Betonová zahrada (1993)

Charlotte Gainsbourg s cigárem? Dělal bych, že taky kouřim.. Nemá cenu psát žádný moudra, to se musí procítit, i když to občas "smrdí"..

Cizinec (1967)

Strach a Mersault ve mně..

Válečníci (1999) (TV film)

Musel jsem různě kamuflovat, aby Žužu neviděla, že mi tečou slzy.. Neuvěřitelně sugestivní obrazy válečných zvěrstev a působivá závěrečná čtvrthodinka vyrovnání, respektive nevyrovnání hlavních aktérů v domácím, britském prostředí. Vůbec není vidět, že je to televizní film. Strhující, o to víc, že mě tento konflikt fascinuje..

Bolero (2004) odpad!

„Nádhera…moc krásný…nádhera…to je vono…výborně…tak je to senzace…pořádně se na mě podívej…taak…nemáš mě ráda..“ „Hele to je dobrý, kdo tě to naučil?“ No teda, až jsem se z toho "vorosil" tady! Otřesný případ znásilnění a zabití mladé dívky na němž se volně popásl F.A. Brabec se svými zvrhlými choutkami.. Stačí jen pocítit momenty na které tvůrce klade důraz.. Mám pocit, že tady nejde o námět, který vlastně jen „volně inspiruje“, ale o ubohý pokus o ztvárnění ještě ubožejší společnosti. Bizardní tečkou je, když v závěrečné scéně "výkvět národa“ topí nebohou dívku, tělo mizí ve vodě, prostřih na taneční parket, kde nám Bambas s "vážně-smyslným“ pohledem zatleská.. Ty vole Bambas! Tak je vidět, že pan režisér má i jiné záliby, než jen poezii. Hrůza..

Sledování (1998)

Jeden můj známej co fandí Spartě a volí ODS říká: „ Tyhle lidi nemaj co dělat, tak seděj doma a vymejšlej kraviny, pak z toho je ta filosófie, kterou vůbec nechápu...pak mi ještě řeknou, že tma neexistuje a mě trefí, ale třeba kotel opravit, to nedokážou!“ A to samé by se dalo říci o tomto filmu…pro mě trochu vedle a lehce se míjící účinkem...ale zas tak bych to nehanil..;)

Mužné hry (1988)

Muži a kluci na fotbal táhnou, to zas bude nablito v alejích. Chápu pana Jana, ale zas tak necítím.. Možná že právě na tribuně zaplivané, života se nadechnete.. Třeba ani nejde o to „proč?“, ale „kam?“ se poděli všichni ti muži a kluci.. Někdy mám pocit, že žiju jen v intermezzu a báseň vzdaluje se trochu.. A co s tím nadělá modrá, rudá, zelená a hnědá.. levá, pravá, seno, sláma…. polní tráva..

Flora (1989)

Nejenom struny a ruce, ale i květáky a brokolice ve tvém zdravém fondue tě zardousit můžou..

Společnost mrtvých básníků (1989)

Tohle je výbornej film! Robin Williams, jak ho chlapíka moc nemusim, je tady ohromnej! Opravdu věc, která silně působila. Jak říká Filip: „Je to tam“!

Byl to tichý muž (2007)

Tichý a nervově labilní muž ve středním věku nemůže už ve svém nudném zaměstnání a hlavně v opovrhujícím kolektivu dál.. Nemohoucnost žít v tomto světě? Nebo neschopnost vyrovnat se sebou samým? Když se souhrou paradoxních situací z totálně nešťastného muže prakticky za stejných podmínek stane muž velmi šťastný, je zřejmá druhá varianta. Film, který spíše karikuje mezilidské vztahy, je doladěn řadou módních prokresů typu: zrychlené pohyby aut, barvitě znázorněné představy, komická mluvící rybička atd. Závěrečných smyček, kdy všechno je úplně jinak, už bylo taky přehršle. .A mezi těmi děvčaty vlastně nebyl žádný rozdíl, pouze jedna se smála zubama a druhá koz..a, tak co! Nicméně palec mírně nahoru..

Ztraceno v překladu (2003)

Tak náááááádherný mi to zase nepřipadalo, ale pravda, hezký film to je. Aby ne, když bohatý, zahloubaný, trochu unavený muž ve středních letech se sveze na společné vlně s mladičkou, smyslně nevinnou dívenkou.. Idyla je sice lehce znásobena pošetilostí, až bláznovstvím prostředí a postav okolních, vůči nimž se oba protagonisté vlastně vyhraňují… z Japonců nám pani režisérka (jistě velmi uvědomělá) místy udělala hravá a vlezlá zvířátka. Nicméně snímek je to povedený a Bill Murray v hlavní úloze nadmíru příjemný.