Takoví normální zabijáci (1994)

Od Stonea jsem před Zabijáky viděl jen U-Turn a už tam mě ten jeho "koukněte na mě, jsem tak ujetej a cool" vizuální styl a střih dost otravoval, co si tak pamatuji. Tady je onen styl ještě mnohonásobně umocněn, i když pro tuhle látku to asi svým způsobem dává smysl. Celkově se mi tenhle film každopádně spíš nelíbil, než líbil. Je docela jasný, co se film snaží říct, ale způsob, jakým to říká, je občas trochu matoucí. Často jsem se musel ptát: "Mělo tohle být doopravdy cool nebo to mělo jen schválně vypadat, jako něco, co se snaží být cool?" Ať už to bylo jakkoli, způsobilo mi to hlavně bolest hlavy a chuť na nějakou tichou konverzačku, kde nikdo nikoho nezabijí. Možná to znamená, že film uspěl v tom, oč se snažil, pořád to z něj však v mých očích nedělá dobrý film. Navíc na základě toho jednoho filmu, co jsem zatím od Stonea viděl, mi nepřijde, že by úplně pohrdal bezvýznamným násilím. No, kdybych měl vyjmenovat klady... Woody je pro tu roli celkem perfektní, pár hlášek se mi líbilo a RDJ taky celkem pobavil, navíc narozdíl od U-turn, mě tady závěr (myslím hlavně vzpouru ve vězení, ne úplný závěr) bavil ze všeho nejvíc, takže to jako celek nezanechalo úplně odpornou pachuť, stejně ale převládá dost negativní dojem. Jo a Rodney Dangerfield mi přijde jako jeden z nejnesympatičtějších herců ever, takže tady byl asi řádně využit. 5/10

Dračí doupě 2 (2005)

Fun fact: jediná postava z prvního dílu, která se vyskytuje i v tomhle, v prvním díle zemřela.

Nahý (1993)

Těšil jsem se na Thewlisův herecký koncert a Thewlisova hereckého koncertu se mi dostalo. Bohužel mi postava, kterou ztvárnil nepřišla fascinující, spíš jen frustrující. Scénář je často vtipný, s vizuální stránkou nemám sebemenší problém, a dobře tady hrajou všichni, jenže nakonec je to pro mě stejně jen důležitě se tvářící NIC. A moc nechápu, proč tam vlastně byl ten Sebastian/Jeremy, vím jen, že mě celou dobu neskutečně sral. Jo a byl to docela mindfuck slyšet budoucího Lupina pronášet větu "I used to be a werewolf". 6/10

Útok na věžák (2011)

Bavilo mě to hlavně na začátku, když byli ještě celí žhaví na zabíjení mimozemšťanů a neuvědomovali si, s čím se vlastně ve skutečnosti potýkají. Každopádně ale celkem zábavná sci fi kravinka s fungujícími postavami a příjemným obsazením, potěšila hlavně Jodie Whittaker. 6/10

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Allenovský humor ve své nejdementnější podobě? Po většinu stopáže ano, taky to ale na štěstí po většinu stopáže celkem funguje. Gene Wilder mě tady asi bavil ještě víc, než Woody sám, i když je pravda, že Spermii i Šaška ztvárnil skvěle. Obří prso trochu slabší, stejně tak kníratý transvestita, fetišová televizní soutěž naopak celkem pobavila a připomněla Monty Pythonův Létající Cirkus. Nevím, zda se na to někdy kouknu zase, stejně ale uděluji slabších 7/10

Posedlost (1981)

Hmm tak to máme zase jednou film z kategorie "to bylo úžasný, dechberoucí, jedinečný, už to nikdy nechci vidět". Ten film mi znásilňoval celé dvě hodiny mysl, a to docela nemilosrdným, ne úplně ohleduplným způsobem. Nakonec jsem musel hodnocení zvýšit kvůli růžovým ponožkám, ale velká část tohohle filmu je pro mě asi nekoukatelná, a to jsem relativně zvyklý na extrémní kousky... Tenhle film ale snad slovo extrém úplně redefinoval. Sam Neill a Isabelle Adjani hrají jako kdyby se ze všech sil snažili zešílet a úplně tím smazávají hranici mezi realitou a fikcí, protože takovéhle výkony prostě jdou daleko za nějakou přetvářku či předstírání (absolutně mě nepřekvapuje, že Isabelle Adjani měla z téhle role ještě dlouho traumata). Kurva... Chce se mi plakat, křičet a taky spát (začít se sledováním po půlnoci nebyl dobrý nápad, když vezmu v úvahu, jak unavený jsem už od začátku byl). 9/10

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Je hodně věcí, co se mi na tomhle filmu líbí. Ta nádherně jednoduchá zápletka, jasná motivace hlavní postavy, spousta doopravdy vtipných nápadů a náznaky Burtonovy výjimečnosti, která se měla naplno projevit až v jeho dalším filmu. To dobrodružství mě prostě docela bavilo, rychle to uteče a tak dál... Ale taky jsem si tak od desáté minuty až do konce přál, aby našeho protagonistu někdo brutálně znásilnil nebo mu aspoň dal pořádně do držky. Nemyslím si rozhodně, že by Paul Reubens nebyl talentovaný, myslím si, že má talentu spoustu a v tomhle filmu ho všechen využívá k stvoření jedné z nejotravnějších postav, co kdy svou přítomností zneuctily stříbrné plátno. Takže bohužel, tenhle film prostě nemůžu mít rád, protože to je PEE WEEHO dobrodružství a PEE WEE je nejspíš skoro v každém záběru a já už PEE WEEHO nikdy nechci vidět. Doufám, že se mi o něm nebude zdát. Oblíbená postava: Amazing Larry. Edit: Pár dnů po shlédnutí jsem se dozvěděl o Reubensově "kino incidentu" a vím teď s ještě neochvějnější jistotou, že tuhle postavu nikdy víc nechci vidět (Netflix film z roku 2016 - ne, děkuji) 5/10

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Jako pěkný no. Hlavně létající kola a záchrana žab. 7/10

Vrána (1994)

Jeden z filmů, o nichž se těžko píše něco originálního - temná, pochmurná atmosféra, tragický příběh, bla bla bla... Mě by hlavně zajímalo, jestli Batman vždycky znenadání mizel i v komiksech nebo je Nolan fucking hack, protože to bylo fakt úplně to samý i s hláškama typu: "tohle dělá pořád" z úst spolčeného poldy. Jo a vizáž hrdiny tady v komentářích lidé přirovnávaj ke všemu možnýmu od Heathova Jokera po Stříhorukého Edwarda, já nemohl z hlavy dostat frontmana švédské melodic death metalové kapely Avatar, která je mimochodem dost kulervoucí, zvlášť naživo. 9/10