Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Pilot ma fajn naladil, ale nedokázal úplne uspokojiť. Preto sa vrhnem na seriál a dúfam, že podaktorí nevýrazní typicky seriáloví herci si postupom času získajú moje sympatie. Inak v rámci možností fajn efekty a námet - uvidíme kam to až seriál dotiahne.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Origins nie je oproti predchádzajúcim trom častiam až o toľko slabším dielom ako sa tu píše, jednoducho počiatok X-Menov nemal potenciál prekonať svojich predchodcov. Preto ani nebudem viac rozpitvávať.

Hung - Na velikosti záleží (2009) (seriál)

KarelR tu píše o skvelej Jane Adams (Tanya), môj názor je však opačný. Nielen jej postava, ale aj jej herecký výkon hodnotím ako najslabší článok inak celkom fajn seriálu. HBO potvrdilo vydanie aj druhej série, tak uvidíme, možno sa seriál v pokračovaní viac uchytí.

Andělé a démoni (2009)

Tom Hanks sa vybral cestou Nicolasa Cagea (s jeho National Treasure). Dúfam že nebude pokračovať, inak sa bude postupne vytrácať z horných priečok rebríčka obľúbených hercov. Z môjho pohľadu zbytočný a hlúpy film, v ktorom som sa veľmi zmýlil. Totiž dúfal som že odhalí čo-to zo zákulisia Vatikánu, ale čo som dostal, tak to sa ani v najmenšom nedá brať vážne.

Láska nebeská (2003)

Možno jedna - dve scény, ktoré ma dojali, je dosť málo na najromantickejšiu komédiu - ako tu väčšina užívateľov píše. Veľmi ma tento film neoslovil, najmä spočiatku priveľa postáv pôsobí skôr rušivým a vyčerpávajúcim dojmom. Postava (a konanie) premiéra bola najslabším článkom, naopak vyzdvihnem scénu s transparentmi. 75%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jeden z najlepších súčasných seriálov, hoci podobnosť s niektorými sa tu nezaprie (napr. Dexter, Weeds, ...). Obe doterajšie série vyrovnané, avšak postava chemika a jeho schopností je zatiaľ nevyčerpaná, uvidíme ako sa tvorcovia s vysoko nastavenou latkou pobijú ďalej. Seriál je ale určite silný najmä herecky, čiže ak sa jeho obsadenie nezmení, verím tomu že o napätie (zábavu) je aj v tretej sérii postarané.

Syn pláže (2000) (seriál)

Vážne celkom cool paródia, hoci som tomu spočiatku neveril. Fajn nápady, hlášky, prehrávajúci herci - jednoducho ako celok american movie fun.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Podarený prierez poslednými hodinami pred atentátom v Ambassadore. Avšak chvíľami už nudil a od Esteveza mi chýbalo aspoň krátke predstavenie atentátnika. Mínusom bolo pre mňa aj zobrazenie atmosféry, totiž v porovnaní z archívnymi zábermi vyzerali postavy a prostredie o pár rokov mladšie. A naopak, film je silný v hereckom obsadení a vo výbere hudobných skladieb toho obdobia.

Zlo mezi námi (2003)

Veru vôbec by som sa nečudoval, keby za to Švédi dostali Oscara! Tak silný príbeh by si to vážne zaslúžil. Veľmi realistické spracovanie s gradujúcou atmosférou a ešte lepším koncom. Verím ale, že v americkom podaní by sa film pravdepodobne končil inak...