• Romantický

Morganovi (2009)

Dalo se to vydržet. Ale fakt se zaťatými zuby. Ona je ošklivá a on pochlebovačný až na půdu. Dokud nebyli oni dva v záběru, tak to bylo fajn.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Nejlepší jednička, pak hned trojka a na chvostě dvojka. Ten modrý filtr u trojky byl naprosto přehnaný, kazil dojem. Jinak příběh ok, dialogy nic moc, konec vyzněl do nikam... to se tady schová, zatímco by mohl vyrábět sérum a být ku prospěchu lidstvu? Nebo je lepší nechat Sodomu a Gomoru vyhasnout a nastolit nový řád?

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Labyrint, Spálená země a támhle kousek vedle je normální krajina s neporušenou silnicí. Jakoby byly sluneční bouře omezeny jen na jedno malé místo. Pak je náhle labyrintů hodně a v nich o jakýchsi slunečních bouřích taky nikdo nic neví. Všichni utíkají jako o život, ovšem nikdo nikam nedoběhne. Hledáme lék a proto zabijeme lékaře. Nejasnosti, dějové zvraty, ale všechno jedno, když se na to dobře kouká.

Labyrint: Útěk (2014)

Líbilo se mi to a obzvlášť se mi líbil Dylan O´Brien. Od začátku mi vrtalo hlavou, proč nepostaví lešení a nerozhlédnou se seshora zdí... pokud to zkoušeli, proč o tom nic nevíme? Co jedli ti první osadníci, dokud ještě neměli vlastní úrodu? Zajímá mě, co se stane se zbylými v labyrintu, s těmi, co se rozhodli zůstat v relativním bezpečí jako lovná zvěř pro pavouky... no vlastně už mě to nezajímá, je to jasné :). Těším se na pokračování.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Tak dvakrát se na to asi koukat nebudu, ale na jedno podívání je to pěkné. Začátek dobře drsný, prostředek jakž takž, konec podivně roztahaný. Výsledek - ujde to.

Táta je doma 2 (2017)

Nic moc. A ta závěrečná scéna v obchoďáku ve stylu našich padesátých let tam snad ani nemusela být. Kdo se těšil na Cenu, jako třeba já, toho moc nedostal.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Myslím, že mít v rukávu historická data o Vietnamu, porozumění by bylo větší. Takhle byl pro mě film zatížen mnoha jmény, souvislostmi, o nichž nemám páru, že zbývá jen si užít herce a pocit, že vláda na lid nemůže, protože lid a jeho práva a svobody nakonec zvítězí. Nakonec...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na první kouknutí dvě hvězdy. Po seznámení s Wonder Woman a po nějakém čase novém skouknutí filmu přidávám na tři a za Jesseho, který byl naprosto úchvatně vyšinutý, jednu navíc. Nějak se mi to tentokrát trefilo do noty a nálady, venku místo jara zase sníh a zima, na krku Velikonoce, to se člověku zachce něčeho temnějšího. No a taky tenhle Superman se mi ze všech dosavadních ve ksichtě tak nějak nejvíc líbí :)