Po sexu (2007)

Nevýhoda povídkových filmů je ta, že se mi málokdy do vkusu trefí všechny. Tady, bohužel, přišlo to nejlepší až nakonec.

Pohřešovaná (2011)

Škoda toho závěru, stokrát viděné. Nejslabším článkem je příběh, což je vzhledem k dobře vykreslenému napětí a mlhavým lesům dosti velká škoda.

Plán útěku (2013)

Upřímně, nebýt dvou hlavních aktérů, nenechal by ve mně film žádnou stopu. Na tlachání v kantýně je těchhle dvou legend škoda. A kulomet se Arniemu dostal do rukou už dost pozdě.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Tři hvězdy asi jen z nostalgie. Zatímco první Dědictví stálo na pilíři buranství jako celek, Dědictví druhé stojí jen na Stejskalovi, kterému se pod tou tíhou dost podlamují kolena. Mizerný děj, hluchá místa a neuvěřitelně trapný výkon Dáši.

Černobílý svět (2011)

Hodně silné drama. Na konci mi vlhly bulvy, a to se dlouho nestalo. Co vyniká kromě příběhu je pěkně zpracované, uvěřitelné, dobové zasazení. Z hereckých výkonů a námětu mi spadla čelist. Neuvěřitelné, jakou svini udělali z Ivy Walker.

Mama (2013)

Tvůrcům smekám, že se s ničím nemazlili a s mámou natvrdo vyrukovali už v úvodních minutách. Výbornou atmosféru dokreslují hlavně v úvodu skvělé herecké výkony zdivočelých dětí, hlavně teda Lilly. Co se dá v vytknout, je slabý závěr a hlavně jeden do očí bijící typický hororový moment á la: "proč tam lezeš?".

V zajetí démonů (2013)

Bohužel, hodně kýčovité. Všechno tady už v nějaké formě bylo a nezachrání to ani výborná atmosféra, masky a audiovizuální stránka celkově.

Contracted (2013)

Žádná sláva, ale stopáž příjemně utíká. Výborně zmáknutá proměna a skvělý výkon hlavní hrdinky. Konec mi přišel spíchnutý dost blbě a pointa mě celkem zamrzela. Čekal jsem něco reálnějšího. Tohle bylo jen na pousmání. Že aha.

Konečná (2013)

S těžkým srdcem musím říct, že u mně nic moc. Dva oblíbenci na jeden film byla dobrá konstelace, ale bohužel. Nemastný, neslaný akční flák s pár světlými momenty (kukuřice a Knoxville přeřezávající telefonní sloup). Ostatní momenty mi přišly dost kýčovité a tlačící na vtipnou pilu. Škoda, čekal jsem velkolepější návrat, Arnie už je hold krapet z formy.

Avengers (2012)

Do komiksů nějak extra zažraný nejsem, ale na filmové zpracování se mrknu rád. Hrdinové a akce celkem fajn, ale ta slátanina okolo moc fajn není. Tohle asi fakt musí žrát jen fanoušci, horko těžko jsem ze začátku přemýšlel která páčka. Super Starkovy hlášky a Scarlettin zadek. Stark, we need a plan of attack! I have a plan: attack!