Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (69)

plakát

Pixely (2015) 

Je to blbost. Je to blbost v dobrém slova smyslu. Člověk se nesmí brát tak vážně, nemusí od každého filmu čekat úžasný duchaplný příběh plný napínavých zvratů, může se prostě jen odreagovat u zábavné blbosti.

plakát

Stážisti (2013) 

Tým outsiderů nejdříve potvrzuje svou roli, pak se zmátoží a vyhraje. To nepovažuji za spoiler, protože je to klasické klišé, které napadne každého hned po rozjetí zápletky. Tady to ani moc nedává smysl, protože divák nezíská pocit, že se zlepšují. Netuším, co dělaly ostatní týmy špatně, že nakonec celkově zvítězí tito :) Ale každopádně, film mě nenudil, je to takový průměr, možná lepší průměr.

plakát

Cesta do tmy (2023) (TV film) 

Hodnocení tu byla už dlouho před koncem a jsou v nich nesmysly vyplývající z nepochopení zápletky (protože dotyční neviděli konec). Film sice není žádná sláva, ale rozhodně to není odpad.

plakát

Vánoční příběh (2022) 

Je to jasně viditelný trend související s dnešní uspěchanou dobou - filmy prostě z nějakého důvodu nemůžou mít jednu dějovou linku, potřebují několik a neustále přeskakovat. Tenhle film je fakt extrém, sledujeme tady snad 6 nebo i více paralelních dějů a skupin postav... Jasně, postupně se některé z nich propojí, ale i tak je to hodně matoucí a roztěkané. Přitom v důsledku film není špatný, dívat se na to dá a dokonce jsem si i bavil (párkrát i zasmál). Tak nevím, mám hodně rozporuplné pocity...

plakát

Oppenheimer (2023) 

Velké zklamání, čekal jsem jiný film. Tohle jsou dva filmy v jednom, jeden kratší a zajímavý a druhý delší a nudný. Uvítal bych větší důraz na vědecké pozadí jako Oppenheimera, tak tohoto oboru, větší důraz na stavbu té tajné vesnice a výzkum v ní, na boj s časem, na problémy při výrobě bomby, na experiment Trinity. Klidně opepřit dávkou psychologie o tom, jestli vyrobit nejhrozivější zbraň hromadného ničení. Ale fakt jsem nebyl zvědavý a předlouhé politické scény ze soudu nesoudu o komunistech - to je ten druhý film, o kterém mluvím. Prvnímu filmu bych dal 100 %, druhému 20 %. Bohužel tak, jak jsou promíchané, je obtížné si v tom ten první film vůbec najít a navíc je extrémně krátký. Takže v důsledku musím dát nízké hodnocení i celku.

plakát

Trollové (2016) 

Tady se zase uživatelé ČSFD v recenzích předvedli. Zaráží mě, kolik dospělých lidí dokáže hodnotit naprosto zjevně dětský film a se zcela vážnou tváří mu dát nízké hodnocení, protože je "moc dětský". Dokonce tu je hodnocení, které začíná "nejsem cílovka, nemůžu hodnotit" a končí "nudil jsem se, 20 %". Když ten film zkusím ohodnotit jakožto pohádku pro děti, tak prostě má všechno, co dnešní děti od pohádek očekávají a zároveň co by dospělý rodič očekával, že v pohádce pro děti bude. A jestli někomu vadí, že v pohádce je jasně definované dobro a zlo a že dobro "sluníčkově" vyhraje (zde se dokonce zlo napraví), pak má problém jen a jen on. Takže dávám 100 %.

plakát

Kdyby radši hořelo (2022) 

Z toho filmu mi bylo docela smutno - takže bych řekl, že svou roli splnil. Smutno z toho, jak si člověk znovu a znovu připomíná, že takoví lidé mezi námi opravdu jsou a není jich málo.

plakát

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) 

Já nevím, bylo to takové nějaké divné. Vizuální efekty fajn, ale ze soubojů obřího mecha a obří příšery si moc na zadek nesednu. Ačkoliv se to u filmů opravdu obvykle řešit nemá, tady jsem si nějak nemohl pomoct a nepřemýšlet nad tím, proč ten příběh moc nedává smysl. Samozřejmě, pomineme tu dimenzionální bránu, to je součást sci-fi. Já ale mluvím o těch robotech. Opravdu je lidské tělo ideální na napodobení, když chci vyrobit obří stroj schopný bojovat s obří příšerou? Proč třeba nemůže nad příšerou poletovat a ostřelovat i z bezpečí? A i kdyby, to opravdu musí vypadat jako člověk, tedy mít hlavu apod? No a když už teda uděláme lidské tělo (dvě nohy, dvě ruce) a ovládání "myslí", proč to nedokáže jeden člověk? To nedokáže ani ovládat své vlastní tělo (dvě nohy, dvě ruce)? Pochopil bych třeba, kdyby jeden ovládal tělo a druhý zbraně, nebo i jeden nohy a druhý ruce, ale proč se o to musí složitě dělit?

plakát

Zátopek (2021) 

Dost zmateně a rušivě na mě působily časté přesuny v čase, které nebyly nijak uvedeny vypsáním letopočtu (i když samozřejmě z děje se to po několika minutách vyvodit dalo). Jediné štěstí bylo v tom, že Václav Neužil ve scénách z roku 1968 má výrazně méně vlasů než ve scénách ukazující jeho začátky a první olympiády. Jinak dějově zajímavé, herecky dobře zvládnuté, některé scény byly hodně přesné (dají se najít skutečné historické záběry). Nadprůměrně dobrý český film.

plakát

Autosalon (2005) (pořad) 

Nesympatický moderátor a pro mě v drtivé většině nezajímavé testy (motorky, 4kolky, dodávky, traktory, kamiony a podobně). Normální osobní auto aby člověk pohledal.