Lars a jeho vážná známost (2007)

Možná, že je můj verdikt ovlivněný tím, že jsem měl v sobě 1l vína ale tenhle film a potažmo i hlavní mužská role mi vyrazila doslova dech. To co dokázal Ryan Gosling vyprodukovat do kamery bylo neuvěřitelné, krásné, čisté, smutné i veselé ale hlavně naprosto oddané. Takovéhle výkony podle mě vyhrávají ceny.

Youngblood (1986)

Na hokejové téma je to pro mě nejlepší film

Hokejový zázrak (2004)

Ach ach, větší hokejovou ptákovinu jsem snad ještě neviděl.

96 hodin (2008)

Tak přesně na takovýhle film jsem se potřeboval kouknout. Z banálního a okoukaného námětu kdy je dceruška unesena a tatík (shodou okolností vysloužilý voják) se zvedá od grilu a jde dcerušku zachránit. Bohudík, film působý velice zajímavým, napínavím a originálně reálným dojmem, zvláště scénka z dražby bílého masa (mladých dcerušek) a do toho skoro 60ti letý švihák Liam, který drtí nepřátelským albáncům kosti. Opravdu bomba.

Push (2009)

Námět je rozhodně zajímavý a originální. Dakota Fanning se mi taky moc líbila a myslím si, že z ní pomalu roste výborná herečka ale bohužel musím konstatovat, že tento film má u mě velké mínus. Nadpřirozených postav tam bylo až nad míru. Kdyby byl film více propleten s normalitou a realističností běžného světa, tak by u mě zabodoval rozhodně více. U mě je to spíše slabší průměr.

Let číslo 93 (2006)

Velice silný a emotivní zážitek opět z jiného úhlu pohledu, Paul Greengrass dokonale vystihl atmosféru strachu, napětí a americké bolesti. Díky málo známím hercům, dostává film lepším šmrnc a čiší z něho větší autentičnost. A ten závěr mě naprosto odboural. Tečka

Kohoutí zápasy (2009)

Hluboce citlivý příběh o mezilidském vztahu mezi Máriem, který cvičí kohouty k boji a postarší Julií, jež se trápí ve své samotě. O tom, kam až může zajít společné samotářství dvou věkově nerovných lidí, se divákovi snaží zprostředkovat argentinský režisér Sergio Martín Mazza.