Práskač (2013)

Rock snad poprvé z jiného pohledu než nepřemožitelná skála. A starostlivého otce zahrál na výbornou! Příjemné herecké obsazení, docela dobrý příběh, který není ničím komplikovaný a dostáváme hodně fajnovou kombinaci. Ale jo, já byl spokojený, ty nadsazené čtyři tomu dám.

Sezóna zabíjení (2013)

Dva skvělí old school borci proti sobě. Výborně zvolený čas, skvělé prostředí a samozřejmě výborní De Niro a Travolta. Nečekejte žádnou hlubší myšlenku, ale prostředí, společný rozhovor Travolty s De Nirem běhěm Jägermeistera a celkově nostagie vám z filmu udělá hodně dobrou podívanou.

Jedna mezi oči (2012)

Jednorázová oddychovka na nudné odpoledne. Je tu akce, je tu nasraný Slye, pořád stejný Sung Kang a vzkvétající hvězda Jason Momoa. Slušná jednorázová záležitost, od které, když nic nečekáte, tak dokáže při nejmenším spokojeně zabavit. 60%

Wolverine (2013)

Zatímco první díl pěti hvězdičkovou akcí od začátku až do konce, to se o novém Wolverine říct nedá. Hugh Jackman je borec vždy, ale herci to na pět utáhnout nemůžou. Hudba byla slušná, akce tady bylo požehnaně, ale čekal jsem zkrátka něco víc. Špatný film to není, to rozhodně ne. Jen nedosahuje kvalit prvního dílu. 3D nebylo na obtíž, ale zároveň ani nijak nutné.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Kde je Robert Downey Jr. tam je i vtip. A kde je vtip, tam to stojí za to. A Kiss Kiss Bang Bang není vyjímkou. Příběh je hodně tuctový, ale Duo Robert Downey Jr. & Val Kilmer tomu dodávájí neskutečný boost, hlášky padají ze všech stran a já se prostě bavil.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Já tomu ten plný počet prostě dám! Jasně, nebýt tam Bruce, je to jen tuctová akční záležitost, jenže ono je to Die Hard a s ní nutně kus nostalgie. Bruce aka McClane i přes svůj věk stále cool a celé to tahá. Jai Courtney se snaží a celkem mu jeho hrání i uvěříte. Akce tady nechybí, efekty slušné a jsem zvědavý, co se mnou udělá budoucí reprojekce.

Dates (2013) (seriál)

Těžké drama, kde se prvky komedie hledají opravdu jen těžko. Vydržel jsem pět dílů a stojí za to Mia (Oona Chaplin), respektive díly s ní. Všechno ostatní je možná reálné a běžné, ale co je reálné a běžné je taky nudné. Sledování jako takové zas tolik nenudí, spíše samotný příběh - to, co můžu zažít sám, vidět v seriálu opravdu nepotřebuji. Dvě hvězdy za Oonu Chaplin alias Miu.

Machři 2 (2013)

V R6, v originále a bez titulků - stejně ale výborné! Běžně cam ripy nesleduju, ale zdejší hodnocení mi zkrátka nedalo na výběr. Neposlouchejte idioty typu suark & stefi, film pravděpodobně vůbec neviděli a pouze se chtějí zviditelnit. Grown Ups 2 není tak dobré jak jednička a člověk se tam nesměje od začátku do konce, ale když už ano, tak pořádně! Druhý díl teda není tak luxusní záležitostí jako první, ale všichni herci vedle sebe proti šaškům jako Taylor Lautner, s některými opravdu povedenými vtípky vás při nudném dni dokáže pobavit více než byste čekali.85%

Vítězové a poražení (1999)

Výborné sportovní drama postavené na Al Pacinu a jeho emotivních proslovech. Původně jsem si říkal, že těch 150 minut je velmi přestřelená stopáž, ale Oliver Stone jednoznačně ukázal, že opravdu není. Film si drží stejnou kvalitu prakticky celou dobu a nenudíte se. Objektivně 4, protože po projekci nemám chuť pustit si film v budoucnu znovu, subjektivně 5.

Jen Bůh odpouští (2013)

To, co fungovalo ve Drive tady režisér ještě více vyhrotil a "překvapivě" už to nefunguje. Bavím se o neskutečně hrozných střizích a zvláštním vyprávění děje. Střihy jsou opravdu velice špatné, kolikrát jsem opravdu nevěděl jaký časový úsek ve filmu utekl, ba dokonce co se vlastně režisér/scénárista snaží říct. Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas, Yayaying Rhatha Phongam - všichni hlavní herci hrajou naprosto přesvědčivě a za to je zde velký plus. Co je tady ale dále? Děj i zmiňované střihy katastrofální a bohužel ani ta hudba nebyla nejlepší. Jednou byla výborná, podruhé zcela mimo. Celý film mohl zachránit alespoň konec, ale ani ten nezvládl...Suma sumárům - tohle se vážně nepovedlo.