia v jebatelnejšom a kúsok sympatickejšom vydaní. Z malej nevýraznej kokotky , nebyť toho excesu s vaňou plnou mŕtvol, je razom úspešná a odviazaná podnikateľka bez otravného daddyho. Keď démoni nosia do života luxus a zlepšujú imič tak potom preč s exorcizmom! Ale dosť legrácek , sledovať Molly a jej urputný zápas s démonmi bolo niečo ako sledovať nedávny zápas Klička s Furym, len v o niečo záživnejšom vydaní , pri čom tu tiež na body a výdrž vyhráva lepší kresťan, katolík. Amen. Slušný rozbeh s náznakom, hoci tisíckrát otočeného, ale príbehu, a potom už ten vyššie spomínaný vytrvalostný box na dlhé trate (teraz si nie som istý či som práve nevynašiel novú olympijskú disciplínu) medzi kňazom a muchami, vlastne démonmi a popri tom stíha bravúrne vykrádať lepšie zametačské aj iné horory tak okato, že to ani nevadí, pretože ako zametačská zábava k pivu je to tak akurvát. Hlavná pichna s úsmevom à la Furioso obstojná a občasné vbehnutie prehnane iniciatívnej psychiatričky na scénu počas grandfinále úsmevné. K logickým chybám šťuk ..... na vypnutie mozgu som použil vyššie spomínané pivo, takže tiež v pohode a stále zábava. A tým, ktorým v tomto snímku chýba napätia, kamoš Chlebík ponúka zdarma radu, skúste poriadne mokré prsty lavej ruky pichnúť do el. zásuvky a pravou prilievať vodu, malinovku, prípadne, ak vám to nie je lúto, pivo z pollitra (tekutinu logicky držíme v ruke druhej, a síce, pravej). Napätie sa dostaví, mňa Molly pobavila aj bez neho. A to aj s obohratejším scenárom než jej predchodkyňa.

The Haunting of Molly Hartley (2008)

Lidl je lacný. Teda minimálne tento Miky Lidl a výsledok jeho snaženia v podobe Molly Hartley, takže mi neostáva iné, než skonštatovať, že síce zaujímavý a príliš neotrepaný príbeh, kde sa tu či tam dá nájsť aj nejaký dejový zvratok, prípadne niečo prekvapivé, je celý zaobalený absolútne amatérskym odérom, človek až žasne, jak je to lacné a neherecké, až na tatíka hlavnej temnej diliny, preto udeľujem aj pomerne slabé hodnotenie. Ale ako príbeh sa to podľa môjho svetáckeho a odborného názoru pozrieť rozhodne oplatí. Čo sa ráta, Molly nevsádza na milión samoúčelných lakačiek a vŕzganie dverami a iné sračkovité klišé. Na druhej strane, tej sračkovitosti je tam aj bez toho dosť.

Musarañas (2014)

Po hroznom zážitku s názvom (v preklade) Bezmocní si u mňa Španieli okamžite opravili jemne pošramotenú reputáciu, dokonca mi pripomenuli, že k dokonalej zábave ani netreba presýtiť dej tisíckami postáv, ale stačí, keď je jedna dokonalý psychopatagorafób. Ostatné už ide samo, hlavne, keď mladšia sestra je upejpavka a kompetentných odmieta zavolať napriek nie celkom normálnemu správaniu tej staršej (ale díky bohu za to, aspoň je chvílku zas na čo pozerať). A keď sa k tomu pridá nesympatický slizký cigošský kurvičkár uviaznutý v byte falošnej záchrankyne, je z toho takmer nová, mladšia Misery.

Tupíři (2010)

