• Pohádka

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

Další z pitomých seriálů pro děti. pořád přemýšlím, co na tom ty děti tak bere. Postavičky to nemá nic moc, neni poznat vůbec co to je a příběhy (pokud to nějaký má) jsou divný. Pokémoni a Digimoni, jednou to na mě vybaflo z televize v sedm hodin ráno a málem jsem dostala šok, co to tam je.

Helicops (1998) (seriál)

Tak ten docela ušel tenhle seriál, ale spíše ta první serie. Pak tam nějaké postavy zmizely a nahradili je tvůrci jinýma a to už není ono.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

No teda nevim, zda je tohle zrovna vhodný pořad pro děti. Dětem se to asi líbí, protože tam vidí poskakovat postavičky různých barev, ale jinak je to pitomina na entou. Kloudnou větu to nepoví, děj to žádný nemá. Být dítětem a něco takového na mě vybafnout hned poránu, tak se leknu a začnu asi koktat. Zlatý časy, když jsem byla malá a vysílali se pořádně pořady pro děti, kde se dítě něco naučilo a mělo to hlavu a patu.

Jak vyléčit Ježibabu (1997) (TV film)

Moc pěkná pohádka, kde je vidět, že i čarodějnice, ze kterých mají děti většinou strach, může být hodná a pomáhat. A plyne nám z toho i poučení, že každý se může změnit. Ať k lepšímu nebo k horšímu.

Čarodějky (1998) (seriál)

Celkem povedený seriál. Nejvíc se mi snad zamlouvá první polovina páté serie, kdy je Piper těhotná s malým Wayetem a má dobrý poznámky. Od šesté serie už to neni nic moc. U té poslední je už vidět, že tam šlo hlavně o peníze, už to neni tak zábavně jako na začátku.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Přijde mě to zdlouhavé a zbytečně natahované. Ona je tak sice psané i ta knížka, ale ta mi přišla zajímavější. Film je příliš dlouhý. Ani jsem na to nevydržela koukat najednou a viděla jsem to asi na třikrát. Film celkem nic moc.

Revoluční rok 1848 (1949)

Trochu naivnější dílko, ale jinak proti němu nic nemám. Je to natočené pěkně, i když je z toho trošku i cítit doba nejen ta v které se to odehrává, ale i ta v které se film natáčel.

O Terezce a paní Madam (1976) (TV film)

Libuška Šafránková jako mladičká princeznička, která se vzpírá královské etiketě a Iva Janžurová v potrhlé paní madam se svým neodmyslitelným paraplátkem. Skvělá zábavná pohádka