Where's Rose (2021)

Sourozenci Rose a Eric mají celkem idylický vztah. Žijí v zapadlé vesnici(osadě) uprostřed lesa. Starší bratr Eric se, ale musí odstěhovat na kolej. Což se malé Rose moc nelíbí. Chvíli před tím než má Eric odjet se Rose ztratí. Když je posléze nalezena, domů už se podle Erica vrátil někdo jiný. Po shlédnutí tohoto kousku, ve mě zůstaly zvláštní až nepříjemné pocity. I když bych to jako horor neklasifikoval, vlastně to svým způsobem horor je. Film "odsejpá", nenudí a nutí nás zapnout i mozek což u filmu cením. Vypíchnul bych i skvělou práci s kamerou a celkovou mysteriozní atmosféru. Zvrat se také celkem povedl (ti bystřejší na to přijdou určitě dřív). Dojde i na menší gore scénu. Rozhodoval jsem se mezi třemi nebo čtyřmi * ,ale nakonec to hodnotím spíš kladně.

Terrifier 2 (2022)

Všichni filmoví klauni se musí teď krčit někde v rohu, protože tady pan ART je opravdu tvrďák! Skvělý počin po všech stránkách, ta "béčkovitost" je tak sympatická, že není možné aby se do toho člověk nezamiloval. Vizuál celkově je stejně skvělý, ba dokonce lepší než v prvním filmu. Komická stránka věci funguje taky parádně a brutalita je posunuta (ostatně jako vše) o level výš. Každý milovník hororu si musí vyloženě "chrochtat" blahem když vidí jak náš Artík cupuje oběti na kaši. Mytologie (ať už artova nebo oné bytosti) ,která nám je představena je zajímavá a mohli říct i něco víc. No snad ve třetím filmu, na který doufám nebudeme čekat 5 let. Ve svém žánru "horor movie of the year"! Art je kult!

Přízrak (2017)

Že v jednoduchosti je síla stále platí. Krásný artový kousek, víc k tomu netřeba, "obrázek" si musí udělat každý sám.4*

Hustle a Flow (2005)

Tohle ultimátní hudební drama, je spíše pro milovníky rapové muziky, ale celkově kdo má rád hudbu a cítí ji, tak bude mít husí kůži zaručeně taky. Terrence howard je zde dokonalý a nadmíru přesvědčivý. Je to autentický náhled do zákulisí výroby pouličních hitů a do života jednoho pasáka. Hudební skvost, byť se jedná o rap.5*

610 metrů nad zemí (2022)

Fall, býť je to přímočarý snímek a má potenciál, za mě je nevyužitý a šlo by to udělat i lépe. Hlavní protagonistky byly celkem otravné a dost naivní (na to jaké to jsou horolezkyně). Navíc je tenhle kousek plný nesmyslů a nereálností. Velké plusové body za práci s kamerou a úhly. Jako plus beru v potaz i to, že pro lidi trpící strachem z výšek to může být chvílemi dosti nepříjemné a k tomu přikládám také jeden povedený zvrat, ale tím to asi končí. Jednou a dost. Nelogičnosti bohužel přebíjí všechno dobré.2,5*

Dekameron (1971)

Můj druhý film od Pasoliniho. Takovou přehlídku a množství odporných lidí dát dohromady byl určitě výkon. Film mě bavil, zábavné a lehce erotické historky jsou v podání neherců i uvěřitelné, protože to působí "lidsky".

Muréna (2021)

Na to jaké měla Muréna ohlasy a to ne jen na festivalu v Cannes tak musím říct, že je to vlastně "drama bez drama". Celý film jsem čekal nějaký zvrat, jakýkoli. Bohužel se nedostavil. Ano máme tady dospívající, svým majetnickým otcem drženou "holčičku", která se chce z jeho spárů vymanit, ale vůbec se jí to nedaří. Žádná žhavá letní romantika se také nekoná (až na pár rádoby sexy záběrů na prsa a...). Jediné plusy filmu, alespoň za mě jsou prostředí, potenciál (bohužel nevyužitý) a herecké výkony. Lepší 2* ,víc si to nezaslouží.

Terrifier (2017)

I když film vznikl na základě kraťasu, tak můžu s hrdostí říct, že tady máme po dlouhé době nového, hrůzu nahánějícího záporáka, klauna jménem Art. Už jen proto hodnotím velice,velice kladně i když se nejedná o nijak zvlášť dobře natočený horor. Jsem nadšen z toho, že je klaun skvělý v mnoha ohledech. Chvílemi z něj jde strach a naopak se s ním můžete i dost zasmát, ale i přesto je film dost brutální a nebude pro slabší povahy. Na filmu mě baví jeho "béčkovitost",stylizace a to, že z něj bude(časem) jistý kult. Absolutně přehlížím občasné stupidní chování postav, to je u těchto věcí klasika a musí se s tím počítat. Je to skvělá, krvavá zábava a těším se na pokračování. 5*

Glorious (2022)

Nakonec celkem příjemná, sice trošku šílenější oddechovka, která pobaví. Nic víc, nic míň, navíc ta stopáž je ideální.

Hrubý střih (2022)

Tak tohle bylo docela milé překvapení. Natočit dnes takto atmosférickou, komorní gangsterku je opravdu umění. A i když zde není moc černého humoru, trochu toho tarantina jde cítit. Skvělá záležitost, jak scénář, tak i kamera a herecké výkony. Zasloužených 5*.