• Thriller

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Su dve moznosti. 1) bud som nechapavy ja, lebo nechapem miestne hodnotenie a vacsinu komentarov 2) alebo nepochopilo tento skvost miestne osadenstvo. Fantasticke predstavenie, ktoremu mozno vytknut len miestami slabsi pribeh a jeho niektore prvky. Ale vizual, atmosfera a hudba (ta je absolutne genialna) dohromady tvoria velmi jedinecny serial. Nic podobne som zatial nevidel. Vyborne!

Trhlina (2019)

Nebudem tu rozoberat film samotny, roznych nazorov je tu dost. V podstate suhlasim s tvrdenim ze bez precitania knihy vopred film posobil chaoticky. Lenze natocit film na zaklade takej knihy akou je Trhlina si vyzaduje velku odvahu. Prirovnal by som to k filmovym adaptaciam ‘Kingoviek’. Velmi tazke zhrnut majstrovsky napisany pribeh do par minut na platne. A to sme prosim pekne na slovensku. Kolko filmov sa u nas toci? A kolko filmov takehoto zanru? Pre mna osobne je Bebjak odvazlivec, blazon a hrdina v jednom. V nasich podmienkach pod hlavickou JOJky sa pustit do takehoto diela.Za to mu patri moj obdiv nech uz si o filme hovori kto chce co chce. Ja som si film aj na zaklade tychto skutocnosti velmi uzival a tie ‘temne a strasidelne’ sceny boli natocene vyborne. PS: Kto nevidel, odporucam pozriet si Bebjakove ‘ZLO’. PS2: Pan reziser teraz sa prosim vrhnite do tocenia Strachu :)

Stranger Things (2016) (seriál)

uz samotna znelka serialu na mna zaposobila. hudba, grafika.. oblubene hororove 80-90 roky. Absolutna pecka, suhlasim ze z toho citit spielberga (hlavne poltergeista). Vyborna hudba, vyborni herci. Uz nech tu je druha seria

Svoboda pod nákladem (2016)

Pekny dokument, no velky respekt a uznanie si zasluzia hlavne samotni protagonisti - nosici. V takom veku vynasat take vahy.... Parada. PS: Skoda ze zazitok v kine mi pokazili diviaci, co sa dojdu do kina za kazdu cenu udrbavat, aj ked tam nic smiesne nebolo. Ti chlapi su zasluzia respek a uznanie. Nie aby sa na nich nejaka vyzrata pukancova gebula zabavala.

Neutečeš (2014)

Tvorcovia sa snazili vymyslet nieco originalne. ak by existoval takyto bubak, tak sme vsetci v prdeli :) Inac to ale bola dost vyrazna blbost, ktora si hadam ani nezasluzi komentar. Az teda na hudbu, krasny beckovy podmaz z rokov 80-90.

Na návštěvě (2015)

Z babicky som skoro pustil do gati, asi by som mal inspirovat a zacat nosit plienky. Velmi dobre natocene, vyborne herecke obsadenie a dobre odstupnovane. Shyamalan dokaze natocit skvely film ako The Village, ale zaroven aj velku srajdu o zene vo vode. Musim priznat ze som cakal kravinu, ale zostal som prijemne prekvapeny. Uz teraz sa tesim na jeho dalsi film!

Robocop (2014)

Cakal som sracku a dostal som celkom solidny film. Skoda ze druha polovica filmu tak vyrazne zaostavala za tou prvou, ktora ma bavila nad ocakavanie dobre. Nebyt tej druhej polovice, pri ktorej som si uz len zelal aby to cim skor skoncio, dal by som o jednu navyse. takto len priemer

Černý les (2010)

Styria hnusni a poloretardovani nemcuri v lese, asi prvy krat v zivote videli televizor, tak sa z toho zcvokli. Velka prevelka sracka, ale ako zazrakom (alebo to bude tym, ze som naficany z tej cokolady co som pri tom zozral) som to dokukal cele a tak budem stedry a jednu hvezdu im dam. Aj ked sam vlastne neviem preco.

Zlo (2012)

musim sa vratit k slovenskemu hororu aj v komentari, sice je to uz nejaky ten rok dva co som film videl v kine. Ked si ozaj porovname slovensku tvorbu celkovo, tak tento film je totalna pecka. Tie curakoviny co natacame za posledne dekady kde Kolenik trtka s Morovu a ta zas s Kostelnym, ktory sa musi premahat aby taku scenu vobec natocil, su do neba volajuce a mozgove bunky zabijajuce sracky. Sice vo filme ZLO, je vsetko tak tisic tristo krat videne, zasadenie deja vsak do slovenskej dzedziny funguje perfektne. Prostredie, ludia a ich spravanie.. slovenske. Dokonca ta nasa extremne makka slovencina, ktora s noblesou pokazi a zmakci akykolvek drsny film ci scenu tu vobec nic nekazi. Vsetko namiesane presne tak, aby to fungovalo dobre. A ak si mam zostavit rebricek found footage hororov, ktore sice moc nemusim, tak nase Zlo radim na priecku cislo 3, co pri ohromnom pocte tychto filmov je urcite vynikajucim hodnotenim Bars by sa takychto filmov u nas rodilo viac

Babadook (2014)

Beetlejuice na navsteve v rodine Batesovych. Samotny bubak absolutne nezaujimavy, nestrasidelny. Jedine cim zaujal je svojim stomatologickym talentom. Inak ale nuda. Mozno skoda ze sa tam nejaky bubak vobec objavil, pretoze z tejto podarenej rodiny sa dala vystrieskat vyborna drama. Co treba vyzdvihnut je neskutocny vykon dvoch hlavnych postav, pretoze ten bol excelentny. Bravurne doveryhodne zahrane, zvlast od maleho synatora tazko ocakavat taketo vyborne herecke vykony. Ako uznanie tohto elementu, by som rad udelil hviezdu navyse, ale neprislo by mi to fer.