Aligátor II (1991) odpad!

Někteří lidé se nepoučí. Jednička byla strašná a jestli chtěli autoři dokázat, že může existivat ještě něco horšího, pak jim chci pogratulovat, protože se jim to povedlo. Tyhle filmy jsou oba dobrý tak maximálně na strašení dětí.

Aligátor (1980)

Od tý doby, co jsem viděl tenhle film už nesplachuju mrtvý rybičky do záchodu. Nebudu přeci živit nějakýho aligátora. Mizerný příběh, absurdiní teorie a hlavně totálně pokažená kamera i střih.

Terminátor (1984)

Dnes je to už kultovní film a svým námětem v podstatě originální. Měl i své kouzlo, když jej člověk sledoval na videu namluvený pouze jedním hlasem.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

To už je skutečně snímek jen pro milovníky zvláštních efektů. Nepřináší nic nového. Ani překvapení ani zápletku.

Karcoolka (2005)

Byl jsem docela zvědavý na toto animované dílko. Měl jsem však z něj pocit, že tvůrcům dochází vtip i dech. Oceňuji práci animátorů. Ale animované filmečky přicházející do našich kin ze zámoří jsou dělané jakoby přes kopírák.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Viděl bych to podobně, jako AlbertPeta. Děj filmu Nebezpečné myšlenky, jako by tu už několikrát byl. Hned jsem si vzpomněl na dva snímky, a to na Džungli před tabulí a Panu učiteli, s láskou. A i na francouzský film Učitel (s Depardieuem), ale ten je možná novější. Snímek Nebezpečné myšlenky rozhodně patří ke kvalitnějším dílům americké produkce. A to bych měl v závěru také jeden dotaz. To jako každá třída měla za celý den (každý den) pouze jednoho učitele a pouze ten jeden předmět?

Na břehu (1959)

Mrazivý příběh z doby, kdy svět byl na pokraji světové války. Film byl natočen pár let před "Karibskou krizí". Děj se odehrává v Austrálii, v době, kdy ke světovému konfliktu za pomocí jaderných zbraní již došlo. Jedinné místo na světě, kde jsou ještě živí lidé je Austrálie. Avšak i tam se smrt pomaličku blíží. Konec je neodvratitelný. Sledujeme příběhy a osudy různých lidí. Ve své době diváky ohromily některé záběry, např na liduprázdné San Francisko. Hromadné sebevraždy ve formě automobilových závodů, vydávání jedu na lékařský předpis jen dokreslují napínavou atmosféru.

Zrůda (2003)

Je to skutečně silný příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Charlize Theron byla vynikající a skoro až k nepoznání. V tomto filmu dokázala, že se umí vymanit z typu romantických a líbezných dívek a žen. Jinak jsem obdivovatelem Christiny Ricci, což mělo za následek přidání jednoho bodu k celkovému ohodnocení.

Zlomené květiny (2005)

Tento film určitě stojí za shlédnutí. Sledujeme příběh muže, který po obdžení anonymního dopisu informující o existenci svého syna, navštěvuje své bývalé milenky na kousek času jim vstupuje do života. Setkáváme se z různými osudy a postavami, které Jarmusch skvěle vykresluje. Toto komediální drama se mi líbilo. Musím též kladně ohodnotit práci kamery a i volbu záběrů v delších sekvencích. Kdy můžete sledovat i reálný život v americe. Oceňoval jsem smysly pro detail, jako roznášení pošty pošťákem, špatně zaparkovaná auta, zahradní binec v okolích domků, pořádek či nepořádek v domácnostech, apod.