Takešiho hrad (1986) (pořad)

Tak na toto sa nedá zabudnúť! Hádam jediná vec v ktorej sa mi okrem Battle Royale pozdával Takeshi Kitano, aj keď to asi nejde zrovnávať. Tento (ne)seriál kde sa odvážny japonci v tom najbláznivejšom rauši vrhajú do rady prekážok na ceste k dobitiu Takeshiho hradu(čo sa podarí málokedy). No a tu je skryté čaro celej záležitosti, lebo keď sa skombinuje hysterickosť japonských žien, pojašenosť japoncov s rafinovane vivinutými prekážkami(ľudský bowling, zemetrasenie, obstrelovanie súťažiacich na vratkom mostíku, bludisko plné príšer, preskackávanie zradnej rieky po ešte zradnejších skalách atď..) tak máte naozaj problém neskolabovať od preťaženie bránice. Obrovská škoda, že sa k nám tento seriál nedostal.

Tygr a drak (2000)

Škoda, že som videl skôr Hrdinu a Klan leitajúcich dýk, pretože som bol nabudený a očakával pompéznejšiu podívanú so strhujúcim príbehom, ktorý chytí za srdce. No Crouching tiger, hidden dragon je komornejší, menej farbistý a hlavne s príbehom, ktorý ma nie a nie prichytiť nepripraveného a zasiahnuť emočnú achylovu pätu. No bez tak sú najmä súboje zase raz hlavným bodom programu , jednoducho ak sa odpútate od zeme a nekladiete si otázky tipu na čom asi tak vysia tí herci tak vás čaká balet so zbraňou v ruke.3,5*

Mistrův syn (1978)

Keby som Drunken Mastera videl ako decko určite by patril ku kultovým snímkam pri ktorých sa nad hodnotením predsa neuvažuje! Takto mi nezostáva nič iné ako skonštatovať, že Jackie Chan už za mladi bol božský a to čo sa k nám dostáva od neho v posledných rokoch je už len slabším odvarom. Naozaj choreografie súbojov sú nádherné a veľmi často humorné, veď kto už kedy videl bojový štýl založený na (ne)similácii tvrdého alkoholizmu. :) A potom, že prečo sa opitým nikdy nič nestane, no predsa používajú vlastne celý čas práve túto techniku. Problém ale je, že na druhej strane tu máme aj vatu vypĺňajúcu priestor medzi súbojmi a tá najmä vďaka minimálne "zvĺáštnemu" dabingu, už nejakým tým rôčkom, ktoré ubehli a občasných pokusoch o dramatizáciu plní naozaj len účel presunúť nás k ďaľšiemu súboju. Takže ak sa chcete zabaviť a kochať sa rýchlim kmitaním nôh, rúk a hláv tak ste na správnom mieste. 3,5*

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Ako vôbec hodnotiť takéto niečo? Už len samotné číslo 5 napovie, že už ideme len ryžovať na značke "American Pie". Ale čuduj sa svete zaznamenal som posun či skôr návrat späť k starším dielom, lebo ten predchádzajúci bol naozaj hrozný. Nebudem tu opisovať chyby, pretože to vzhľadom na žánrové zaradenie do teenegerských komédii made by USA musí byť každému jasné. Tak prejdem k pozitívam hneď a tými sú očakávateľne sporo odeté ak ich tak možno vôbec nazvať "dámy" a ešte aj príjemné prekvapenie v podobe trpasličích mužíkov a ženičiek. Je mi ľúto toto sa proste ani žánrovo nedá hodnotiť, ale možno som naozaj zaujatý voči podobným sprostostiam, ale svedomie mi proste nedovolí ísť na viac ako 1,5*, keď si predstavím koľko super filmov u mňa podostávalo dve či tri hviezdy.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kultový seriál s nezabudnuteľnými postavičkami Rimra, Kritona, Kocoura a hlavne Listra. Vydáte sa spolu s nimi na bláznivú cestu vesmírom? Tak sa pekne usaďte a nechajte sa baviť. Prvá séria vypálila tento seriál do hviezd.... Lenže už pri 3. sérii to začalo byť pozeranie na zotrvačnosť. Ono je probém, že tento úplne špecifický druh humoru nesadne človeku vždy, a takisto sa aj tu striedajú lepšie dieli s horšími takže znižujem priebežne na 4* uvidíme ako sa situácia psotupne vyvynie.

