Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Námět jedno velké klišé ale překvapivě to funguje. Po třech dílech převládají spíše pozitivní pocity, přesto mě to však nějak netáhne k dalším dílům. Prozatím nechávám průměrné hodnocení, které spolu s komentářem změním po shlédnutí dalších dílů.

Atlantis (2013) (seriál)

Po pěti dílech převládá jednoznačně spokojenost. Atlantis si na nic nehraje a to je jeho největším plusem. Je tady fantasy žánr, který zcela postrádá jakoukoliv vážnost a celé se to řídí vtipem. A to je něco co jsem hledal, protože opravdu nepotřebuji vidět další drama záležitost. Zkrátka výborná odreágovačka.

Domek z karet (2013) (seriál)

Výborné politické drama ve kterém nejde ani tak o samotnou politiku, jako spíše o moci, penězích, touhách. Kevin Spacey je naprosto úžasný a celý seriál táhne. Ostatní herci mu relativně slušně pomáhají a celé je to výborná podívaná, které nechybí vážnost ani občasný vtip. Teď už jen netrpělivě čekám na další sérii.Druhá série nezklamala a byla snad ještě více prolezlá intrikami a touze po moci. Hned první díl série zobrazoval jeden neskutečný zvrat a celá série postupně gradovala až k finále. Luxusní.

Red 2 (2013)

Zatímco první díl byl pětihvězdičkový akční nářez, dvojce se již tak dobře nedaří. Pořád tady jsou ti skvělí herci a neskutečně hodně akce, je to však přitaženo za vlasy více než je zdrávo. Vtipy jsou místy trapné a celé to působí takovým laciným dojmem. Takový lehčí průměr, zvlášť díky vtipu, ale na nadprůměr to, alespoň po prvním shlédnutí, nevidím.

Plán útěku (2013)

Dlouho jsem zde nezavítal, protože zkrátka není mnoho času a ten, který je, využívám pro sledování seriálů. Nicméně projekce Escape Plan si mou pozornost rozhodně zaslouží...Nebudu se dlouze rozepisovat, hlášky, Arnie & Sly, nula minut nudy a celé bych to shrnul do jediné věty: Pro mě pravděpodobně nejlepší film roku 2013!

Ospalá díra (2013) (seriál)

Po prvních dvou dílech velká pokojenost. Tajemnost, slibný námět, výborný hlavní představitel. Scénáristické duo Kurtzman & Orci jsou zárukou kvality, takže o klesavou tendenci v kvalitě seriálu strach rozhodně nemám. Jsem zvědav na další díly.

Elysium (2013)

Elysium byl jeden z novinek, na kterou jsem se velmi těšil. Nedostal jsem přesně to, co jsem chtěl, ale přesto jsem dostal hodně. Matt Damon je výborný herec a to dokazuje i zde. Na zdevastované zemi není nic moc k vidění, na Elysiu je to však krásně nadčasové, velká škoda, že se tam odehrává podstatně menší část celého filmu. Celkově jsem byl spokojený a leč jsem čekal více, něco ve mě Elysium zanechalo a to konkrétně nevysvětlitelný pocit, že si to zkrátka musím někdy v brzké budoucnosti pustit znovu.

Spring Breakers (2012)

Mohu si za to sám, že jsem byl tak naivní a myslel si, že tahle slátanina může být opravdu, když už nic, zábavný film. Režisér sice naskládal vedle sebe na obrazovku hodně pěkné holky, ale to je asi tak všechno co dokázal. Bylo to jedno velké drama, které se snažilo být aspoň trochu s prvky komedie. Ve finále to ovšem bylo katastrofálně natočeno, v zásadě se celý film nic nedělo a konec byl jedná velka absurdita. 94 minut jsem zvládnul za asi polovinu, protože nuda byla příliš velká na to, abych shlédnul celý film.

50/50 (2011)

Občas má člověk prostě chuť pustit si něco ze života a to přesně50/50 je. Joseph Gordon-Levitt hraje velmi uvěřitelně, spolu s Annou Kendrick s Sethem Rogenem tvoří výborné trio, na kterých film stojí i (ne)padá. Námět je reálný, dobře proveditelný, nechybí drama ale ani komedie. Já byl velmi spokojený, a i když to není něco, co bych měl chuť si každou chvíli připomenout, jedná se o velmi solidní záležitost, kterou si jednou za čas určitě znovu pustím.

Podfukáři (2013)

Now You See Me mělo luxusní námět, kterého však pan režisér nedokázal vůbec využít. Ty dvě hodiny sice utekly celkem rychle, což o to, když ve vás film nezanechal žádný silnější efekt. Místy utahané, jindy přitažené za vlasy, velmi jsem však ocenil to, že se opravdu nejedná o sci-fi, ale perfektně vyšperkované triky. The Prestige pochopitelně zůstává nepokořen, ale i tak je Now You See Me taková jednohubka na nudné odpoledne. 60%