Čo dodať, priatelia? Dlho som uvažoval, že hodnotenie tentokrát úplne nechám iným a ako už zopárkrát predtým sa iba vyjadrím, ale nedalo mi to. Občas proste ten hajzlový humor sadne jak riť na šerbel a občas nie. Tu to bolo tak pol na pol, jednak som si občas pobavene zarechtal a mierne sa poslintal, ale jaksi som stále z každej sekundy stopáže, ako citlivý divák, cítil tú neskutočnú brakovosť (a to inak tie slinky pri primitívnom zubení sa vypúšťam, povedzme si na rovinu, pri kdejakej pičovine) Svoje zložité a rozporuplné pocity ťažko vyjadrím, ale teda skúsim to takto : napriek tomu, že som sa občas zabavil, išlo skôr o nejaký smiech cez slzy. Smutné totiž je, že to parodicky dokonale vystihuje niečo, čo každému normálnemu čitatelovi aj divákovi na dlhé roky znechutilo upírov a zanechalo aj dlhodobú traumu, ktorej sa napríklad ja osobne len ťažko zbavujem. Odkedy nad Tuajlajtom a Patyzónom púšťali moč nie len inkontinentní pacienti, ale aj kopa dawnov po celom svete, trpím silnou vampirofóbiou a všetko, kde vidím slovo upír okamžite zavrhujem. Možno aj preto som označil za prachsprostú pičovinu aj takú 30 dní dlouhou noc , prípadne sa bojím pozrieť Sama nocí tmou . Nakoniec som sa teda, napriek občasnému pobaveniu rozhodol Vampires Suck hodnotiť a dospel som k záveru, že takto nejak, len nevtipne, vnímam aj parodovaný film. Preto udeľujem rovnaké hodnotenie ako originálu. Len tu na rozdiel od toho nie preto, že to skončilo, ale práve za tých pár úsmevných momentov.

Inner Demons (2014)

Vážení rodičia diskosmažiek, ale aj slušnejších narkomanov, ktorí na diskotéky nechodia, ráčte zhliadnuť film, po ktorom pochopíte, že všetky narkotiká svojim ratolestiam vyčítate úplne, ale úplne zbytočne ! Toť len pár argumentov podporujúcich toto tvrdenie. Takže v prvom rade vôbec nemusí ísť o závislosť od omamných látok, je tu stále možnosť, že vaše dieťa len posadol démon, ktorého vyvolali spolužiaci odmietajúci integrovať medzi seba ľudí postihnutých prílišnou vierou v nezmysly. V takom prípade, ak sa nechcete vzdať svojej viery, dávajte na pubescenta dobrý pozor, aby neprišiel do styku so spolužiakmi. Snažiť sa byť neoutsider je vysoko návykové. Ďalším ani nie tak argumentom, ako skôr faktom, získaným z tohto dokumentu (áno, my z vidieka veríme, že ide o hodnoverný dokument a zaradenie k žánru "Horor" nás mätie) je, že drogovo závislí ľudia vôbec nevyzerajú tak vyjebano ako ich ukazujú na tých bakaných fotkách v štýle biforaftr. Čiže crack, heroín a choda krokodíl z Ruska sú, čo sa tohto týka úplne bezpečné a vaša mladá dcérka ostane aj tak slušná pichna. K tomuto stručnímu vyhláseniu už len záverom po dlhšej odmlke od týchto varovaní pre maloletých - komentár nabáda na užívanie drog, šíri náboženskú intoleranciu a obsahuje aj obligatórny nechutný vulgarizmus. Vyhlásenie by bolo a teraz sa s vervou pustiť do komentovania. Už dlho som nevidel tak zúfalo monotónne zametanie Diabla, pardon, Molocha. Ono to už z úvodu divákovi, ktorý nemá mozog vytretý barbiturátmi, prípadne heroínom, ako hlavná hrdinka, musí nesmelo blikať, kam vlastne bude celá táto estráda smerovať (keď ste si teraz povedali, že do hajzlu, nie ste ďaleko od pravdy). Takže, keď už som lišiacky prekukol inak totálne nepredvídatelnú pointu po prvých desiatich minútach, začal byť film celkom otravný, hoci do sympatickej AutoSyn by som možno namiesto Molocha vliezol aj ja a nemuseli by ma ani volať jej spolužiaci a opomenul by som aj ten pentagram. Ukrutánsku nudu nepremohol ani ten nehorázny absťák a celé tie dni na klinike, kým sa odborní psychiatri a neodborní exorcisti nedohádali či je tá mladá feťáčka, psychopatka alebo démonka. Zametací záver obstojný, ale aj tu som si len nostalgicky zaspomínal na tie lepšie. Ešteže mi tá Leslie bola sympatická, inak by to asi bolo celé ešte horšie.

Smrti napospas (2006) odpad!

