Juno (2007)

Mladá Ellen Page veľmi potiahla tento film. Oscar za scenár, no bez charizmatickej Ellen alias Juno neviem neviem.

Předčítač (2008)

U mňa podstatne silnejší filmový zážitok ako u Slumdog Millionaire. Sorry, ale hlavne herci, scenár a réžia dali Milionárovi na frak, škoda pre niekoho že Oscarov dostal niekto iný (až na Winslet). No podstatnejšie je, že aj po čase The Reader nevyprchá tak rýchlo...

Fm (2009) (seriál)

Malinko obohrané, resp. až typicky britské, kde na konci každej časti to vždy niekto schytá - väčšinou (ako inak) je to Lindsay. Zdá sa že dochádzajú tvorcom britských komédií nápady, no aj napriek tomu sa dá aj na FM ešte celkom dobre pobaviť.

Vražda v Orient expresu (1974)

Pol hodina do vraždy, hodina vyšetrovanie, pol hodina rozuzlenie. Všetko na jednej úrovni rovnako pomaly odsýpa, no do čoho si viac rýpnem je neuveriteľná spojitosť postáv. Knihu som nečítal, no nemôžem sa zbaviť dojmu, že ide o naivný prepis knižnej predlohy, a to aj napriek výbornej atmosfére.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Štvorka dosť dobrá, miestami však oproti predchádzajúcim častiam nelogická a popierajúca zákony Freddyho a spol. Čo však nemení nič na tom, že sa Freddy v tejto časti dosť vybláznil a zgustol si na obetiach :)

Piráti na vlnách (2009)

Veľmi príjemné pobavenie na britských vlnách, ktoré nestráca tempo a skvele funguje v tomto oldschoolovom obale podtrhnutom najmä skvelou hudbou. Chris O'Dowd je aj tu skvelý, podobne ako v seriáli FM mu aj tu táto rola pristala. A keďže Piráti nemali výraznejšiu slabinu a príjemne nás odniesli na vlnách o pár rokov späť, dávam 9/10.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Len v málo zombie hororoch sa podarilo tak dokonale skĺbiť atmosféru so správaním sa zombíkov, ako práve v Night of the Living Dead. Dnes už pôsobí trochu strnulejšie, taktiež v dome sa niektoré scény viac naťahujú ako treba, no aj napriek tomu všetko pôsobí autenticky a zanechá dojem ešte na dlhú dobu.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Len v niekoľkých prípadoch sa dá dať plné hodnotenie filmu, u ktorého už na začiatku viete ako skončí. Rambo 4 je práve tento prípad, kedy jeho priamočiarosť a brutalita zničí všetko ostatné. Potom je zbytočné sa k niečomu vracať, hľadať nejakú logiku a podobne.

Velký útok zombies (1980)

Dosť špatný horor, ktorý má aj jedno naj: zatiaľ NAJhorší zombie horor čo som videl! Lhurgoyf, keby som ťa nepoznal, tak by som si myslel, že berieš drogy, keď ťa dokáže pobaviť tento paškvil. Ja som to dopozeral len s námahou, a jedna hviezda je len za to, že si to viem predstaviť ešte horšie. Áno, mohlo byť aj horšie, aj keď už to má toľko chýb a nedostatkov, že viac by mohlo byť už zdraviu škodlivé.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Úplne zbytočný remake, ktorý sa dokázal len v niekoľko málo scénach aspoň dotiahnuť na svojho predchodcu. Tvorcovia mali radšej skúsiť pokračovanie, keď už mali oboch hlavných hercov pod palcom a skúsiť tak priniesť niečo nové, pretože toto tu už bolo tretí krát, keďže ani dvojka v podstate veľa nového nepriniesla.