Vadí nevadí (2018)

Ani neviem, prečo som si tento film stiahol a pozrel si ho, ale nemôžem povedať, že by som z neho bol sklamaný, práve naopak, celkom som sa bavil. Nieje to nič na opakované zhliadnutie, stačí ním vyplniť jeden večer. Démon, čo sa hrá so životmi ľudí nieje originálna premisa, ale výkony hercov sú uchádzajúce, k nejakým trapným scénam tu nedochádza. A všimol som si, že tento druh filmov nekončí pozitívne, ale keď sa nad tým zamyslím, platí to pre väčšinu hororov.

Uteč (2017)

Film som pozeral na 2x, neviem, či to má vplyv na moje hodnotenie, ale ako celok to celkom fungovalo, chcel som vedieť ako to skončí, nebolo mi to úplne jedno, napätie tam bolo, aj keď sa nič extra nedialo a aj ten koniec sa dal, také zadosťučinenie, celkovo spokojnosť. Pre mňa viac triler ako horor. 70%.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Ťažký bol život baníka. Svojim nevyberaným drsným humorom a chlastom si odľahčovali túto drsnú prácu, v ktorej šlo každý deň o život. Dobre vystavané drama so solídnymi hereckými výkonmi a poučné nahliadnutie do života radového robotníka v minulom režime. A od Pelíškov prvý kvalitnejší český film po skoro 20 rokoch.

Matrix Resurrections (2021)

Ešte pred zhliadnutím filmu som videl to nízke hodnotenie, tak mi bolo jasné, že revolúciu hodnú Matrixu očakávať nemôžem. Matrix je moja modla, tak som mierne sklamaný, ale také hodnotenie je pre neho kruté. Keby to bol iný film, tak je určite vyššie. Ale zamrzí, že vo filme ako Matrix je akcia slabšia ako vo vyše 20 rokov starom predchodcovi. Prvá časť filmu bola, ako sa hovorí, wtf, ale potom sa to vrátilo do "normálu". Z toho Merovigniana som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. A ten koniec bol pre mňa nenaplňujúci. Ako každý druhý alebo aj prvý, čo film zhliadol, veľmi, veľmi rozporuplné pocity.

Sinister (2012)

Kvalitný hororový snímok, výborne načasované ľakačky, a že ich bolo, výborne dávkované napätie, a ako už niekto tu napísal, takisto som si prial, aby postavy boli spolu hlavne, a nie sami a v tme. Pri niektorých scénach dom mal ten typický divný pocit, v dobrom slova zmysle, tak ako to v správnom horore má byť. A tá psychadelická hudba a zvuky, tiež som z nich mal ten divný pocit...

Spider-Man: Bez domova (2021)

Splnený detský sen, všetko čo som od tohto filmu očakával, sa splnilo. A traja Spidermani na jednom plátne, multiverse, slintal som blahom. Veľmi pozitívne pocity. A na Marvel filmy celkom emočný kolotoč. Ako fanúšik komiksoviek nemôžem dať inak ako 5*.

Jáson a Argonauti (1963)

Nedá sa nezrovnávať so Subojom titánov, filmom mladším o 17 rokov, v ktorom boli efekty vlastne rovnaké, asi pre prácu rovnakého trikára. Súboj titánov pozná takmer každý, tento film je asi menej známy, ale o nič horší. Má svoje kúzlo, bavil som sa, asi pre moju slabosť pre fantasy, na každú ďalšiu potvoru som sa tešil. Má to pokračovanie? Pretože koniec bol celkom otvorený.

Neviditelný (2020)

Výborný triler s dobrým hereckým výkonom Elisabeth Moss a kvalitnou réžiou. Miestami dosť napínavé, dokonca aj náznak hororu s pár ľakačkami. Aj cez svoju stopáž mi film dobre utiekol, nebude to asi kandidát na Oskara, ale bavil som sa dobre a o to vo filme hlavne ide.

Maják (2019)

Mysteriózne, psychedelické, prechlastané. Barevné by to asi nebolo ono. 2 výborné herecké výkony. Stupňujúce sa napätie a paranoja v uzavretom prostredí mi pripomínali The Shining. Čiernobiela kompozícia s úzkouhlým obrazom tomu dodáva tú správnu atmosféru.

Richard Jewell (2019)

Kvalitne spracovaný dramatický príbeh s dobrým koncom a zároveň kritika federálneho úradu pre vyšetrovanie a amerických médií. Clint Eastwood asi po 30x potvrdil, že v pozícii nielen pred kamerou to vie. Sama Rockwella mám rád už od Zelenej míle a znovu ma nesklamal, veľký sympaťák a presný opak FBI vyšerovateľa.