Keď som naposledy sledoval Filipínske oslavy Veľkej noci, kde sa úbohí sfanatizovaní ortodoxní kresťania nechávali doradu križovať po vzore Spasiteľa, myslel som si, že nezmyselnejšia forma zbytočného a dobrovoľného utrpenia existovať jednoducho nemôže a tí pravoverní ma celkom pobavili svojou debilitou, keď sami od seba podstúpili také martýrium. A hoci dobre pobavený, nechápavo krútiac hlavou som nakoniec prenos vypol. Ale dnes sa touto cestou chcem všetkým tým fundamentalistom slušne ospravedlniť, keďže som dobrovoľne a bez velkého presviedčania absolvoval toto. Samoukrižovanie mi zrazu prišlo ako celkom príjemné spestrenie volného času a uznal som, že pre niekoho to môže byť aj celkom dobrá duševná očista, s hlboko filozofickým podtónom. Po tom, na čo som si od španielskych cigošov zvykol, som po tomto otrasnom zážitku ostal len sám a Bezmocný sedieť pri mise nedojedeného popkorna a ešte dlhú chvíľu som len civel do steny. Komentár by sa dal stručne a slušne vyjadriť jednoduchým povzdychom : No ty kokot... Ale chápem pomerne pozitívne ohlasy tunajších hlboko sa zamýšlajúcich filozofov. Ja, ako primitívny feťák, som pravdepodobne celú tú grandióznu pointu akosi nepobral a ostal som akurát tak znechutený, ako som už spomínal vyššie. Ale ak sa niekto chce dobrovoľne trýzniť, nikomu nebránim. Takže, kto má záujem pozerať sa na dvoch vrcholne nesympatických pičusov, zmätene pobehujúcich po opustenej cigánskej osade, vualá, nájdete sa v tom. Ja len znechutene odplúvam.

Hostel III (2011)

Tam kde to predtým dva diely kurvil Eli Roth, nastúpil teraz ešte väčší horormajster. Akurát, že z našich krásnych, slovenských, zhovievavo vykreslených končín, ktoré starším bratom Hostelu III dodávali aspoň aký - taký šmrnc, presunul celé dejisko do pochybného Las Vegas, kde takéto amatérske jatky museli nechať chladným snáď každého. Stávky na všetko sú vo Vegas úplne bežné a čo len trošku otrlého diváka týmto tvorcovia neobmäkčia. Dokonca nepomohlo ani tých pár dejových akože zvratkov. Banda zúfalcov a kuriev, čo sa trištvrte filmu navzájom zháňa po meste ma proste v žiadnom prípade neobmäkčí. Nebyť celkom slušnej demonštrácie mäsiarskeho remesla, idem s hodnotením nižšie.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014) odpad!

Ten hlúpy nápad, keď pozvete naraz na návštevu priatelov aj rodinu a očakávate od toho nejakú symbiózu a pohodu, isto pozná väčšina z vás, priatelia. A tí, ktorí ste sa ho aj pokúšali zrealizovať, musíte vedieť, že to skrátka nefunguje. A obzvlášť, keď priatelia sú z mesta a rodina vidieka, pretože sociálny boj medzi perifériou a mestom naďalej tvrdo pokračuje aj v tomto, vraj už vyspelom storočí a zmier je, ako sa zdá, prakticky nemožný. Nuž, ako nefalšovanému vilidžerovi moje sympatie patrili skôr Dannymu a jeho rodinke úžasných než nechápavcom z meste, ktorých dokážu pobúriť aj najmenšie z normálu sa vymykajúce detaily, ako napríklad slušný a poctivý incest, a už vôbec nechcú integrovať degenerov do spoločnosti, no proste tfuj. S maximálnym pobúrením musím konštatovať, že spoločnosť sa počas celého svojho fungovania vôbec nezmenila..... Takže nekonečná jazda utešenej americkej rodinky mentálov ostáva naďalej sama proti všetkým a naďalej si kladie za úlohu vykynožiť všetkých nesympatických, kokotizmom zasiahnutých amerických teenov. A hoci je takýto nezvyčajný elán a zápal pre vec iste chvályhodný, ja osobne si myslím, že už pred rokmi bolo načase tieto ušľachtilé snahy prestať točiť. Zvedavým primitívom akým som aj ja totiž neustále pokračovania vždy spôsobia naivný záchvat zvedavosti a ešte naivnejšiu myšlienku, že Wrong Turn prinesie ešte niečo zaujímavé. Dúfam, že táto femily sešn všetkých incesťákov bola posledná bodka za touto vskutku dokonalou telenovelou.