Pusinky (2007)

Původně jsem čekala nějakou ulítlou a naprosto hloupou road movie, ale Pusinky mi vytřely zrak hned v prvních minutách. Perfektně promyšlené osudy tří kamarádek, které chtějí odjet do Holandska, jež pro ně znamená svobodu a možnost, jak utéct před svými problémy a strachy. V průběhu filmu se každá z dívek musí svým "démonům" postavit čelem, odkrýt pravdu a najít sama sebe. Úžasný příběh a navíc sympatické a přirozené herecké výkony, dokonale se hodící hudební doprovod... Pro mě velmi milé překvapení.

Pomoc! (1965)

Film mě upřímně moc nenadchl, ani zdaleka se nemůže vyrovnat Pernému dni. Přestože mám ráda Beatles i jejich písničky, přišlo mi tohle jako docela průměrné dílo. Čtyři hvězdičky jsou tedy jen proto, že Beatles byli taky čtyři, tak ať má každý jednu :)

Tajemná řeka (2003)

Slušně zpracovaný thriller, který stojí hlavně na perfektních hereckých výkonech, z nichž asi nejvíce pozornosti upoutá postava Seana Penna. Celkově mě film docela zaujal, až na některá slabší místa, ale to už tak bývá :).

Kráska a zvíře (1991)

Opravdu nádherná hudba, snad jedny z nejhezčích melodií, co se Disneyovek týče. Navíc krásné postavy i děj, co víc si přát :)

Lady a Tramp (1955)

Má snad nejoblíbenější Disneyovka. Krásný příběh a hlavně milé postavičky s nádherně propracovanými charaktery.

Tři srdce (2007) (TV film)

Jediné, co oceňuji, jsou velice nepatrné úlohy mých oblíbených divedelních herců Norberta Lichého a Jana Plouhara. Samotná pohádka stála za nic, princeznu Jasnu bych klidně nechala uvězněnou tam, kde byla, a souboj bratrů mě hodně pobavil, což je docela smutné. Kam se poděly ty hezké pohádky mých mladých let???

Parfém: Příběh vraha (2006)

Dlouhých komentářů je už tady hodně, takže se uskromním na pouhé pochválení hereckých výkonů, hudby a hlavně vizuální stránky, která je v tomto díle opravdu originální, zvláštní a zajímavá.

Titanic (1997)

Musím se přiznat, že tahle drásárna srdce na mě pořád zabírá. A postupem času brečím dřív a dřív a dýl a dýl. :) Cameron natočil snímek plný úchvatných efektů, příběh o tragédii a lásce, bezmoci i lidské bezohlednosti. A to vše se mu podařilo smíchat dohromady opravdu šťastnou rukou, takže tento film dokáže zasáhnout snad každého...

Lví král (1994)

Jako malá jsem ve školce u Lvího krále plakala a nedávno jsem k tomu taky neměla daleko. Nádherná pohádka s opravdu překrásnou hudbou.

Saturnin (1994)

Úžasná kniha a stejně úžasný film :). Herecké obsazení je častokrát to hlavní, co z filmu dělá dobrý film, a tady to platí 100%. Oldřich Vízner je naprosto dokonalý a potkat někde tetu Kateřinu, jdu se raději zabít. :)