Cyborg (1989)

Van-dal ako hlavný hrdina v postapo filme s názvom "kyborg"? No nedokážem si predstaviť lepší terč na miestnu obľúbenú športovú disciplínu: hod fekáliami. Tiež som mal pripravený slušný balíček, z ktorého som plánoval za sprievodu hurónskeho rehotu hádzať svoje pravidelné produkty naprieč obývačkou. Lenže buď ako buď, nemal som ten správny cieľ. Atmosféra vôbec nebola zlá, záber na zdevastovanú Atlantu vyslovene výborný. Príbeh sa nesnažil ohúriť, ale stavil na klasiku o pomste. Potešilo ma, že príčina nebola odhalena hneď, ale postupne. Aj keď faktom tiež je, že pokiaľ divák netrpi silnou demenciou, oná pointa je mu jasná prakticky hneď. Skôr ide o technickú stránku prevedenia (vtedy na zapade "apgrejdnuté" o ďalších členov). Fest som si užíval, že kedykoľvek sa Van-dal pustil do svojho "idolu", zakaždým dostal na držku. A nebyť typicky osemdesiatkového finále, nedbal by som tomu prišraubovať ďalšiu hviezdu.

Celebrity Deathmatch (1998) (seriál)

Výraz "robiť si piču z plastelíny" tu nadobúda úplne nový rozmer. Aj keď vlastne tu si robí plastelina piču z celebrít.. No však kukni sa na totok a pochopíš.. Odporúčam pri sledovani nepiť. Hrozí riziko oflusania výstupného zariadenia.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Takto to dopadne, keď sa banda mestských pochábľov vyberie bez znalostí lokálnej flóry a (najmä) fauny do miestneho lesoparku hrať na mladých skautov a narazí tam na partiu zhrdených finalistov Miss Pripyať 1986. Čo film stráca na nápade, to doháňa krvavosťou. A i keď nie som fanúšikom podobných volovín, určitú mieru hriešneho potešenia zo sledovania tejto vyvražďovačky som niekde v okolí patričných partií predsa len pociťoval.

Colombiana (2011)

Stokrát videná a stokrát prežutá téma pomsty. Ono na vyvraždenie desiatok ľudí predsa treba setsakramentsky dobrý dôvod. A čo je lepší dôvod, než násilná smrť niekoho blízkeho? Áno, násilná smrť prakticky všetkých blízkych. A i keď sú tu neskutočné blbosti (napríklad vstup do ventilácie na policajnej stanici je možný aj bez základného vybavenia typu šrobovák od Narexu a to dokonca z ľubovoľnej cely) a ide o úžasnú vykrádačku, dej má spád a akcia je pozerateľná. Nájde sa tu trochu parkúru, trochu toho "amerického karate" no a samozrejme streľby z všeličoho možného. Smrtí je tu naozaj dosť a čo mimoriadne poteší, nenájdu sa dve rovnaké. Takže na každú novú misiu som sa práve z tohoto dôvodu tešil. Dokonca sú tu ako smrtonosna zbraň použité nie len nože, pištole, pušky, granáty a podobne, ale aj zvieratá, zubné kefky a v jednom prípade aj časť pištole (čiže nie celá, aby sme si rozumeli). Takže film o zabíjaní, ktorý od tejto témy zbytočne neodbočuje. Navyše zopár scén bolo vyslovene zapamätaniahodných. Takže z mojej strany spokojnosť.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tu nie je o čom: buď to niekomu sadne, alebo nie. Mne to sadlo ako šuška na šerbel. Veľmi dobre sa na to pozerá a veľmi dobre sa to počúva. 8-bit z toho skrz hudobný podmaz doslova srší a po celý čas sledovania som nostalgicky spomínal na Another world, Prince of Persia, Pacman a podobné vykopávky. Pri sledovaní ma ale silne otravoval pocit, že sa pozerám na filmové spracovanie hry Darwinia vytvorenej 30 rokov po pôvodnom filme. Veru, vidieť toto v pôvodnej verzii, Matrix by mal odo mňa problém získať plný počet za nápad..

