• Romantický

Yüzleşme (2019) (seriál)

Poněkud schematický scénář a výprava i nijak oslnivé herecké výkony asi vedly k nižší sledovanosti a k tomu, ze serial byl ukoncen jiz po 4 dilech i kdyz by se dal jeste trochu protahnout. Za mne docela hezka nenarocna kriminalka ktera se tvari jako romanticky ladeny mini serial. Stojí za to se podívat na pár záběrů krajinných exteriérů - točeno v oblasti kde se ve velkém pěstují na polích květiny.

Zemheri (2020) (seriál)

Kterak pravda a laska zase vitezi nad lzi a nenavisti. Kara Sevda trochu jinak - bohuzel pouze s jednou charismatickou osobou v podobe hlavniho zaporaka. V druhe serii, pokud by na ni došlo, by jistě dostal jeste vice prostoru. Bez ohledu na to, jak jsou nektere vedlejsi postavy velmi dobre obsazene i zahrane, ustredni par je ponekud nuda a moc neladi. Scenariste se take prilis nepredreli a s oblibou stridaji predevsim nemocnice, hrbitovy a policii.

Láska beze slov (2016) (seriál)

Velmi odpočinkové a nenáročné, turecký romantický standard, který neoslní ani neurazí. Osvěžující postavou je hlavní designer Tuval v podání Demet Gül a na seriálu jsou asi nejzajímavější ďábelsky modré oči Betül Çobanoglu. Burak Deniz má fakt příšerné nohy. Kamera to ví a snaží se se držet jeho tragicky zajímavého obličeje, nicméně, každý záběr mimo dosti kazí celkový dojem.

Gönülçelen (2010) (seriál)

Turecká telenovela na motivy My Fair Lady. Vyniká nadprůměrně dobrou hudbou, především hlavní motiv je opravdu nádherný a měl největší vliv na mé hodnocení. Seriál také zdobí krásné herečky jako Dilsad Çelebi,Begüm Kütük nebo Tuba Büyüküstün (v hlavní roli). Druhá polovina seriálu ale je již téměř bez děje, některé obraty scénáře jsou prakticky nepochopitelné a je zjevné, že různí scénáristé pouze přešlapovali dlouho na místě, aby udrželi seriál v chodu. V seznamu herců chybí Onur Saylak, jeden ze 3 hlavních protagonistů.

Dar (2019) (seriál)

U serialu pozitivne prekvapi ledacos co nema vazbu jen na scenar a herecke vykony. Mne velmi oslovila pouzita hudba a jeji vyber z relativne alternativnich zdroju jako treba CocoRosie https://m.youtube.com/watch?v=sVh3WQtx_pw. Nebo take vypravou pouzite modely tureckeho navrhare Osgura Masura.

Krvavé pobřeží (2009)

Nikdy jsem moc nemela rada Pana prstenu. Jeho cinska verze na mne vubec nepusobi bez ohledu na to, ze remeslne je to po technicke strance temer dokonaly film. Nejvice bodu u mne nakonec nasbirala tsv. zelvi formace.

Lásce navzdory (2015) (seriál)

Opravdu nevadi, ze serial byl ukoncen bez konce... ani nevadi ze se obcas nedaji stihat titulky neb postavy opravdu hodne rychle mluvi. Jedna se o velmi upistenou a radoby vtipnou TV serii kdy se clovek musi ptat, co byla vlastne cilova skupina divaku. Nabizi se paralela se slabsimi cernobilymi prvorepublikovymi filmy, ale pro pametniky je tempo rozhovoru prilis rychle a nemohou serial stihat. Vtipy a hlasky cili nekam na druhy stupen zakladni skoly, obsazeni zase na vekovou skupinu cca 18- 35 (ale tam zase vadi az nesmyslne jednoduchy a predvidatelny scenar).

Recept na lásku (2020) (seriál) odpad!

Na základě 6ti dílů - Can Yaman opet zcela stejne bez napaditeho scenare nebo zajimave hudby. Lze ocekavat, ze az jeho polonahe telo v kazdem patem zaberu cenzura a verejne mineni posune do trochu mensi frekvence tak serial opusti i jeho skalni fanynky a potka jej osud obdobny s Inadina ask. Ale treba se pletu a abstinencni priznaky serialovych fanousku po Covidu a pekne svaly utahnou tuto telenovelu mnohem dele. Nedalo mi to a pustila jsem si s odstupem 13. dil, jestli jsem serialu nekrivdila. Myslim ze snad ani ne. Hodnoceni menim ze 2* na odpad. Mela jsem opravdu snahu ale nemohla jsem u toho vydrzet a upisteny dil tentokrat ani nedokoukala.

Fatih Harbiye (2013) (seriál) odpad!

Sledování tohoto seriálu je srovnatelné se čtením telefonního seznamu na místo poutavé knihy. Je až k nevíře, kolik hodin lze natočit úplně o ničem. Talentu Neslihan Atagul je zde skoro škoda a mnohdy působí až rušivě o co je lepší ve srovnání s jinak relativně velmi průměrnými telenoveloidními herci. Časová investice se jí ale asi vyplatila - našla si v seriálu životního partnera. Asi se nudila stejně jako většina diváků pod 70....

Kimse Bilmez (2019) (seriál)

Serial s ambici patrit do lepsiho prumeru akcne romantickeho tureckeho standardu. Jeho finalni vyzneni ale znacne shazuje dusledna propagace islámu, nádherná manekýna bez charizmatu v hlavni roli a také mnohdy iracionálni zvraty v jednani vedlejsich postav. Naopak, jen kvuli skvelemu čertíkovi v roli mladsiho z obou bratru stoji za to par dilu videt. Trochu v seriálu také drhne věkové rozpětí herců. Keremcem 40 bohužel už nezapře a pokud hraje čerstvého třicátníka tak to trochu mate. Stejně zmatený je ale i scénář (tedy pokud v Turecku výcvik agentů neprobíhá cca od 10 let) a tak je to asi úplně jedno ...