Tajemství dračí pečeti (2019)

Odpad dávám jenom filmům, které jsou tak špatné, že jsem se nevydržel dívat až do konce. To je případ tohoto filmu, prostě jsem se nudil a asi půl hodiny před koncem šel dělat něco jiného. Přesto odpad nedávám, protože tenhle film tak nějak nenaplňuje tu klasickou podobu béčkového propadáku. Tak jednu hvězdu za snahu.

Včelka Mája (2014)

Animovaný film pro děti, který rozhodně neurazí. Pamětníky potěší aspoň přítomnost některých postav s podobnými charaktery, jak si je pamatujeme ze starého seriálu (Mája, Kasandra, Koník Hop), akorát ten Vilík je ve filmu trochu vykreslen v lepším světle, než původně. Děj je samozřejmě jednoduchý a extrémně předvídatelný, ale je to film pro děti, takže se očekává přímočaré rozdělení kladných a záporných postav a určité morální ponaučení. Animace mě potěšila, rozhodně je koukatelnější než stará kreslená verze, která měla animaci hodně úspornou a strnulou (i když si to pamatujeme nostalgicky trochu lépe...). A písnička Karla Svobody ve filmu není ani v náznaku, nechápu jeden komentář, který ji tam prý slyšel...

47 metrů (2017)

Některé recenze hodnotí závěr tohoto filmu jako zajímavé scenáristické překvapení, já tenhle nápad (detaily neřeknu, ať to není až takový spoiler) považuju za hodně špatně zvolený a film to u mě v okamžiku prozrazení naprosto prohrál a přišel o 2 hvězdičky. Pozor, další malý spoiler: Nehledě na to, že jsem pak vlastně ani nevěděl úplně jistě, jak vlastně film dopadl, ale to mohla být jen má nepozornost způsobená právě tím negativním šokem "jako fakt, to myslíte vážně?".

Chlap na střídačku (2020)

Za mě opravdu přestřelená délka (při pohledu na stopáž ale vidím, že na vině je hlavně extrémní množství reklam v TV a sledování v přímém přenosu bez možnosti reklamy přeskakovat) a vyvařování jedné myšlenky až do mrtě. Navíc kvůli opravdu výraznému hraní Ivany Chýlkové a celkové komorní náladě a zaměření na dialogy jsem si připadal spíše jako v divadle než před televizí.

Jurassic Games (2018)

Mix Hunger Games a Ready Player One, který ale ani jednonu z těchto filmu nesahá po kotníky. Oproti Ready Player One je zde mnohem méně uvěřitelný způsob využití VR technologie, který ani není ve filmu vysvětlen. Postavy stojí s VR brýlemi (design cca roku 2020) na očích v nějakém transu a ovládají kompletně svou postavu ve virtuálním světě, navíc i cítí bolest. Zřejmě nějaké dokonalé napojení na mozek, které ale není nijak naznačené (v závěru je vidět, že opravdu stačí jen nasadit brýle) a navíc nedává moc smysl, proč teda není stejně do mozku "implantován" i obraz. Způsob vykreslení virtutálního světa je až "nerealisticky realistický", autoři se ani nepokusili přidat nějaký náznak nedokonalostí či dokonce grafických bugů. Celkově tak divák docela tápe v tom, jestli to je reálné nebo ne. A oproti Hunger Games zase tenhle film prohrává celkovým pozadím, je zde jen nudný boj vězňů. Postavy jsou nesympatické, charaktery nevysvětlené, kladný hlavní hrdina tak nějak vyplývá až postupně a závěr je nemastný neslaný. Soutěžící umírají defacto náhodným způsobem (což ale asi odpovídá tomu, že to řídí režisér hry a vůbec nejde o jejich schopnosti). CGI zvířata (dinosauři a tygr) jsou slušní, ale je tu klasický problém béčkových filmů - zakomponování CGI do hraného světa, které prostě chvílemi řve amatérismem. Ale průšvih to není, dívat se na to dá.

Dívčí parta (2008)

Hodnotím v rámci daného žánru! A v rámci žánru mě film nečekaně mile překvapil, není zde nic vysloveně ujetého, neječí se, nejsou tu nějaké "moderní" hrátky s kamerou, střihem a hlavně digitálními efekty. Postavy jsou sympatické, dokonce i ty záporné, resp. "záporné". A překvapí i děj (pozor, spojlery), který není úplně klasický, není tu vlastně přerod ošklivého káčátka v krásnou dívku, veškeré změny probíhají jen uvnitř postav. Nedojde ani k rozpadu té klasické záporňácké bandy holek atd.

Fachmani (2020) (pořad)

Za mě zklamání z hlediska konceptu a i zpracování. Je to až moc postavené jako zábavný pořad založený na pošťuchování a diskuzích dvou hlavních postav a až moc málo jako pořad, ze kterého se člověk dozví něco praktického o rekonstrukci domu. Už během prvního dílu (prvního z těch, co jsem viděl, ne prvního v rámci série) mě hrozně lezly na nervy neustále se opakující a neúměrně dlouhé předěly (chlap co bourá zeď, následně odsekávání dlaždiček a následně pohled na baráky z dronu). Ta sekvence díky své délce a počtu opakování ubírá nejen z využitelného času pořadu, ale prostě diváka obtěžuje svou repetitivností. A další podivnost je to, že já jsem pořad zahlédl naprosto omylem a vůbec jsem netušil, o co jde. Nevím který díl, ale už to musí být někde za polovinou nebo ke konci. A tady jsou 3 komentáře. Ten pořad prostě je neviditelný...

Arthur (2011)

Tuctový a předvídatelný děj, nesympatická hlavní mužská postava, žalostně málo prostoru pro hlavní ženskou postavu. Ale i přesto je to alespoň průměrný a poměrně pohodový film.

Svatba na první pohled (2020) (pořad)

Ta myšlenka je do jisté míry zajímavá (samozřejmě vím, že je to licence), prostě ověření, zda může mít smysl zkoušet při hledání partnera využít vědu (nebo "vědu"). Pořad je bohužel klasicky extrémně zdlouhavý, pořád dokonla se opakuje, co se vlastně děje, o co jde, co nastane atd. Zatím hodnotím průměrně (v rámci žánru), pokud se ještě budu dívat na další díl, možná hodnocení upravím. A jinak klasika - už tady zase naskakují "odpady" s odůvodněním typu "sračka na první pohled", přičemž podmínkou hodnocení na ČSFD je, že hodnotící má daný film/pořad opravdu vidět.

Smrtící erupce (2018)

Miluji mizerný filmy, čím hůř tím líp. Ne, to není můj názor, ale citace z tohoto filmu. Já mizerné filmy nemiluju, takže 1/5.