Vlk z Wall Street (2013)

Prvý film, pri ktorom mám problém s hodnotením. Prečo: byť to film stavaný na "fikcii", pálim plnú pálku. Technicky a herecky absolútne dokonale zvládnuté. Kto tvrdí opak, ten potom nemá jasno v tom, čo je to dobrý film. S čím mám problém je fakt, že sa tu glorifkuje orangutan v nóbl spoločnosti. V tejto súvislosti mám nápad na námet ďalšieho blokbastru: pedofil zobrazený ako človek láskyplný ku deťom, ktorý im vlastne nechce zle, však je ku nim veľmi nežný a pozorný. To by bolo niečo. Niečo podobné, ako tento výtvor. Skoro sa hanbím, že som to podporil návštevou kina. A to sa mi ešte nestalo. Obchodník so smrťou bol tiež o zmrdovi, čo predáva zbrane a tomu som dal 4 hviezdy. Som pokrytec? Nie. pretože Cageova postava mala aspoň nejaké morálne zábrany. Mal rodinu, ktorej hodnotu (i keď bola nejakú časť jeho života na "vedľajšej koľaji") si nakoniec predsa len uvedomil. Mal manželku, ktorú nikdy nepodviedol. Drogy bral iba z donútenia okolnosťami a podobne.. Zatiaľ čo Dikapriova postava bol hajzel do špiku kosti, ktorý má fpiči všetko okrem seba. Čakal som záver v štýle ameriky: pokánie, nejaký sentiment o tom, že život má iné hodnoty, než prachy získané ojebávaním iných a podobne.. Ale nedočkal som sa. Zkurvysyn, ktorý zaslúži verejný pranier to zvládne a nakoniac získa slávu a aj nejaký ten dolárik zarobený legálne predajom práv na sfilmovanie svojho skurveného života. Mal som si na to počkať v telke..

Síť (1995)

Príjemne nostalgické spomínanie na časy, kedy slovo internet znelo priam magicky a kedy sa na diskete popri "programe" Wolf 3D stihol schovať aj šikovný "vírus" zaisťujúci svetovládu. Raz darmo, doba pokročila a krádež identity dnes už nezvládne kdejaký nedoštudovaný troglodyt skrz ľubovoľné PC. Alebo..?

Dokažte mi vinu (2006)

Máte problémy so zákonom? Pašujete, vraždíte či spreneverujete? Alebo naopak, ste vyšetrovateľ a v mafii máte svojho človeka, ktorý nastražil desiatky ploštíc a získal stovky hodín zvukového záznamu, poskytol očité svedectvo a získal ďalších očitých svedkov? A obaja sa chystáte na súdny proces, získavate dôkazy ci naopak kvalitných (a drahých) advokátov, aby ste uspeli? No tak serte na to, bo stačí jeden šašo v súdnej sieni, porota, ktorá sa na jeho vtípkoch rehoce a urobí vám zo snahy šarádu ako z večerného varieté. No a vôl a lá! Máte jasno v tom, kto je vrah a kto iba náhodou išiel okolo mŕtvoly so zbraňou v ruke, keď dorazila polícia. Ak je toto naozaj podľa skutočných udalostí, tak boch ochraňuj.. Svet pred "demokraciou"..

Muž proti muži (2006)

Slušný západník (z anglického "western" preložil Antaeus) a nebyť toho "mystického" konca, bolo by to nad priemerom.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Mám presne o jeden dôvod viac, prečo mať tento seriál v obľube viac, ako ostatní ľudia. Na škole nám v ramci predstavovania rôznych biotopov púšťali práve "grilujuceho medveďa". Takže hodiny pekne odsypali a ja som si zapamätal, ze jesť sa dá aj surový tuk z hrbu živej ťavy. No jednoznačne za 5.