Prší na Santiago (1976)

Po zhliadnutí filmu Dom duchov, som si spomenula aj na toto dielo. Videla som to už dávnejšie, takže nie je celkom na mieste písať dnes príspevok, ale film má čo povedať divákovi v každej dobe. Pre Chile to boli veľmi dramatické udalosti a dátum 11. september sa stáva pre Američanov symbolický. Hrozivá atmosféra prevratu, osudy ľudí v podaní výborných hercov, to stojí za pozretie.

Dům duchů (1993)

Úžasná sága a úžasný film. Škoda, že prvé dve časti Dieťa šťasteny a Sépiový portrét, nie sú sfilmované. Všetky tri časti majú neopísateľnú atmosféru. (Sága začína v roku 1843.) Hoci táto tretia časť iba minimálne nadväzuje na prvé dve, film je vynikajúci. Clara v podaní Meryl Streep bola klasicky dobrá. Vývoj Estebana Trueba ako politika a otca ma dostal, tu mi aj oči rosilii a Jefemy Irons nemal chybu. Svojim výkonom ma zaujala ešte mladučká Wynona Ryder. To že sa tu objavil aj Antonio Banderas potešilo. Tento film môžete pozerať aj po rokoch a vždy vás niečím osloví.

Geniální přítelkyně (2018) (seriál)

Dobová atmosféra, kostýmy, vizáž boli zachytené výborne. No pod pojmom priateľka, si nepredstavujem osobu, ktorá je tu len ak to jej vyhovuje a potrebuje pomoc. Vlastne vás využíva vo svoj prospech, zhadzuje v spoločnosti, len aby ona bola zaujímavá, ignoruje vás keď ju potrebujete. Podľa mňa je Lila geniálna len v tom, ako vie manipulovať s ľuďmi. Na seriáli ma zaujalo hlavne prostredie v ktorom sa odohráva a udalosti 60-tych a 70-tych rokov v Taliansku. Viac ako 3* si však nezaslúži.

Le Mans '66 (2019)

Úžasne sprostredkovaná atmosféra pretekov. Práca na vývoji a neustále zlepšovanie nového Fordu Shelby, zákulisné boje medzi Ferrari a Fordom, priateľstvo Milesa a Shelbyho. Doba, v ktorej sa všetko odohráva, vynikajúci Christian Bale v úlohe špičkového pretekára, to všetko robí z tohoto filmu perfektný zážitok. Aj napriek dĺžke, si ho vždy rada znova pozriem.

Slepý muž, který neviděl Titanic (2021)

Normálne tento typ filmov nevyhladávam, bola to len náhoda že som ho začala pozerať a musela dopozerať. Neskutočne realistické, presne som sa vedela vžiť do kože Jaakka, do jeho pocitov a do jeho života. Jeho viera v dobrých ľudí a odhodlanie stretnúť svoju lásku, pritom sa spoliehať len na vlastné sily bolo obdivuhodné. Dramatickú druhú polovicu filmu a jeho záver, podčiarkla kamera a celkové spracovanie. Bez sĺz sa to pozerať nedalo. Ohodnotila by som 3,5*,ale vzhľadom na tému a spracovanie 4*.

Sebevražedný oddíl (2021)

K dobrodružnému, akčnému a fantasy, by som ešte dodala, že je to naozaj bláznivá komédia. S kopou bizarných postáv a situácií do ktorých sa dostanú. Od Harley Quinn sa nedalo odtrhnúť zrak. Záver naozaj impozantný, najmä pre ženy 😂.

Elle (2016)

Znova si to celkom určite nepozriem. Ale keďže som bola zvedavá na koniec, nejako som tie 2 hodiny dala. A nemôžem dať len 2*,lebo až také zlé to nebolo.

Slečna Emma (2009) (seriál)

Zo všetkých spracovaní Emmy, sa mi toto páči najviac. Romolu Garai som už poznala a sem výborne zápasovala. Jonny Lee Miller svojou rezervovanosťou a láskavosťou, s ktorou Emme odpúšťal jej prešľapy tiež. Všetci zúčastnení zahrali svoje postavy úžasne. Krásne prostredie a kostýmy, lepšie si to ani neviem predstaviť. Atmosféra doby pekne vystihnutá.

Fontána (2006)

Film som videla druhýkrát a kľudne si ho niekedy v budúcnosti pozriem opäť. Hugh Jackman, krásna Rachel Weisz, Manselova hudba a paradoxne polovičný rozpočet bol na úžitok. Ťažko sa vyjadrujú pocity z tohto filmu, ktorý sa vám vryje pod kožu a dlho po zhliadnutí sa vám k nemu vracajú myšlienky. Film asi neprijme každý, no kto áno bude nadšený tak ako ja.

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Čo dodať. Bez Megan Fallows, by to nebolo ono. Najkrajšie spracovanie s úžasnými hercami a v krásnom prostredí. Videné x-krát a vždy ma to rovnako dojíma. Mám doma všetky časti, ale prvá je najlepšia.