Blue Ruin (2013)

Po čas filmu jsem se chladně díval do tváří, ukazoval na ně prstem a brumlal "bum....... bum...... bum.." .

Kronika (2012)

Žádná hitparáda, ale i tak se na to dá dívat. Bohužel vše zabíjí styl natáčení kamerou hlavního hrdiny. Při závěrečném nášupu už to působí dost úsměvně a autoři očividně nevěděli z které (kamery) do které.

Zůstaň se mnou (2014)

Je třeba si občas dopřát nějaký emotivní slaďák. Bohužel mi až tak nesedl nepříjemný představitel Adama a nemám rád takové useknuté finále. Navíc mi některé rozhovory přišly trochu mimózní. Ale jinak příjemné dílko.

Labyrint: Útěk (2014)

První polovina ve stylu Lost má něco do sebe. Vše se zlomilo s prozrazením "identity" tajemných rmutů. Od té doby šel film do kytek. Nabral si moc inspirace a výsledkem je nepovedený mišmaš s "pokračování příště" závěrem.

Insidious 2 (2013)

Dvojka už moc netáhne a je skoupá na pamětihodné momenty a démony. Na úkor toho nabízí prohloubení a objasnění dějové linky a fikaně rozmístěné flashbacky. A vtipné vložky dvojky Tucker a Speck naštěstí nepůsobí tak blbě jak by se mohlo zdát.

Insidious (2010)

Výborné ztvárnění putováním v astrálním světě. Dokonalé scény jako seance, Tip Toe broušení ďáblových drápů nebo vysmátá postřílená rodinka.

Loft (2010)

Původní film jsem neviděl. Jen jsem ho letmo očichal a jsem rád, že jsem zvolil právě holandskou verzi. Příběh výborně vypointovaný s několika zásadními zvraty. Remake u mě vyhrává hlavně kvůli obsazení a zasazení. Modernější kulisy a sympatičtější čuničky.

Gravitace (2013)

Čekal jsem intenzivnější 3D efekty. Kdybych věděl, že tady se na ně moc nehraje, stačila by 2D verze. Po audiovizuální stránce špička. Děj je hodně poutavý a napínavý, ale chvílema to smrdělo takovou tou americkou přemrštěností.

Bůh žehnej Americe (2011)

Hodnocení odráží hlavně skvostné Frankovy dialogy. Zlatým písmem vytesat do kamene. Některé momenty jsou ale až zbytečně šokující; zastřelení batolete a podobně.

Pečovatel (2014)

Otevřené, syrové, odporné, vypointované. Pochmurné drama pomalu zasahující až do hororového chlívečku.