Terapie láskou (2012)

Těžké ale kvalitní romantické drama. Bradley Cooper i Jennifer Lawrence předvádí úžasné výkony a nominace (v případě Jennifer i obdržení) na oscara není žádným překvapením. Během celého filmu je atmosféra správně dramatická a nutí člověka se stále dívat a neodejít. Happyendy většinou moc nemusím, ale zde se neskutečně hodí. Dvě hodinky utekly jako voda a já jsem se bavil. Znovu si to již asi nepustím, přesto tomu těch 80% dám.

Rumový deník (2011)

Taková typická odreágovačka na nudné odpoledne. Deppa jsem až do tohodle filmu moc nemusel, nicméně zahrál to zase skvěle a názor na něj jsem rázem změnil. Námět je docela dobrý, provedení je díky prvku komedie hodně slušné a už díky Amber Heard se na to vyplatí dívat. Znovu si to pravděpodobně nepustím, ale jako one-time-thing Rumový deník určitě obstál.

Cliffhanger (1993)

Klasická Slyová oldschoolovka. Je tady slušnej námět, pěkné prostředí, výborná hudba a úžasný Stallone. Tohle je prostě nostalgická záležitost, které přísluší jen a jen kladné hodnocení.

Bezpečný přístav (2013)

Taková jednorázová podívaná. Duo Hough a Duhamel funguje skvěle (nehledě na to, že Julianne Hough je neskutečně HOT) a dívá se na ně skvěle. Žánr je hodně různorodý, převládá ale drama/romantický. Nějak výrazný efekt na mě film nezanechal ale jako vyplnění nudného odpoledne je to výborné.

Pád Bílého domu (2013)

Nadšení z traileru, zklamání z výsledku. Takhle to už bohužel v dnešních filmech většinou bývá a Olympus Has Fallen není vyjímkou. Butler je výborný, stejně jako Freeman. Herci ale film opravdu nedělají a někdy se to holt nepovede. Je tu dost akce, ale špatně provedená, takže člověk z toho nemá takový ten wow efekt. Vizuály jsou hodně průměrné, logičnost tady nehledejte (teroristi by se nikdy tak blízko k Bílému domu nedostali; od toho tam mají NORAD a jako nebezpečná vzdálenost se ve vzdušném prostoru bere nějakých 150 km; stejně tak při nelogičnost při snaze o sestřelení - rakety totiž fungují přesně naopak - vybuchnou PŘED cílem, nedochází tedy k nárazu - a jsou řízený tepelnou stopou, to "rozptýlení" by tedy nefungovalo), přesto se ale jedná o celkem dobrou, jednorázovou, podívanou. Škoda, čekal jsem víc.

Stážisti (2013)

Téměř výborná komedie, které na celkovém dojmu kazí jen pár nudnějších scén a pomalejší začátek. Vince Vaughn je snad v každém filmu výborný příklad alfy a celkově si jeho hraní užívám. S Owenem Wilsonem jsem měl trošku pochybnosti, ale svou roli zahrál rovněž na výbornou a spolu s Vincem tvoří výborné duo. Další vedlejší herci jsou velmi dobře vybráni a hrajou slušně. Internship má samozřejmě nějaké mouchy, jako již zmiňovaný pomalejší start či pár slabších scén, nicméně některé jsou vyšperkovany k dokonalosti (návštěva klubu) a člověk se dokáže nádherně pobavit a vypnout. A že má dvě hodiny? Těžko uvěřit.

Profesor v ringu (2012)

Taková lehká komedie k nudnému večeru. Kevin James je výborný (nejen komediální) herec a role mu sedí jak ušitá. Samotný námět je samozřejmě trošku přitažený za uši, konec je pře happyovaný, ale to vůbec nevadí. Člověk tady totiž dokáže výborně vypnout, odreagovat se a i pobavit.

Pařba na třetí (2013)

Možná to bylo tím, že jsem sledoval pouze R6. Možná to bylo tím, že mě otravovaly čínské titulky v obraze. Možná to bylo tím, že jsem ten den neměl dobrou náladu. Nebo to prostě a jednoduše bylo proto, že třetí Pařba už není to, co bývalo. Celkově jsem byl dosti nespokojený, smál jsem se sporadicky, což se u předchozích dílů nikdy nestávalo. Kamarád mě připravil na konec, který je prý úplně nejlepší z celé série...Opět a zase - ani tady jsem se pořádně od srdce nezasmál a zkrátka - bylo to divné...Uvidíme, co řekne reprojekce v HD kvalitě, zatím ale nechávám tří hvězdičkové hodnocení.

Continuum (2012) (seriál)

Po prvních dvou dílech zatím převládá spokojenost. Má to nějaké ty díry, ale dva díly jsou málo na nějaké objektivnější hodnocení. Zatím dávám 4 s tím, že po více dílech se více rozepíšu a třeba i hodnocení změním.

Vikingové (2013) (seriál)

Po slabších prvních dílech ke konci Vikingové nabrali solidně na obrátkách a bylo to téměř bez chybné. Dobří herci, slušný námět, výborné prostředí. Jsem zvědavý na druhou řadu!