Golden Boy (1995)

"This was so educational!" Krásne anime slečny stroho odeté v priliehavých šatách zvýrazňujúcich ich nadrozmerné krivky v oblasti hrude! Čo viac si priať.:) Kentaro je šťastlivcom so zvláštnym nutkaním či fetišom oblizovania záchodových mís patriacim práve tímto dámam. Jeho zvláštny zmysel pre humor a superplastické telo tvarovateľné do tých najbizarnejších foriem robia z tochto miniserálu superpohodovú, občas jemne eroticky štipľavú podívanú. No ale čo robí toto dielko vínimočným a tak zábavným je jednoznačne anglický dabing pre Kentara, neviem kde toho chlapa nabrali ale to sa jednoducho musí počuť.

Aienji (2003)

Tak a už som si pobvedal naozaj dosť!!! Za originalitu by som s privrenými očami mohol dať maximálne tak 1 hviezdu a to teraz nebudem riešiť, že ktorý bol medzi prvými podobne tématickými ladenými filmami made by Korea. Prečo by mala byť v každom druhom filme smrteľne chorá partnerka či naopak? Je to už patetické a pod úroveň, keďže si myslím, že tento film by si svojou pozitívnou atmosférou, sýtimi farbami a veľmi dobrým hereckým obsadením bez nejakej tej choroby vystačil. Inak neviem kde na tie choroby chodia ale už musia chodiť do poradne k lekárom aby niečo nové originálne , no hlavne smrteľné našli. :) No ale späť k filmu. Za pozitívum by sa dala označiť ešte hudba, ale zase nič originálne nečakajte klavíru si užijete habadej. No dobre radšej už zastavím hanobenie môjho milovaného žánru a uvznesiem sa na finálnych 2,5*

Žena ve vodě (2006)

Tak toto páni a dámi je jeden z najhorších filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Jedná sa tu o striktne lineárny fanatsy-rozprávkový príbeh pre deti, ktorý vlastne ani pre deti nie je. Viem si predstaviť prečo niektorý ľudia tak vysoko hodnotia ale tak hlúpy fantasy scenár sa proste nevidí a nezachráni to ani rozprávkový look, ktorý sa tu autori snažia navodiť. Hudba? Je tu jedna téma hlavná z niekadiaľ okopírovaná, lebo mi je neuveriteľne povedomá, a tá sa opakuje dokola a dokola... plus ešte záverečná pieseň. A herci? No až na pár vínimiek to určite profesionáli neboli. Najviac som sa pobavil na večne zhúlených The guild. Nakoniec som aj pochopil, že by som to mal vše brať s nadsázkou a prevteliť sa do myslenia dieťaťa, ktoré ešte má zmysel pre bezargumentnú pravdu, no ďakujem neprosím, toto pozvanie by som radšej nebol prijal.. Len škoda premrhanej energie. 1,5*

Tři amigos (1986)

Prvé minúty som ešte stále dával tejto hlúposti nádej, že bude taká primitívna, že to bude až humorné. No predpovede sa naplnili z tretiny a niekedy sa dokonca aj zasmejete. Niekedy so silným dôrazom na absenciu dostatočnej frekvencie opakovania sa:). Taká nepodarená paródia na siedmich statočných, ktorej venovať už aj tak pridlhý komentár bola škoda. 1,5*

Jesus Camp (2006)

Keď vás scéna v Boratovi o jeho návšteve kostola zarazila, tak verte, že ste ešte nič nevideli. Tento dokument sa nehrá na nejaký korektne zostavený vyvážený mix pohľadov na jeden problém, ani to vôbec nevadí. Mrazí vás po celý čas sledovania. Hovoríte si najprv, že možno toto je odpoveď na morálny úpadok západnej civilizácie, no ono vymývanie mozgov od mladi nie je nič iné ako zneužívanie detskej dôverčivosti a vôle učiť sa. Presne ako sa v tomto dokumente hovorí a priznávajú si to aj samotný pastrovia:"čo sa naučí sedemročné dieťa v ňom zostane už navždy" a toto podľa nich treba využiť na vštepenie tých "pravých čistých" myšlienok. Proste hrozivá podívaná, keď vás táto téma čo i len trochu zaujíma neváhajte oplatí sa. Znížené hodnotenie len kvôli nevyváženosti a príliš malej vzorke ludí na, ktorej sme sa mohli presvedčiť o pravde či nepravde tvrdení, ktoré sú tu uvádzané. Ešte musím spomenúť hudbu lebo to sa v dokumente tak ľahko nevidí zvládnuť túto stránku tak bravúrne, ak vôbec. 4,5*