• Thriller

Survival of the Dead (2009)

Ked to porovnam s predchodcom "Diary of the dead" tak je to o poznanie na lepsej urovni. Diary bola trapna tragikomedia, toto sa aspon mierne tvari ako horor. Aj ked Romero patri k mojim oblubencom (predovsetkym kvoli Night of the living dead) tak si myslim, ze uz by mal ist do dochodku, lebo sa z neho stava Zombie svetoveho hororu.

Hranice smrti (2007)

Rozhodne to bol jeden z lepsich exploitation ake som videl v poslednej dobe. Cim sa moze frontiers naozaj pysit, je skvele budovana a udrziavana atmosfera. V urcitych fazach by sa napatia dalo krajat.Najviac ma na tom tesi, ze europsky horor to opat raz natrel americkemu.

Rumah Dara (2009)

Hodne precenovany snimok a pre mna osobne hodne velke sklamanie. Preafektovane vykony hercov a ich stupinde spravanie. Namiesto toho aby sa styria dospeli chlapi pustili do jedneho psychousa, ktory mal v ruke maly sekacik, sa vsetci valali na zemi a kvili jak zenske v najposlednejsom hororovom odpade. V istych okamihoch to vyznievalo priam komicky. Zaporaci mali byt uz stokrat mrtvy, ale samozrejme nepomohlo nic ine, ako takmer rozstvrtit. Trom z nich sa podarilo utiect, ale namiesto toho aby zdrhali, vratili sa k domu. Maximalne iracionalne a stupidne.Dve hviezdy su snad len za to, ze film pochadza z tak exotickej krajiny. Maju sa vsak este hodne co ucit.

Pan Nikdo (2009)

Pekne vizualne predstavenie. Skoda konca, ktory bol az prilis natahovany. Tvorcovia kludne mohli vynechat poslednych 10-20 minut a pridal by som o hviezdicku navyse.

Plague Town (2008)

Hrozne badat nizkorozpoctovost. Nemozno hovorit ani o filmovej B-kategorii. Skor C ci az D kategorii. Hrozne vela klise a naozaj stupidnych dialogov. V urcitych chvilach tie dialogy skor pripominali amatersky film, ktory by som sa hanbil dat aj na youtube. Herecke vykony hlavnych postav boli ubohe, no na druhej strane vykony obyvatelov osady boli na celkom slusnej urovni. Ak si odmyslime tieto dost velke nedostatky, atmosfera bola celkom dobre budovana. V urcitych chvilach som zazival naznaky jemneho mrazenia. Dobry vyber prostredia a hudba dodali filmu to potrebne v spravny cas. A na to, ze sa podla mna jedna vyslovene o amatersky film, je to celkom obstojne. Ano film by si skor zasluzil hviezdicky dve, Ale holdujem skor tej alternative a nie komercnym "velkofilmom". Cize za dobre odvedenu amatersku robotu davam ***

Umlčeni (2008)

Horor? to vobec nie. Pre mna sklamanie, aj ked jasne badat prijemny britsky rukopis, prislo mi to az prilis zbytocne natahovane. Vyzdvihol by som celkom dobry herecky vykon hlavneho hrdinu a niektore zabery kamery, ktore boli dalo by sa povedat az vyborne. Inak v urcitych fazach dost nuda. 56 %

Podivní (2010)

Napriek naozaj velkeho vyskytu klise, prijemne stravenych 90 minut.

The Collector (2009)

Porovnavat tento film s martyrs, je ako porovnavat hrusky s jablckami. Martyrs malo vynikajucu pointu, resp koniec. Collector bola bezducha masiarcina. A kedze som fanusik tychto zvratenosti, hodnotim to celkom pozitivne a patri to medzi tie lepsie krvaky. Najvacsie plus rozhodne kamera a hudba, najvacsie minus je prakticky dokonaly a totalne kludny hlavny hrdina, ktory v urcitych momentoch pripomina skor terminatora ako cloveka. Inak spokojnost. ***

Pád do tmy 2 (2009)

Podstatne slabsie ako jednotka. Som relativne dost sklamany. Na pokracovanie som sa hodne tesil u tohto filmu a zaroven aj na pokracovanie REC. Spanielsky snimok ma vsak narozdiel od tohto potesil. Najma "vykon" scenaristu bol naozaj ubohy. To by som snad aj ja lepsie napisal. Zbytocne "vtipne" a ironicke komentare postav, ktore sa absolutne nehodia do filmu ako je tento. Ziadna lakacka, ziadna klaustrofobia a co je najhorsie, ziadne napatie. Kopirovanie scen z prvej casti bolo az neunosne. Da sa povedat, ze sme videli Descent (prvy) ale totalne nevydareny. No a ten koniec? To snad ani netreba komentovat. Sklamany sice som, ale z ucty ku genialnej jednotke davam hodnotenie 58 %.

Život Davida Galea (2003)

Nebolo to zle, ale nieco tomu chybalo. Kevin Spacey zahral dobre, dokonca aj Kate Winslet a to ju moc nemusim. Nebyt toho ze hodinu pred koncom mi bolo jasne ako to cele skonci a o co tam vlastne ide, dal by som mozno o jednu hviezdicku navyse