Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Je docela pozoruhodné, jak zapomenutelný film z takhle slibné premisy vznikl. Působí to prostě jako něco, co si nudný člověk představí pod pojmem "šílený film". Asi stejně vynalézavé, jako tato větu dlouhá recenze, s níž jsem před chvílí přišel: "Ne úplně unbearable, ale žádný massive talent jsem ze strany režiséra nevycítil." Cage zbožňuju, ale z kompilace jeho nejlepších scén na youtubu bych měl lepší zážitek. 4/10

Rick a Morty - NezvRickný Smithsud (2022) (epizoda)

Wow, to byla zase jednou absolutní šílenost. Ze začátku jsem měl lehké obavy (přece jen už bylo možná toho incestu trochu moc), ale pak se zase děj stočil tak nádherně absurdním směrem, že jsem si nemohl stěžovat. Rozhodně jedna z nejujetějších epizod, což u tohohle seriálu už něco znamená. Navíc je celý díl zase zaměřen na dynamiku Ricka a Jerryho, což mě vždycky baví, a kromě úplně geniálně stupidního konceptu taky nabídne celkem luxusní a značně vynalézavou akci, takže jsem fakt absolutně spokojen. A potitulkovka mě taky dostala.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Rewatch 2022: Tak jsem si asi po sedmi letech chtěl připomenout, že to fakt je nejlepší seriál všech dob, a hned po první sérii je jasný, že to tak doopravdy pořád je. Absolutně nechápu, jak tu můžou někteří lidé psát něco o pomalejším rozjezdu, ten první díl za necelou hodinu dokonale představí hlavní postavy a ústřední premisu, a Walt s Jessiem se hned stihnou dostat do pořádných problémů, aniž by to kdykoli působilo uspěchaně. Dokonalost.

Suspiria (1977)

Ta holka, co umře na začátku se jmenuje stejně jako herec, co hrál komisaře Gordona v Burtonových a Schumacherových Batmanech. Jo a ten film je mistrovský dílo. 10/10

Zabíjení (1956)

Kubrickův první plnohodnotný celovečerák je slušná noir kriminálka se skvělým závěrem, ale čekal jsem možná trochu víc, v porovnání s jeho pozdějšími kousky na mě tohle působí celkem zapomenutelně. V té době to ale asi mohlo být něco unikátního. Johnny Clay je každopádně velice cool. 7/10

Rituál (1973)

Tak jsem asi oficiálně fanouškem pohanských hororů, protože Midsommar i tohle jsou v mých očích mistrovský díla. Dost legrační (nejspíš neúmyslně, ale to nevadí), zároveň ale i doopravdy znepokojující a děsivý. Taky se mi fakt líbil účes Christophera Leeho a hudba (i když ta, co hrála ve scéně, kde Howie utíká s Rowan se k tomu vůbec nehodila). Až umřu, chci mít na hrobě napsaný: "Zde leží Jakub Havelka, chráněn ejakulací hadů." Kurva, to byl dobrej film. 10/10

Půlnoční běh (1988)

Od Bresta jsem před tímhle viděl jen jeho poslední film Gigli, jímž na mě moc dobrý dojem neudělal (to příjmení taky úplně nepomáhá), ale věděl jsem, že před tím než na stříbrné plátno převedl ten srdceryvný příběh, o tom jak Ben Affleck změnil sexuální orientaci Jennifer Lopez, natočil i nějaké doopravdy dobré filmy (k nimž narozdíl od Gigliho psal vždy scénář někdo jiný). A můžu potvrdit, že tenhle je celkem super. Očekávatelně boží DeNiro tvoří s pro mě dosud neznámým, ale velice sympatickým Grodinem super duo, a kdyby byl film o trochu kratší, bavil bych se celou dobu perfektně. Takhle mě to ke konci už trošku ztrácelo, ale celkový dojem zůstává velice pozitivní. Silných 7/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

Na jednu stranu to je takový odlehčený, bláznivý dobrodružství, kde vlastně na ničem nezáleží (divákovi, postavám ani režisérovi), na druhou stranu zápasí jedna z hlavních postav s rakovinou a záporák poháněný ztrátou své dcery chce pozabíjet všechny bohy... Zvláštní mix. Humor moc nefunguje, ty vážnější části taky ne, a na to, kolik to stálo, to vypadá dost hrozně, ale překvapivě mě to pořád relativně bavilo. MCU je však každopádně v dost tragickém stádiu a kdyby tyhle filmy úplně přestali točit, nijak bych se nezlobil. 5/10

Rick a Morty - Noční rodina (2022) (epizoda)

"Everyone get behind my abs!" Instantní klasika, ještě lepší, než předchozí díl. Ale co je kurva choco taco? Šestá série má každopádně extrémně dobře nakročeno.

Časové pásmo bylo změněno