• Romantický

Zoluška.ru (2008)

Hodnotit tenhle film je skoro jako hodnotit Mrazíka. "Odpad" i hodně hvězd je asi zcela v pořádku dle aktuální nálady. Je to v podstatě "Céčko" v kvalitě televizní inscenace, stejně omezené jako většina anglosaských romantických filmů pro teenagery, ale tak říznuté Ruskem, že je to až roztomilé.

Jack a Sarah (1995)

Hezky jednoduché a britské, lehce romantické a místy vtipné - nijak neurazí ani nijak nepřekvapí. Snad s výjimkou scény s miminkem v papírové zavinovačce - ta je opravdu roztomilá.

Zakázaná láska (2008) (seriál) odpad!

Viděla jsem první díl a pusobilo to jako docela dobrý televizní film, který by obstál sám za sebe, se spoustou náznaků a přiměřeným vývojem. Turecké seriály většinou mají pomalejší rozjezd a tento se tak úplně nechoval. Další díly mi pak přišly už v podstatě zbytečné, rozvleklé a jako naprosto nudná telenovela nehodící se ani na zabíjení času pro nočního vrátného.

A Room with a View (2007) (TV film)

Jako ostatní i mne to nutí porovnávat obě filmové verze. Pokud se oprostim od čtenářského vyznění knihy a podívám se na oba filmy jako na prostou adaptaci dějové linky příběhu, jsou hodnocení kvality filmu ne až tak ve prospěch starší verze a obě zpracování mají hodně do sebe. Připadá mi to ale stejne obtížné jako porovnávat filmová zpracování Anny Kareniny nebo různých zpracování motivů Dámy s kaméliemi. Navíc jsem opravdový fanoušek filmových adaptaci klasických knih. Stará verze je více "italská" a hodně ji pomáhá obsazení výrazných herců v ústředních rolích. Tato verze je jiná - více TV a "britská" a méně "efektní" ale třeba postava Cecila je skvělá. Neumím se vlastně pořádně rozhodnout, ale nakonec asi Ivory - pokud to vezmu jako čistě romantický film - je barevnější, z filmu je cítit vice emocí a obsazeni postav George i Lucy je ve starší verzi podle mne asi šťastnější.

Comfort (2016)

Hezký romantický film s neotřelou zápletkou, která působí, stejně jako ústřední pár, velmi uvěřitelně. Doufala jsem v něco nízkorozpočtového a potěšujícího jako byl film Před úsvitem. Do toho má tento film daleko, ale potěšil ve více jiných směrech a dala bych i 4 * , kdyby z něj byla vystřižená poslední scéna.

Beauty in the Broken (2015)

Tell me about it...this is not therapy... this is not My Fair Lady...Konečně něco romantického z anglosaské produkce co není úplně podle šablony. Tedy aspoň prvni cca 3/4 filmu. Homeless milenka a její přítel deprimovaný psycholog snažící se léčit nejen sebe a ji, ale i jejího ctitele šplhajícího po budovách jako opička. To vše za pomoci všeho možného včetně krásného medvídka bez uší. Sestra Sally v podání Lisy Marie je drobná ale velmi vkusná vložka stejně jako někteří pacienti.

Stříbrný blesk (1993)

Ten film si zaslouží vyšší ohodnocení už jen pro ty úžasné souboje koní a jiné scény s temito zvířaty s krasnou kamerou. To není nic jednoduchého a v této kvalitě to umí asi jen Australané.

Štestí věčné lásky (2006)

Obsazení postavy šerifa někým jako načechraný a nalíčený mladý Logan Bartholomew mi přišlo poměrně úsměvné. Ani jako manžel nemá zrovna šmrnc a věrohodnost. Šerif který jej nahradí jako manžel č. 2 v dalších dílech je asi lepší volbou partnera silné a samostatné hlavní hrdinky. Škoda jen že výprava se aspoň občas nesnaží o větší věrohodnost - zářivě bílé zuby, vždy dokonale umyté vlasy a čisté oblečení na ranči z konce 19 stol. tak působí, že se všichni zrovna chystají do kostela. K tomu ale vlastně nemají nikdy moc daleko...

Çukur (2017) (seriál)

Ty tři hvězdičky jsou vlastně jen takové lehce lepší 2.5. Seriál se mi docela líbil v první sérii a kdyby již dále nepokračoval, byli by podle mne tvůrci sice méně vydělali, ale vytvořili by něco relativně kompaktního a koukatelného pro průměrného diváka. Vyhnuli by se především chaotické lepenici, která se počíná tvořit druhou sérií. Od druhé série seriál místy vyloženě nudí, hudba, která byla zajímavá už začíná být spíš otravná, ubývá hezkých vycpávek typu street parkur a jsou nahrazovány dlouhými pohledy, slzami a pod., logická opora pro jednání postav se ve scénáři občas jaksi vytrácí a mnohé charaktery jsou oproti první sérii tak schematické, že pro ně snad ani není třeba herců. Určité oživení vnáší pouze nová záporná postava - modrooký Kurd Erkan Avci se na role lehce úchylných záporáků opravdu hodí a tady, obdobně jako v seriálu Karadayi, nezklamal.

Láska přichází zvolna (2003) (TV film)

Z tématu, prostředí i herců se určitě dalo dostat výrazně více. I když je příběh značně průhledný, scénář i výprava jej mohly více oživit. To se ale bohužel nestalo.