Rambo III (1988)

Opäť veľmi slušné pokračovanie, vo viacerých pohľadoch možno ešte lepšie ako to druhé. Navrch majú explózie, o čosi viac akcie a plusom aj zraniteľnosť Ramba. A podobne ako tu píše slasher, po rokoch aj táto časť ešte stále funguje, a nie je až tak veľmi pritiahnutá za vlasy ako sa povráva(lo).

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film, na ktorom sa viac zabavíte ako na komédii, pocítite viac napätia ako v ktoromkoľvek thrilleri, vypočujete snáď najväčšie množstvo drsných hlášok, zažijete viac akcie ako v... ale to je jedno. Jednoducho ALL IN ONE iba v kultovom Pulp Fiction!!!

Devátá brána (1999)

Deviata brána má u mňa viac sympatií ako novodobé odrody Angels & Demons, resp. National Treasure. Pôsobí síce rozpačitejším dojmom, no má to atmosféru, myšlienku a poriadny námet. Možno tomu treba ešte jedno zhliadnutie, ale Polanski je z toho cítit, aj keď to zďaleka nie je jeho najlepšie dielo.

V temném lese (2006)

Menšia vykrádačka možno sčasti aj Deliverance, na ktorej oceňujem najmä viac-menej nepredvídateľné odchody jednotlivých postáv. Príbeh sa na nič nahrá, spolu s dobrou kamerou je to celkom uveriteľné dielko.

Mlha (1980)

Nie je Hmla ako Hmla. Tá Carpenterova to u mňa vyhrala. Pôsobí temnejším dojmom, má hustejšiu atmosféru no a jedinečný Carpenterovský štýl. Totiž s jeho widescreenom 2,35:1, jedinečným dlho hľadaným vhodným prostredím s majákom a precíznou prácou samotného majstra, bol tento film už vopred odsúdený na úspech. Nie je to samozrejme úroveň Halloweenu (nakoniec aj opätovné dodatočné natáčanie niektorých scén to len potvrdzuje), ale treba brať ohľad aj na filmovanú látku, kde sa Carpenter (aj podľa jeho slov) nechcel ani nemohol tak vyblázniť. Na druhej strane vážne tomu chýbal hlbší príbeh. Ale to natáčanie v noci na streche majáku v dokumente o filme... ehmm!

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Trojka fajná, aj keď kvalitu jednotky nedosahuje hlavne po stránke atmosféry, niektoré scény zbytočne mätúce (vrakovisko) a ten záver mi taktiež nesadol. Plusom je viac akcie, prepracovanejšie vraždiace scény a trochu viac svetla v minulosti Freddyho.

Odpor (2008)

Fajn realistické zobrazenie bez nejakého zbytočného prikrášľovania - tak to má byť. Mínusom niektoré scény a komparzisti - až veľmi strojené(í). Inak som spokojný, pri historickom zobrazení mi nevadí rozvláčnejšie podanie - aj keď, samozrejme, od dokonalosti má Defiance ďaleko.

Rambo II (1985)

Rambo 2 taktiež ešte neprináša veľa krvi, ale akcie je pomenej (na prvú sa čaká pol hodinu) a Rambo je tu takmer nezraniteľný. Áno, dvojka už je niekde inde ako bol jej predchodca, spadá do tých klasických vyvražďovačiek (partnerka - smrť - pomsta), no aj napriek tomu ide stále o nadpriemer - potiahnu ju najmä na vtedajšiu dobu skvelé explózie.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Ale nie, tentokrát to nie je ani na 3*. A to sa mi jednotka ešte celkom pozdávala! Toto už je len akčná francúzska kravinka, dokonale inšpirovaná za morom, ktorú som mal problém dopozerať. A to aj napriek pár dobrých akčných sekvencií. Zbytok slabota, tvorcovia sa sami pritlačili k múru a vytvorili film pre veľmi nenáročných divákov.

Rambo: První krev (1982)

Prvý Rambo je pre mňa jedným z najlepších akčných filmov vôbec. Viac nie je čo dodať, Rob Roy tu už napísal môj názor :)