Sejmi eso (2006)

Po prvom pozretí som teda poriadne sklamaný. Carnahanova prvotina Narkotika je vynikajúci film a tak boli moje očakávania možno priveľké, ale aj tak. Čo toto malo znamenať? Neskutočný guláš zaplnený plejádou postáv, ktoré zjavne všetky majú byť cool, ale nejak sa im to poväčšinou nedarí. Na stopáž je tých postáv príliš veľa a tak žiadna z nich nemá dosť času, aby si diváka získala. Záverečný twist je zbytočný a film ním nezískava žiadnu pridanú hodnotu. Natočené je to celé pekne, len menší problém je, že sa vo filme hovno deje a akcie je sakramentsky málo. Výrazným plusom je hudba Clinta Mansella, ktorý de facto zachránil poslednú scénu filmu (á la Hans Zimmer a Da Vinciho kód). IMHO spackaný film.

Narkotika (2002)

Parádna formálna stránka a strhujúca prvá polhodinka (obzvlášť úvodná scéna). Scenár nie je nič objavné, ale práve ona zvolená forma filmu dosť pomáha. Herci veľmi fajn. Škoda, že to nasadené tempo a atmosféra nevydržali, ale stále veľmi dobré. Myslím, že Michael Mann sa pri točení Miami Vice týmto filmom inšpiroval. Čo však Mannovi úplne ušlo, hoci sa o to veľmi snažil, bol ten pocit ľudskosti a intimity. Carnahanovi stačí pár záberov na Patrica v sprche s malým bábom a je vám jasné, že sledujete poctivého chlapa z mäsa a kostí. Práve táto životnosť a normálnosť hlavných postáv robí z Narc silný zážitok.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Žeby bol ten Tarantino feminista? Ženské plkanie a postavy skĺbené s mužským žánrom. Zaujímavé. Každopádne prvá polovica je výborná, druhá už trošku zdĺhavejšia, pretože je jasné čo sa stane. Naháňačky sú natočené fakt zručne a ak na kapote tých áut naozaj takto riskovali kaskadéri, tak klobúk dolu. Vidno, že film je čistým osobným uspokojením Quentina Tarantina, ale napriek tomu, že skrátka UMÍ a takéto experimentíky mu prejdú, nemal by na toho diváka zabudnúť.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Dalo sa, ale myslím, že takáto atraktívna téma sa dala spracovať omnoho lepšie. Herci sú dobrí, ale Tom Hanks už bohužiaľ ničím neprekvapuje ani neohromuje---odvádza len svoj štandard. Philip Seymour Hoffman bol však perfektný--jeho obtlstlý, hrubiánsky cynik je najlepšou vecou na tomto filme. Mike Nichols má už za sebou toho dosť a tu už len odviedol svoj určitý štandard. Film je síce pútavý, ale nijako diváka nezasiahne. Dá sa povedať, že je veľmi chladný a odľahčený. Tá odľahčenosť bola zrejme úmyslom, ale podľa mňa to chcelo minimálne v určitých pasážach trochu pritvrdiť.

Carlitova cesta (1993)

Wow. Vynikajúci film---pre mňa osobne jedna z Pacinových najlepších úloh. Sean Penn je rovnako bezchybný a De Palma bol vo vrcholnej forme.

Zabiják bez tváře (2006) odpad!

Reptilicant???? :-))))) Fakt, už len za ten názov si to zasluhuje rešpekt. To sa ani nemalo prekladať. Absolútne amatérsky natočená sračka. Gary Daniels pobehuje bez trička, ukazuje všetkým svoje veľké svaly a na konci si to "mano-e-mano" rozdá s Reptilikantom. Je dôkaz obrovského vplyvu Godzilly na svetovú kinematografiu, že ešte 50 rokov po jej premiére nám vo filmoch pobehujú herci v gumenom kostýme. A teraz otázka za milión---je lepšie robiť kariéru v porne, alebo v takýchto bonbónikoch?

Jimmy Hollywood (1994)

Mňa táto blbina bavila. Joe Pesci mi skrátka ako skrachovaný herec, ktorý práve rozohráva svoju "životnú" úlohu príde celkom vtipný. A s blond parochňou ho tiež len tak neuvidíte.

3000 mil na útěku (2001)

Neskutočne nudná slátanina, ktorá sa okato a bohužiaľ absolútne neúspešne snaží parazitovať na Tarantinovi. Dialógy nie sú cool, nie sú vtipné, a herci všetci vyzerajú pomerne znudene. 62 miliónov? Tak to si hádam niekto robí prdel.

Rukojmí (2005)

Solídne remeslo. Nič viac, nič menej. Škoda, že Bruce nezostal celý film s výzorom nechutného homelesáka. Malo by to viac šťavy.

Muži v černém 2 (2002)

Od jednotky neporovnateľne slabšie. Ale dá sa. Pár vtípkov je ozaj dobrých a odsýpa to.